Niezwykle lekki śpiwór, który wykorzystasz w czasie letnich wypraw trekkingowych, rowerowych, czy motocyklowych. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Charakteryzuje się trwałością i wytrzymałością a syntetyczne wypełnienie TECHNOFIBER zapewni odpowiedni komfort cieplny w czasie letnich miesięcy. Najlżejszy w kategorii śpiworów syntetycznych marki Altus. Materiał zewnętrzny: - Nylon Ripstop Tactel® INVISTA® 40D / 260T
Materiał wewnętrzny: - Nylon Tactel® INVISTA® 40D / 260T
Cechy produktu:
- Wypełnienie: TECHNOFIBER 50 g / m² (jedna warstwa – 150 g)
- Kaptur regulowany ściągaczem, zakończonym fluorescencyjnym stoperem
- Kieszonka wewnętrzna
- Zamek: YKK dwubiegowy
- Podwójna listwa na końcu zamka
- Worek kompresyjny
- Kolor: zielony / szary
- Wymiary: 210 x 75 x 50 cm
- Wymiary po spakowaniu: 25 x Ø 12 cm
- Waga: 660 g
TACTEL® Lekki, przewiewny i jednocześnie przyjemny w dotyku materiał nylonowy firmy DuPont®. Wytwarza się go z opatentowanych włókien izolacyjnych chroniących przed utratą ciepła. Zakres temperatur: - MAXIMUM +26 ºC
- COMFORT +17 ºC
- LIMIT +14 ºC
- EXTREME +3 ºC
Wszystkie śpiwory marki ALTUS zostały przetestowane w Norwegii, w Laboratoriach THELMA, zgodnie z europejską normą EN 13537. Norma ta została wprowadzona 1 stycznia 2005 i reguluje zasady klasyfikacji termicznej śpiworów. Określa dokładnie metody testowania śpiworów oraz ujednolica sposób podawania zakresu temperatur przez producentów. Według normy podawane są cztery zakresy temperatur: - MAXIMUM – to temperatura przy której przeciętny mężczyzna leżąc w śpiworze częściowo odkrytym, nie odczuwa nadmiernego ciepła i nie poci się.
- COMFORT – to najniższa temperatura przy której przeciętna kobieta leżąc na plecach w pozycji zrelaksowanej nie odczuwa zimna.
- LIMIT – to najniższa temperatura przy której przeciętny mężczyzna leżąc na boku w pozycji skulonej nie odczuwa zimna.
- EXTREME – to graniczna temperatura przy której u przeciętnej kobiety może wystąpić zjawisko hipotermii.
Należy pamiętać, że parametry izolacyjne śpiwora zmieniają się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, nasłonecznienie, postawa i ubiór użytkownika śpiwora, izolacja podłoża, wilgotność śpiwora). Odczuwanie zimna jest zróżnicowane indywidualnie. Istotny wpływ ma tutaj oddziaływanie aklimatyzacji, stan psychiczny, stopień zmęczenia czy też pożywienie.
|