Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Ślimaki konsumpcyjne żywe - hodowla!

21-02-2014, 15:58
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 125 zł     
Użytkownik skalmowski1
numer aukcji: 3955752822
Miejscowość Rydzówka
Wyświetleń: 198   
Koniec: 21-02-2014 15:55:04
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


 
  • ślimaki oczyszczone, przygotowane do blanszowania
  • produkcja własna Snails Garden, kontrolowany pełny cykl żywieniowy
  • możliwość gotowania w całości lub po Burgundzku
  • dostępne przez cały rok!

Zamówienie 5 kg - 125 ZŁ
Do wyboru :
- HELIX ASPERSA MULLER
- HELIX ASPERSA MAXIMA
*proszę wybrać gatunek i wysłać wybór na e-mail [zasłonięte]@snailsgarden.com
O Ślimakach


ŚLIMAK (GASTROPODA, Z GR. GASTER–BRZUCH + POUS–NOGA, BRZUCHONOGI) – JEDNA Z NAJLICZNIEJSZYCH I NAJBARDZIEJ ZRÓŻNICOWANYCH GROMAD MIĘCZAKÓW. ŚLIMAKI OPANOWAŁY MORZA, WODY SŁODKIE ORAZ ŚRODOWISKA LĄDOWE.



Ślimaki hodowlane w Polsce.

Helix Aspersa Müller
sl afryk Ślimak mały szary, Petit Gris, Cornu aspersum aspersum - jest gatunkiem zachodnioeuropejskim, obecnym w szczególności w strefie atlantyckiej i śródziemnomorskiej. Jego naturalna populacja dobrze rozwija się w warunkach umiarkowanej wilgotności powietrza. W Polsce jest on wstanie przeżyć w warunkach naturalnych lżejszej zimy.
Z uwagi na adaptację do życia w strefie klimatu łagodnego, ślimak mały szary ma szybką przemianę materii i stosunkowo krótki cykl rozwojowy. Dzięki temu, w odpowiednich warunkach fermy hodowlanej osiąga dojrzałość rozrodczą i handlową już po kilku miesiącach życia. [1]

Charakterystyka ślimaka:
  • Waga: 6-12 g
  • Średnica muszli: 28-35 mm

Helix Aspersa Maxima
sl afryk2 Ślimak duży szary, Gros Gris, Cornu aspersum maxima - pochodzi z afrykańskich wybrzeży Morza Śródziemnomorskiego (Tunezja, Maroko, Algieria). Jest niewątpliwie gatunkiem bardziej ciepłolubnym niż ślimak mały szary, gdyż w przeciwieństwie do niego nie jest w stanie przeżyć nawet lekkiej zimy w Polsce. Ślimak duży szary w chłodne i deszczowe lata dojrzewa wolniej niż ślimak mały szary w warunkach hodowlanych, a jego muszla osiąga mniejszą wytrzymałość mechaniczną niż w okresach ciepłych i suchych. [1]

Charakterystyka ślimaka:

  • Waga: 16-22 g
  • Średnica muszli: 40-45 mm

Historia


Istnieją przesłanki archeologiczne świadczące o tym, że jadalne ślimaki są najstarszymi europejskimi zwierzętami hodowlanymi sprzed 6–10 tys. lat.

Wszystko wskazuje na to, że pierwszymi smakoszami ślimaków byli Rzymianie. To właśnie oni odkryli ich walory smakowe oraz lecznicze. Zjadali je również ze względu na właściwości pobudzające popęd seksualny lub wzmagające erotyczne doznania, służące jako afrodyzjak.


Prawdopodobnie nieposkromiony apetyt Rzymian przyczynił się do tego, iż zaczęli oni hodować ślimaki, starając się uzyskać okazy o imponujących rozmiarach i wyjątkowych walorach smakowych. Otwierali hodowle w parkach, na powierzchni ogrodzonej wałem usypanym z popiołu lub ścinek po to, aby ślimaki nie mogły uciec. Następnie umieszczali je w glinianych wazach wypełnionych miksturą przyrządzoną z wina i mąki, dzięki czemu hodowane ślimaki stawały się duże i bardziej smaczne.

W średniowieczu ślimaki były często spożywane i bardzo cenione ze względu na ich chude mięso. Jedzono je zwłaszcza podczas postów. Podawano je smażone, w oleju i cebuli, grillowane lub gotowane.

W Polsce ślimaki były hodowane głównie przez franciszkanów oraz dominikanów i stanowiły danie postne. Kiedy w XVII w. konsumpcja ślimaków w skali światowej znacznie spadła, w naszym kraju, stała się bardzo popularna na stołach arystokracji. Ślimaki przyrządzano po francusku z nadmiarem pikantnych przypraw, co było charakterystyczne dla Polski. We Francji zostały one wyniesione na królewski stół w XIX w. przez wielkiego smakosza hrabiego Charlesa Mauricea de Talleyrand-Perigorda.

Pierwsze pisemne przepisy kulinarne na dania ze ślimaków znajdujemy w literaturze pochodzącej z początku XIX w. Wyszły one spod pióra Aleksandra Grimaud z La Reyniere, który poleca gorące skorupki ślimacze wypełnione różnymi farszami.

W latach 70. XX w. zaczęto intensywnie hodować ślimaki różnych podgatunków Helix Aspersa jako odpowiedź na brak surowca spożywczego pochodzącego z jego populacji naturalnych, które zostały objęte ścisłą ochroną gatunkową.Firma Snails Garden położona jest w ekologicznym regionie Warmii i Mazur na obszarze 2,5 ha. Już od 10 latspecjalizujemy się w hodowli ślimaków afrykańskich Helix Aspersa Müller, Helix Aspersa Maxima oraz Helix Pomatia. Naszym głównym celem są zadowoleni klienci, którzy wspierają nas w codziennych działaniach. Wszystko co robimy, robimy z myślą o Was, dlatego JAKOŚĆ jest dla nas najważniejsza.