|
Wszystkie zakupione roślinki wysyłam w jednej paczce(1 koszt przesyłki- uzależniony od wagi)-tabelka poniżej.
Kurier: paczka do 30kg-19,50zł
W przypadku zakupu mniejszej ilości roślin ekonomiczniej wysyłać Pocztą Polską(paczka priorytetowa dostarczona na drugi dzień po nadaniu)
Cennik Poczty Polskiej:
Paczka priorytetowa do 1kg:11,00zł
Paczka priorytetowa do 2kg:13,00zł
Paczka priorytetowa do 5kg:14,50zł
NA TEJ AUKCJI OFERUJĘ :
Żurawka o różowych kwiatkach i ślicznych marmurkowych liściach
(Heuchera)
Rarytas
Żurawka należy do rodziny skalnicowate. Gatunek mieszańcowy obejmujący odmiany ogrodowe pochodzące z krzyżowania. Tworzy zwarte kępy klapowanych liści wysokości do 20 cm.(należy zaliczyć ją do Żurawek średniej wielkości) sadzona w grupach na rabatach oraz jako roślina obwódkowa przyciąga wzrok swoimi dekoracyjnymi, małymi kwiatkami koloru różowego zebranymi w luźne wiechy, wyrastające ponad liście na wysokość 30cm. Pojawiają się one w czerwcu i drżą na wietrze do sierpnia Liście tej żurawki są marmurkowe(w okresie kwitnienia ”marmurek” mało uwydatniony). Gęste ładne, marmurkowe ulistnienie sprawia, że roślinę można wykorzystywać do celów okrywowych, jak również do uprawy pojemnikowej. Żurawki wymagają gleby świeżej, próchnicznej, żyznej, o odczynie obojętnym. Miejsce uprawy powinno być słoneczne lub pół-cieniste, umiarkowanie wilgotne. Wszystkie heuchery nie znoszą prażącego słońca. Podczas bez śnieżnych zim żurawki należy lekko przykryć gałązkami iglastymi. Aby rośliny były zawsze piękne, co 3-4 lata należy je odmładzać, jak zresztą większość bylin. Wiosną wykopujemy nieładną już roślinę, odrywamy zdrowe, młode odrosty, wkładamy do ukorzeniacza i wsadzamy w półcienistym miejscu. Ukorzenia się ładnie i szybko.
Żurawki należą do moich ulubionych roślin, oprócz ślicznych, delikatnych kwiatów, które finezyjnie kołyszą się na wietrze, mają bardzo dekoracyjne liście, o bardzo ładnym kształcie i unerwieniu. Kwiatki idealnie nadawają się do ciecia, długo utrzymują świeżość w wazonie i potrafią dodać swą subtelną urodą lekkości każdej kompozycji kwiatowej.
|
Orientacyjna waga roślinki wraz z doniczką to ok:1,3kg
|
POLECAM SZCZEGÓLNIEOSOBOM CENIĄCYM SOBIE RZADKIE I CIEKAWE BYLINY.
|