Wysyłka:
W trosce o szybkość realizacji zamówień, uprzejmie prosimy o wypełnianie formularza dostawy, w celu odpowiedniej klasyfikacji zamówień.
Przy zakupie kilku przedmiotów za wysyłkę zapłacisz raz.Jeżeli przy zakupionych produktach widnieje różna cena przesyłki, obowiązuje najwyższa z podanych kwot przy odpowiedniej opcji wysyłki.
Dane do wpłaty:
62 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 721181
W tytule przelewu prosimy wpisać swój login Allegro.
Regulamin:
Przed dokonaniem zakupu zapoznaj się z regulaninem dostępnym na stronie "o mnie"
Paweł Łukaszewski MAŁE CONCERTINA NA WIOLONCZELĘ I FORTEPIAN
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 12+8
Oprawa: miękka
Format: N4 stoj. 235 mm x 305 mm
ISBN: 979-0-2[zasłonięte]740-07-8
Szanowni Wiolonczeliści pedagodzy i uczniowie!
Małe concertina na wiolonczelę i fortepian Pawła Łukaszewskiego powstały z myślą o najmłodszych wiolonczelistach i zawierają materiał dźwiękowy odpowiadający wymaganiom technicznym na etapie nauczania początkowego. Osobiście nie spotkałem się z utworami w formie koncertu czy też concertina przeznaczonymi dla początkujących wiolonczelistów poza I częścią Koncertu d-moll Oskara Riedinga, który na tym etapie nauczania jest najbardziej popularny w Polsce, a w rzeczywistości jest transkrypcją Koncertu skrzypcowego a-moll. Będąc nauczycielem Wojtka syna renomowanego polskiego kompozytora, a zarazem wiolonczelisty, pomyślałem o stworzeniu utworów, które mogą być przeznaczone dla pierwszo- i drugoklasistów. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu Pawła Łukaszewskiego powstały Małe concertina, które zadedykował synowi. Małe concertino nr 1 oparte jest na materiale dźwiękowym, który pozwala wykonać utwór w pierwszej pozycji i obejmuje jedynie wąski układ palców, natomiast Małe concertino nr 2 jest odpowiednio trudniejsze, zawiera szerokie układy palców w pierwszej pozycji, półpozycję oraz bardziej skomplikowane wartości rytmiczne niż w Concertinie nr 1. Concertino nr 2 może być alternatywą dla I części Koncertu d-moll Riedinga. Małe concertina Pawła Łukaszewskiego wprowadzają młodych wiolonczelistów w świat muzyki współczesnej, a zarazem są interesującym materiałem dydaktycznym na etapie nauczania początkowego i mogą mieć znaczący wpływ na rozwój umiejętności najmłodszych wiolonczelistów.