Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ŁOWIECTWO PORADNIK ZWIERZYNA BROŃ STRZELBA PTACTWO

10-07-2015, 12:55
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 528.70 zł     
Użytkownik domki
numer aukcji: 5258276852
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 9   

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

M.J

 

 

Uprawianie łowiectwa i prowadzenie gospodarki łowieckiej

Uwarunkowania administracyjne, cywilnoprawne i organizacyjne

Należy do serii:
  • MONOGRAFIE LEX
Autor/autorzy:
  • Roman Stec
Wolters Kluwer
Oprawa: Twarda
Format: 13.0x20.5cm
Liczba stron: 248

ISBN: 978-83-[zasłonięte]-1210-3

 


W publikacji dokonano analizy przepisów prawa łowieckiego, omówiono m.in.:
- administracyjnoprawną i cywilnoprawną problematykę szkód łowieckich;
- uprawnienia administracji publicznej i Polskiego Związku Łowieckiego w zakresie łowiectwa i gospodarki łowieckiej;
- zasady wydzierżawiania obwodów łowieckich.

Autor wskazuje, jak stosować instytucje prawne takie jak mediacja w trybie art. 47 prawa łowieckiego, omawia tryb postępowań odszkodowawczych, odnosi się również do konstytucyjności ustawy ? Prawo łowieckie, akcentując potrzebę zmian prawa łowieckiego.

Opracowanie zawiera wybrane orzeczenia Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego związane z przedstawioną tematyką.

 

Vademecum myśliwskie

Autor/autorzy:
  • Marek Czerwiński
  • Jan Szczepocki
Bellona
Oprawa: Twarda
Format: 12.0x17.0cm
Liczba stron: 496

ISBN: [zasłonięte]978-83-12204-8

 


 

Łowiectwo we współczesnym wydaniu wcale nie polega na strzelaniu do "biednych" zwierząt, jak powszechnie uważa część opinii publicznej, podatna na hasła rozpowszechniane przez obrońców środowiska. Współczesne łowiectwo to forma ochrony przyrody - czy się komuś to podoba, czy nie - polegająca na określonej działalności hodowlanej populacji zwierząt dziko żyjących, w celu zachowania ich w zmieniających się warunkach środowiskowych w ramach ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Rozwijająca się cywilizacja pochłania ekosystemy, ograniczając i tak ciągle malejące tradycyjne siedliska zwierząt.
Dzięki działalności łowieckiej restytuowano wiele gatunków zwierząt znajdujących się na progu wyginięcia. Król polskich puszcz żubr ostał się tylko dlatego, że między innymi myśliwi zabiegali o jego hodowle w ostoi białowieskiej.

Prezentowane wydawnictwo ma przybliżyć problematykę łowiectwa, przede wszystkim środowisku myśliwych, a więc przyszłym łowcom. Od ich postawy etycznej zależeć będzie los polskiego myślistwa.

 

Almanach broni myśliwskiej i sportowej

Autor/autorzy:
  • David E. Petzal
Bellona
Oprawa: Twarda
Format: 19.0x24.0cm
Liczba stron: 256

ISBN: [zasłonięte]978-83-13055-5

 


365 wskazówek dotyczących techniki strzelania.
WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ BROŃ. Pełny przewodnik pozwalający ci zrozumieć, czego potrzebujesz, a potem wybrać odpowiedni sztucer, strzelbę, broń ręczną i amunicję do takiej dyscypliny sportu, jaką pragniesz uprawiać.
STRZELAJ LEPIEJ. Popraw celność swojego sztucera lub strzelby tak, byś wracał do domu, niosąc upolowaną zwierzynę, zamiast wymyślać po drodze usprawiedliwienia, czemu znów ci się nie udało.
POLUJ MĄDRZEJ. Wypróbowane w praktyce wskazówki, jak strzelić w trudnych warunkach do grubego zwierza, jak upolować więcej kaczek, jak zwabić indyka.
ZAPEWNIJ SOBIE BEZPIECZEŃSTWO. Jak wybrać najlepszą broń do ochrony domu i jak jej bezpiecznie użyć, by obronić swoją rodzinę, a także jak zachować bezpieczeństwo na polowaniu.

 

 

Broń sportowa i wyczynowa

Autor/autorzy:
  • Marek Czerwiński
Bellona
Oprawa: Twarda
Format: 17.1x24.1cm
Liczba stron: 232

ISBN: [zasłonięte]978-83-11598-9

 

 

Wybór kalibru do strzałów długodystansowych
Wybór siatki celowniczej. Preferencje dotyczące celowników
Jak myśliwy powinien przygotować się do zawodów długodystansowych?
Zimowe zawody długodystansowe
Strzelectwo myśliwskie
Broń sportowa pod naboje centralnego zapłonu, bocznego zapłonu oraz broń pneumatyczna

 

Celność broni strzeleckiej Praktyczny poradnik

Autor/autorzy:
  • Jerzy Ejsmont
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności WKŁ
Oprawa: Kartonowa Foliowana
Format: 16.5x23.8cm
Liczba stron: 296

ISBN: 978-83-[zasłonięte]-1837-2

 


Bogato ilustrowany praktyczny poradnik poświęcony celności broni strzeleckiej oraz elementom i czynnikom mającym na nią wpływ. Opisano podstawy balistyki oraz zamieszczono najistotniejsze informacje dotyczące dynamiki broni, lufy, mechanizmu spustowego, celowników i amunicji z uwzględnieniem różnych jej rodzajów, jakości i doboru. Podano również niezbędne minimum informacji związanych z wpływem warunków atmosferycznych na celność oddawanych strzałów oraz omówiono technikę strzelania i przykładowe zabiegi poprawiające celność broni strzeleckiej.
Odbiorcy: posiadacze i użytkownicy broni strzeleckiej, aktywni strzelcy – hobbiści i miłośnicy sportowych konkurencji strzeleckich, myśliwi oraz wszyscy zainteresowani bronią strzelecką.

 

 

 

Drapieżniki i zwierzyna gruba

Poradnik myśliwski

Autor/autorzy:
  • Jan Szczepocki
Bellona
Oprawa: Twarda
Format: 14.5x21.0cm
Liczba stron: 248

ISBN: [zasłonięte]978-83-11917-8

 


Środowisko myśliwych dzieli się na zwolenników polowania na różne gatunki zwierzyny. Są zwolennicy polowania na ptactwo łowne, pasjonaci łowów na drapieżniki i zwierzynę drobną, czy wreszcie na zwierzynę grubą. Termin zwierzyna obejmuje zwierzęta dziko żyjące na wolności i uznane przez ustawę za gatunki łowne, czyli mające okresy ochronne i okresy dozwolonych polowań. Książka jest kompendium niezbędnej wiedzy potrzebnej myśliwemu, który poluje na określone gatunki zwierzyny; zawiera opis gatunków zwierzyny należącej do danej grupy, ich biologię, zwyczaje itp. Uwzględnione są również gatunki, na które polowano jeszcze niedawno. Zasadniczą uwagę poświęcono sposobom polowania na wymienione grupy gatunków.

 

 

Poradnik myśliwego

Autor/autorzy:
  • T. Edward Nickens
Bellona
Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.5cm
Liczba stron: 96

ISBN: [zasłonięte]978-83-13028-9

 


Książka z poradami ekspertów i sprawdzonymi zasadami. Kup ją koniecznie przed polowaniem!
Naucz się oddawać najtrudniejsze strzały w każdym terenie. Doprowadź do perfekcji sztukę łuczniczą i operowanie nożem.
Poradnik myśliwego to zbiór 100 praktycznych porad na temat tropienia i polowania na jelenie, ptactwo wodne i nie tylko. Zawiera przepisy i wskazówki dotyczące oprawiania oraz przechowywania zdobyczy. Obowiązkowa lektura zarówno dla tych, którzy na łowy wyruszają okazjonalnie, jak i dla zapalonych myśliwych.

 

 

 

Optyka myśliwska i sportowa

Autor/autorzy:
  • Marek Czerwiński
Bellona
Oprawa: Miękka
Format: 16.5x23.5cm
Liczba stron: 300

ISBN: [zasłonięte]978-83-13065-4

 


Bez optyki praktycznie nie ma polowania. Lornetka stanowi też wręcz obowiązkowe wyposażenie ornitologa. Celownikami optycznymi posługują się snajperzy i strzelcy długodystansowi. Polski rynek jest zasypany optyką wszystkich typów, we wszystkich możliwych klasach jakościowych. Mamy dostęp do lunet czy lornetek wręcz doskonałych, ale i niespełniających wymagań, których jedyną zaletą jest bardzo niska cena. Jak się poruszać w tym gąszczu produktów? Jak nie popełniać błędów przy zakupie? Książkę należy traktować wyłącznie jako poradnik, ułatwiający wybór sprzętu. Nie jest to w żadnym razie podręcznik optyki. Nie ma tu technicznego słownictwa. Całość pomyślna jest tak, by trafić do myśliwego i strzelca, którzy dopiero zaczynają przygodę z bronią.

 

Prawo łowieckie

Komentarz

Autor/autorzy:
  • Wojciech Radecki
Difin
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 413

ISBN: [zasłonięte]978-8330-326-7

 


Obecne, piąte i uaktualnione wydanie pozycji Prawo łowieckie. Komentarz ukazuje się zaledwie po dwóch latach od poprzedniego, ale za wznowieniem przemawiają poważne racje merytoryczne spowodowane przede wszystkim:

- wejściem w życie z dniem 21 kwietnia 2014 r. ustawy z 12 grudnia 2013 r. nowelizującej Prawo łowieckie, w której, wykonując wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 6 listopada 2012 r., dodano do tekstu Prawa łowieckiego nowy rozdział 6a o odpowiedzialności dyscyplinarnej, który po raz pierwszy reguluje zasady odpowiedzialności dyscyplinarnej w Polskim Związku Łowieckim przepisami rangi ustawowej,
- zmianą przepisów o stosowaniu środków przymusu bezpośredniego i broni palnej przez strażników Państwowej Straży Łowieckiej, dokonaną wraz z wejściem w życie ustawy z 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej,
- innymi zmianami Prawa łowieckiego, jakie nastąpiły w latach 2[zasłonięte]012-20.

 

 

Poradnik myśliwski Ptactwo łowne

Autor/autorzy:
  • Jan Szczepocki
Bellona
Oprawa: Twarda
Format: 15.0x21.0cm
Liczba stron: 216

ISBN: [zasłonięte]978-83-11961-1

 


Książka przeznaczona jest nie tylko dla myśliwych. Opisując ptactwo łowne przypomina każdemu myśliwemu, w szczególności jednak przyszłym łowcom, podstawowe wiadomości o tych ptakach, czyli o gatunkach, na które można i wolno jeszcze polować w Polsce.
Niestety pozostało ich już niewiele i łatwo je wszystkie wymienić: bażant, kuropatwa, jarząbek, dzikie gęsi (gęś gęgawa, gęś zbożowa, gęś białoczelna), dzikie kaczki (krzyżówka, cyraneczka, głowienka, czernica), gołąb grzywacz, słonka, łyska. Znaczenie łowieckie mają praktycznie tylko bażanty, kaczki krzyżówki i kuropatwy.

Pozostałe ptaki w niewielkim stopniu stanowią obiekt polowania, ale urozmaicają przynajmniej łowieckie pasje, nawet jeśli bardzo rzadko się na nie poluje. Ptactwo łowne to tylko niektóre i bardzo nieliczne gatunki ptaków dziko żyjących, na które w określonym prawem czasie wolno polować. Tradycyjnie ptaki te zawsze stanowiły pokaźną grupę wśród wszystkich gatunków zwierzyny, a dawniej zaliczano do nich m.in. następujące gatunki: drop, głuszec, cietrzew, kwiczoł, bekas, kszyk, bekasik, derkacz, batalion oraz kilka gatunków dzikich kaczek i gęsi.

 

 

 

kupujesz wypełnij - formularz płacę

niezależnie od formy płatności

 

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul.Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI
92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368


TEL     32 [zasłonięte] 93         32 [zasłonięte] 72