Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ŁAMANY REWOLWER SMITH&WESSON Z 1869 r.

09-07-2012, 2:46
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 239 zł     
Użytkownik Globalarts_
numer aukcji: 2456542726
Miejscowość Zaniemyśl
Wyświetleń: 63   
Koniec: 29-07-2012 18:49:22
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

ŁAMANY REWOLWER SMITH&WESSON Z 1869 r.

ŁAMANY REWOLWER SMITH&WESSON Z 1869 r. REPLIKA NAJSŁYNNIEJSZEGO MODELU NR 3 KALIBRU 0,44 CALA



WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.


WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.


WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.


(1008/NQ)



Materiał: stop cynku i aluminium oraz drewno


Producent: Denix Hiszpania


długość 36 cm


waga: 1,2 kg



To nie jest blaszana zabawka tylko realistyczna replika, której wagę poczujesz w rękach (waga i wymiary wzorowane na oryginale). Realizmu dodaje możliość przeładowania i oddania suchego strzału. Bęben obrotowy, miejsce na 6 sztuk amunicji. Otwierana (łamana do dołu) pokrywa bębna (widoczna na zdjęciach).



Nasze repliki wykonane są ze specjalnych stopów, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie proces pozbawiania cech użytkowych jest bardzo rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń.



Poniżej kilka interesujących danych: Horace Smith (1[zasłonięte]808-18) urodził się w Cheshire (stan Massachusetts), a David Wesson (1[zasłonięte]825-18) - w Worcester, również w stanie Massachusetts. Już w młodośi obaj zjmowali się produkcją broni, bowiem Smith pracował w federalnych zakładach zbrojeniowych w Springfield w Massachusetts, a Wesson praktykował w warsztacie starszego brata Edwina - rusznikarza znanego w Nowej Anglii. Poraz pierwszy połączyli siły w początkach lat 50. XIX w. w Norwich (stan Connecticut), kiedy współpracowali przy produkcji karabinu powtarzalnego na naboje scalone. Podobnie jak w przypadku Samuela Colta z początku ich innowacje nie osiągnęły sukcesu handlowego i musieli sprzedać swoją firmę Oliverowi Winchesterowi. Również podobnie jak Colt przetrwali, patentując rewolwer strzelajacy nabojami z zapłonem bocznym (1854 r.), który umożliwił im otwarcie swojej firmy w 1856 r. Sukcesy szczególnie ich rewolweru Nr 3 w czasie wojny secesyjnej oraz w latach późniejszych pozwolił im rozwinąć firme, która stała się jednym z wiodących producentów broni w XX w.

/