|
Inteligentny
Prostownik/ładowarka/zasilacz
do Akumulatorów
GEL/AGM/WET
12V 10A
POLSKI PRODUKT
TOWAR FABRYCZNIE NOWY
WYSTAWIAMY PARAGON LUB FAKTURĘ VAT
GWARANCJA 24 miesiące
W KOMPLECIE KROKODYLKI ORAZ GNIAZDO ZAPALNICZKI DO PODŁĄCZENIA NP CB RADIA
PROSTOWNIK ŁADOWARKA ZASILACZ
12V/10A
Ładowanie akumulatorów żelowych, samochodowych i motocyklowych oraz zasilania urządzeń instalacji 12V.
GŁÓWNE CECHY URZĄDZENIA:
Jest innowacyjnym urządzeniem służącym do ładowania akumulatorów żelowych i kwasowych.
Zbudowany na bazie dwutaktowej przetwornicy impulsowej.
Sercem urządzenia jest inteligentny moduł sterujący opracowany przez konstruktorów Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
Naładuje szybciej akumulator niż tradycyjny prostownik 15A ze względu na dynamiczną charakterystykę ładowania.
Jest w pełni automatyczny. Przeprowadza w trakcie pracy wiele pomiarów. Posiada system aktywacji impulsowej, regeneracji, poprawia dynamikę akumulatora, podnosi akumulatory od (0V) ciągiem impulsów.
Zbudowany w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne w dziedzinie zasilaczy impulsowych.
W porównaniu do tradycyjnych prostowników ma dużą tolerancję sieci zasilającej od 160 do 230V.
Układy kluczujące i przełączające wykonane są w technologii półprzewodnikowej, bez użycia przekaźników, które często bywają powodem wielu problemów.
Ma bardzo małe gabaryty.
Waga zaledwie (0,3kg).
Zabezpieczony termicznie, z płynną regulacją obrotów wentylatora.
Obudowa wykonana jest z odpornego na wstrząsy i upadki plastiku ABS Poliwęglan.
Zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych pozwoliło na miniaturyzacje wykonania.
Zastosowanie jako prostownik:
Może być stosowane do ładowania akumulatorów kwasowych i żelowych pojemności 4-200Ah. Zabezpieczony na wypadek zwarcia (brak iskrzenia), oraz przed odwrotnym podłączeniem zasilania akumulatora (nie załącza). Może być podłączone buforowo do akumulatora i pozostawione na długi czas bez obawy odparowania żelu, lub elektrolitu. Zastosowany inteligentny układ ładowania decyduję o wyborze procesu ładowania.
Podłączenie:
Akumulator o nieznanym stanie naładowania podłączyć można na dwa sposoby: ładowarkę do sieci (230V) następnie krokodylki do akumulatora, lub odwrotnie (kolejność dowolna). Jedynym wyjątkiem są akumulatory chwilowo wyładowane do zera (0V) np. pozostawienie świateł w samochodzie lub innego obciążenia instalacji (12V) na niekontrolowany czas. W takim przypadku kolejność podłączenia jest ważna. Podłączamy krokodylki zawsze (czerwony do plusa, czarny do minusa akumulatora) następnie podłączamy do sieci (230V). Wzbudzenie cykliczne impulsowe regeneruje akumulator i pobudza go do pracy. Następnie zostaje wybrany proces ładowania zasadniczego, kończąc go sprawdzamy dynamikę ( w razie potrzeby pobudza go impulsowo) następnie przechodzi w stan zasilania buforowego.
Sygnalizacja stanu pracy, oraz prądu ładowania jest zrealizowana przy użyciu dwóch diod LED czerwono-zielonych. W trakcie ładowania akumulatora mogą występować różne napięcia na jego elektrodach. Prądy ładowania zaś uzależnione są od danego procesu.
Należy unikać rozładowania akumulatora poniżej (10,8V) gdyż akumulator ulega lawinowemu zasiarczaniu. Napięcia na akumulatorze mogą występować chwilowo od (0V) jak opisano powyżej, do napięcia (14,8V) podczas zakończenia procesu ładowania zasadniczego. Akumulator naładowany, w procesie ładowania buforowego będzie miałpotencjał na akumulatorze (13,6 do 13,8V). Prąd w stanie zasilania buforowego (0 do 2A). W innych procesach, może mieć wartość do (10A), lecz będzie uzależniony od napięcia w danym procesie.
W trakcie ładowania impulsowego, zbocze narastania impulsu nie powoduje zakłócenia pracy urządzeń elektronicznych podłączonych do tegoż akumulatora. Tak więc akumulatory, mogą być też ładowane bez wypinania z instalacji. Czas ładowania zasadniczego jest uzależniony od faktycznej pojemności ładowanego akumulatora, stanu jego rozładowania oraz dynamiki (wydajności prądowej).
Akumulator można uznać za naładowany, gdy jako jedyna, dioda stanu aktywności będzie świeciła na zielono. Przy bardzo długim czasie ładowania buforowego, może migać dioda zielona informująca o prądzie pobieranym przez akumulator poniżej (0,05A).
Praca jako zasilacz:
Drugim przeznaczeniem jest praca jako zasilacz (12V) i prądzie do (10A) o niskim poziomie zakłóceń zabezpieczony prądowo;
- podłączamy przewód z gniazdem zapalniczki do urządzenia a następnie do sieci (230V).(odwrotnie nie załączy)
Dioda wyjścia aktywnego zaświeci się na zielono, migająca na zielono druga dioda prąd wyj. poniżej (0,05A)/zmiana w komunikacji diody/.
Wydajność prądowa zasilacza będzie sygnalizowana kolorem diod, opisanej na panelu jako wyjście aktywne (od zielonej do czerwonej tonalnie).
Druga dioda będzie sygnalizowała na czerwono przekroczenie prądu (2A), lub miganiem na zielono; pobór prądu wyjścia poniżej (0,05A)/ opisana na panelu jako wyjście pasywne/ tu też zmiana w komunikacji diody/.
Zwarcie lub przeciążenie wyjścia (12V) spowoduje jego zablokowanie, zgaśnie dioda wyjścia aktywnego (0 do 10A). Będzie migała tylko dioda zielona. Należy wówczas odłączyć zasilacz z sieci 230V i ponownie włączyć. (blokada zostanie usunięta).
GWARANCJA 24 MIESIĄCE
W OFERCIE RÓWNIEŻ AKUMULATORY O RÓŻNYCH POJEMNOŚCIACH
|