OFERTA SKŁADA SIĘ Z 5. przedmiotów:
Ćwiczenia funkcji poznawczych - cz. 1 - Rzeczowniki
Autor: Alicja Rominiecka-Stec
Seria “Ćwiczenia funkcji poznawczych” została przygotowana z myślą o pacjentach dorosłych, którzy w wyniku afazji, choroby Alzheimera i innych chorób otępiennych utracili część funkcji poznawczych: umiejętność nazywania, powtarzania, rozumienia, orientacji w czasie, przestrzeni i pamięć.
Zeszyty ćwiczeń mają wspomóc terapię utraconych/zaburzonych funkcji poznawczych u pacjentów cierpiących na powyższe choroby, ale nie tylko – ćwiczenia są odpowiednie również dla osób zdrowych, które chcą jak najdłużej cieszyć się sprawnością umysłową i zapobiec skutkom starzenia się organizmu: problemom z pamięcią, koncentracją, uwagą oraz chorobom takim jak Alzheimer, zespoły otępienne.
Część pierwsza – zawiera materiał językowy ćwiczący rzeczowniki, dzięki którym chory ma możliwość przypomnienia sobie i ponownego nauczenia się: nazw – przedmiotów, rzeczy, osób, organizmów oraz zjawisk towarzyszących mu na co dzień. Ćwiczenia są zbudowane tak, aby chory miał możliwość przećwiczenia danych rzeczowników w jak największej ilości kontekstów. Dla zdrowej osoby będzie to doskonały trening intelektualny stymulujący pamięć, rozwijający umiejętności i poszerzający wiedzę.
ISBN:[zasłonięte]978-83739-72-1Format: A4Liczba stron: 112
wydawnictwo: WiR
Ćwiczenia funkcji poznawczych - cz. 2 - Czasowniki, przymiotniki, przysłówki
Część druga – czasowniki, przymiotniki, przysłówki. Materiał ten jest niezwykle ważny dla pacjenta, ponieważ czasowniki pomagają choremu wyrazić czynności, potrzeby, stan emocjonalny. Dzięki nim pacjent jest w stanie określić swój aktualny stan zdrowia, wyrazić to, co w danej chwili jest mu niezbędne, co musi wykonać, co chciałby robić. Chory ma również możliwość przypomnienia sobie i ponownego nauczenia się: przymiotników określających cechy ludzi, zwierząt, zjawisk i pojęć, oraz przyimków wyrażających stosunki przestrzenne, czasowe, celowe i przyczynowe. Dla zdrowej osoby będzie to doskonały trening intelektualny.
ISBN:[zasłonięte]978-83739-72-5Format: A4Liczba stron: 102
Wydawnictwo: WiR
Część trzecia – zabawy słowne - zawiera materiał językowy zaprezentowany w postaci licznych anagramów, wykreślanek, ćwiczeń pamięci, ćwiczeń twórczego myślenia i budowania zdań. Zadania mają na celu: wzbogacić słownictwo, stymulować pamięć, wyobraźnię, koncentrację i uwagę. Ćwiczenia usprawniają zaburzone funkcje poznawcze u chorych, a u zdrowych osób stymulują je, zapobiegają chorobom otępiennym oraz pomagają utrzymać umysł na wysokim poziomie, mimo procesów starzenia się organizmu.
ISBN:[zasłonięte]978-83739-76-9Format: A4Liczba stron: 78
Trenuj umysł
Autor: Agata Dębicka-Cieszyńska
W każdej sytuacji zaburzeń w komunikacji społecznej dochodzi do frustracji. Budowanie i odbudowywanie języka w umyśle Drugiego Człowieka zawsze opiera się na tych samych mechanizmach – uczenia się w dialogu, poprzez naśladowanie, współdziałanie i instrukcję.
Aby skutecznie uczyć się języka trzeba używać go do komunikacji. Wychodząc od używanych przez grupę społeczną wypowiedzi budowany jest dostępny pacjentowi system językowy.
Ilustracje znajdujące się w zestawie obrazują rozmowę. Pozwalają wypełniać listy dialogowe w sytuacjach:
Pacjenci z częściowo zachowaną umiejętnością czytania lub globalnego rozpoznawania wyrazów mogą wspierać swoją pamięć i uwagę poprzez napisy. Użyta czcionka (majuskuła bezszeryfowa) ułatwia proces odkodowania znaczeń.
W sytuacji braku mowy terapeuta formułuje kwestie swoje i pacjenta, pełniąc podwójną rolę nadawcy i odbiorcy wypowiedzi. Osoba z afazją może budować swoje zdania korzystając z użytej przez terapeutę formuły: Proszę o … i obrazka przedstawiającego różne elementy rzeczywistości.
wypełnij - formularz płacę
niezależnie od formy płatności
Regulamin aukcji na stronie O MNIE kupujesz-akceptujesz
DANE DO PRZELEWU: P.P.H.U Najbar Mirosław ul.Batorego 24 43-100 Tychy ING BANK ŚLĄSKI 92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368
TEL 32 [zasłonięte] 93 32 [zasłonięte] 72