WRC 2 to gra rajdowa, w której uczestniczymy w rajdowych mistrzostwach świata WRC rozgrywanych pod egidą FIA, czyli Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Jest to druga odsłona z tej serii, wyprodukowana przez studio Milestone, mające w swoim dorobku takie tytuły, jak: Evolution GT, Superstars V8 Racing, czy SBK 2011.
Wykupiona przez autorów gry licencja obejmuje tym razem sezon 2011, uwzględniając nie tylko kierowców (m.in. Sébastien Loeb, Mikko Hirvonen, Kimi Räikkönen, czy Sébastien Ogier), pilotów, zespoły fabryczne, ale i imprezy z kalendarza rajdowych mistrzostw świata. Gracz bierze udział w rajdach rozgrywanych na trasach znajdujących w takich krajach jak: Szwecja, Meksyk, Portugalia, Jordania, Włochy, Argentyna, Grecja, Finlandia, Niemcy, Australia, Francja, Hiszpania i Wielka Brytania. W każdym z tych państw do pokonania jest po kilka odcinków specjalnych, na których gracz walczy z czasem i porównuje swoje rezultaty z innymi zawodnikami. Do jego dyspozycji oddano kilkadziesiąt rajdowych maszyn. Są to zarówno najnowsze wozy WRC (m.in. Citroen DS3 WRC, Ford Fiesta RS WRC, MINI Countryman WRC), jak i auta z niższych klas wyścigowych (m.in. Škoda Fabia S2000, Ford Fiesta S2000), czy pojazdy, które dominowały na rajdowych odcinkach przed kilkunastoma laty (m.in. Subaru Impreza WRC, Toyota Celica GT-Four).
Głównym trybem rozgrywki jest kariera, którą gracz rozpoczyna jako niedoświadczony kierowca rajdowy i startuje w mało prestiżowych zawodach. Tryb ten jest bardziej rozbudowany niż w edycji 2010, oferując przede wszystkim możliwość zatrudniania pracowników zespołu. Podwładni zajmują się następnie opracowywaniem ulepszeń do posiadanych samochodów (np. wytrzymalsze zawieszenie czy mocniejszy silnik), czy negocjowaniem korzystniejszych umów sponsorskich. Kluczowym punktem kariery nadal jest zdobycie angażu do zespołu WRC startującego w rajdowych mistrzostwach świata. Inne dostępne w grze tryby zabawy to między innymi akademia rajdowców, pobijanie uzyskanych czasów na konkretnych odcinkach czy multiplayer. W tym ostatnim przypadku możemy ścigać się z innymi osobami zarówno w Sieci, jak i lokalnie (tzw. hot-seat).