Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ZIMUJĄCE BOCIANY BIAŁE. Pomóż im przetrwać mrozy!

27-02-2012, 13:54
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 5 zł      Aktualna cena: 5 zł     
Użytkownik ORZW
numer aukcji: 2073138005
Miejscowość PRZEMYŚL
Licytowało: 12    Wyświetleń: 622   
Koniec: 05-02-2012 17:30:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

www.orzw.pl

Bocian biały - przez wielu zwany symbolem polskiej wsi - to najliczniejszy gatunek spośród trafiających do naszego ośrodka. Każdego roku udzielamy pomocy około stu dwudziestu osobnikom będącym w nagłej potrzebie. Jako jedyna placówka w regionie, przyjmujemy ranne ptaki z terenu całego Podkarpacia jak i województw sąsiednich. Przyczyn, z jakich zwierzęta te wymagają pilnej pomocy medycznej jest wiele, niemniej do najczęstszych, z którymi mamy do czynienia zaliczają się ciężkie złamania skrzydeł i kończyn spowodowane upadkami z gniazd, kolizjami z zabudowaniami i postrzeleniami. Duży pogrom wśród bocianów sieją też linie wysokiego napięcia. W zdecydowanej większości przypadków kontakt z prądem elektrycznym jest dla bociana śmiertelny, a gdy już będzie miał na tyle szczęścia żeby przeżyć, czeka go długa i mozolna walka z krytycznymi powikłaniami, m.in. ciężkimi paraliżami. Ostatnimi czasy coraz częściej stykamy się również z zatruciami. Nie odmawiamy pomocy i przyjmujemy każdego osobnika. Bez względu na obrażenia robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich rehabilitacja zakończyła się sukcesem. Ptaki przebywają w ośrodku do całkowitego wyleczenia i uzyskania pełnej sprawności umożliwiającej im samodzielne przeżycie na wolności. W zależności od rodzaju i ciężkości obrażeń czas ten waha się od trzydziestu dni niekiedy aż do ponad roku. Mamy też około piętnastu stałych pensjonariuszy nielotów będących inwalidami, którzy ze względu na bardzo ciężkie obrażenia, głównie amputacje, już nigdy nie wzbiją się w przestworza. Są za to doskonałymi reproduktorami. Co roku kalekie pary budują gniazda na gruncie, by wydać potem na świat w pełni zdrowe potomstwo. W sytuacji, kiedy światowa populacja bociana białego się kurczy, jest to dla nas wielkim sukcesem. Z roku na rok w miarę naszych możliwości staramy się polepszać warunki rehabilitacji tego ptaka. Dzięki naszym staraniom udało się odpowiednio zabezpieczyć specjalny wybieg, na którym nasi pacjenci mogą czuć się bezpiecznie. Bez obawy przed nieproszonymi gośćmi ptaki ćwiczą swoje umiejętności latania, łączą się w pary, stawiają swoje domostwa i wychowują młode.

W lecie liczba jednocześnie przebywających na leczeniu bocianów jest bliska stu. W miesiącach jesiennych w ośrodku zwykle zostaje około sześćdziesięciu osobników. Na podstawie otrzymywanych sygnałów przewidujemy, że tej jesieni może dotrzeć do nas jeszcze około dwudziestu nowych podopiecznych. Oprócz wspomnianych wyżej pacjentów inwalidów, są to ptaki, których kuracji ze względu na stan zdrowia i termin w którym do nas dotarły, nie udało się zakończyć przed ostatnimi odlotami do Afryki. Zwierzęta te zmuszone są spędzić zimę w naszym azylu, aby móc w pełni wyzdrowieć i wyruszyć w przyszłoroczne szlaki migracyjne. Wbrew pozorom i powszechnej opinii bociany świetnie znoszą nawet dwudziesto, czy dwudziesto pięcio stopniowe mrozy. Niestraszne im są szalejące śnieżyce i silne wiatry. Najważniejszym czynnikiem warunkującym pomyślną aklimatyzację w zimowym otoczeniu jest regularna obfitość bogatego w substancje odżywcze pożywienia. Utrzymanie wszystkich naszych podopiecznych nie jest łatwym zadaniem. Pomijając ogromne koszty lekarstw i środków medycznych, największym wyzwaniem jest dla nas właśnie ich wyżywienie. W samym okresie zimowym bocian biały potrzebuje dziennie przynajmniej pół kilograma świeżego mięsa lub ryb. W przełożeniu na sześćdziesiąt osobników zapotrzebowanie wzrasta do trzydziestu kilogramów. W ciągu tylko jednego, mroźnego miesiąca całemu stadu jesteśmy zmuszeni zapewnić niemal tonę świeżego pokarmu. Pilnie potrzebujemy również zapasów słomy, która służy do wyścielania wybiegu i budowy tymczasowych schronień dla naszych podopiecznych na okres najsilniejszych mrozów.

Ta coroczna akcja poświęcona jest tylko i wyłącznie naszym zimującym bocianom. Za jej pośrednictwem mają Państwo okazję wesprzeć nasze ptaki. Wszelkie zebrane tutaj fundusze zostaną przekazane na zaspokojenie niezbędnych potrzeb żywnościowych. Oprócz wsparcia finansowego, z miłą chęcią przyjmiemy wszelkie darowizny rzeczowe w postaci świeżego mięsa, ryb oraz słomy. Co roku, głównie dzięki Państwa cennej pomocy udaje się naszym bocianom dotrwać zbawiennej wiosny, która jest dla większości podopiecznych równoważna z powrotem do ich naturalnego środowiska.

Dziękujemy Państwu serdecznie za wsparcie!

Zarząd Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych


Jako, że regulamin serwisu Allegro zabrania wystawiania aukcji bezprzedmiotowych, każdy darczyńca, który zdecyduje się wspomóc nasz program "Zimujące bociany białe", otrzyma kieszonkowy kalendarzyk prowadzonej przez nas lecznicy. Wręczymy go w siedzibie naszej fundacji. Bez względu na wielkość zalicytowanej kwoty, przedmiotem aukcji jest jedna sztuka, chyba że poinformują nas Państwo, iż życzą sobie wylicytowaną ilość. Opcjonalnie możliwe jest również dostarczenie ich do Państwa przesyłką pocztową. W tym celu prosimy o poinformowanie nas o takiej chęci osobną wiadomością elektroniczną.


Galeria:
Więcej zdjęć naszych bocianów do obejrzenia w Fotogalerii.
Zdjęcia z zabiegów i leczenia Tutaj.
Więcej informacji o bocianie białym Tutaj.Aktualne rezultaty:


21 III 2011r.

Całą zebraną kwotę przeznaczyliśmy na opłacenie części faktur za zakup pożywienia dla zimujących ptaków. Dzięki Państwa cennemu wsparciu w tym sezonie znacznie mniej było dni, w których doskwierał nam brak pokarmu w magazynie. Wszystkim osobnikom udało się przetrwać tegoroczną zimę. Pomijając naszych stałych pensjonariuszy, wszystkie pozostałe bociany jeszcze w tym roku odlecą do Afryki!

KRS: 000[zasłonięte]3847

Kredyt Bank o/Przemyśl

27 1500 [zasłonięte] 1[zasłonięte]6341605 [zasłonięte] 439000

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

ul. Zamoyskiego 15
37-700 Przemyśl

Tel.: 500-[zasłonięte]-574

[zasłonięte]@gmail.com

Fundacja Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

ul. Zamoyskiego 15, 37-700 Przemyśl, Polska

Tel.: +48 16[zasłonięte]678-71, Kom.: +48 [zasłonięte]-052-574, KRS: 000[zasłonięte]3847, NIP: 795[zasłonięte]246-03, REGON: 18[zasłonięte]432 | www.orzw.pl | [zasłonięte]@gmail.com

Kredyt Bank, oddział Przemyśl: 27 1500 [zasłonięte] 1[zasłonięte]6341605 [zasłonięte] 439000

&#[zasłonięte]169 20. Wszelkie prawa zastrzeżone przez Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Wszystkie użyte materiały jak: teksty, zdjęcia, logo oraz pozostałe elementy graficzne szablonu są własnością Fundacji Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.