Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Zięba A.- Konstytucjonalizm w państwach

20-07-2015, 5:40
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 34.65 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 5468783058
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 2   
Koniec: 20-07-2015 05:49:50

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
601[zasłonięte]220200[zasłonięte]00191[zasłonięte]703

Zięba A.- Konstytucjonalizm w państwach
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]33361
Wymiar: 16.0x23.5cm
Nr wydania: 1
Seria: -
Ilość stron: 460
Ocena: -
Waga: 0,71 kg
Indeks: 643[zasłonięte]01615KS
Rok wydania: 2013
Rodzaj okładki: Miękka
Stan: Nowa
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Opis książki


Monografia Konstytucjonalizm w państwach anglosaskich stanowi rezultat ogólnokrajowej konferencji naukowej, która odbyła się na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniach 24-25 maja 2012 roku. Zaproponowane przez organizatorów ramy tematyczne obrad oparto na szerokim rozumieniu konstytucjonalizmu, obejmującym zarówno przyjęty na gruncie ustanowionych w konstytucji zasad i instytucji porządek ustrojowy, jak i katalog poglądów określających istotę, funkcje i strukturę konstytucji.

O doniosłości materii konstytucjonalizmu anglosaskiego decyduje duży prestiż, jakim cieszą się ustroje państw tego obszaru kulturowego. Status polityczno-międzynarodowy i potencjał takich państw świata anglosaskiego, jak Stany Zjednoczone Ameryki, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Kanada, Związek Australijski czy Nowa Zelandia, a także wysoki poziom rozwoju cywilizacyjnego osiągnięty przez społeczeństwa tych państw wzmacniają siłę oddziaływania anglosaskich instytucji i standardów prawno-ustrojowych.

Istotnym motywem bliższego zainteresowania się zagadnieniami konstytucjonalizmu anglosaskiego jest globalny zasięg wpływów jego zasad oraz idei. Ten rys omawianego kierunku praktyki ustrojowej i myślenia prawno-politycznego postrzega się jako pochodną rozmieszczenia wzmiankowanych państw na różnych kontynentach kuli ziemskiej. Z tej racji, oddziałując tylko na swoje najbliższe otoczenie, państwa anglosaskie osiągają rezultat wymiaru globalnego, obejmującego co najmniej skalę Europy, Ameryki Północnej, Australii i Oceanii. Przychodzi im to tym łatwiej, że anglosaskie wzorce ustrojowe zyskują uznanie z uwagi na swój pragmatyzm, zdroworozsądkowe rozwiązania oraz zracjonalizowane i odformalizowane procedury. Nie można przy tym nie zauważyć, że owo „ustrojowe promieniowanie" świata anglosaskiego odbywa się w dobie globalizacji, kiedy w sposób naturalny wzrasta zakres wzajemnego oddziaływania na siebie współczesnych państw, a także przenikania się kultur prawnych i ustrojów.
Zobacz także...