Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ZASILACZ STER. SILNIKÓW KROKOWYCH DO CNC 71V 23A

21-01-2012, 15:22
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 150 zł     
Użytkownik CHAOS
numer aukcji: 2032429159
Miejscowość Augustów
Wyświetleń: 64   
Koniec: 16-01-2012 11:23:27

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

IFORMACJE
O mnie 
Zobacz inne moje aukcje
Sprawdz opinie o mnie
KONTAKT
Akcesoria CNC
16-300 Augustów
ul. Chreptowicza 4
NIP: 846[zasłonięte]149-16

e-mail: [zasłonięte]@cnc.info.pl
tel: +(48) 87 [zasłonięte] 76
tel: +(48) 87 [zasłonięte] 78
mobile: 602 [zasłonięte] 995

fax: +(48) 87 [zasłonięte] 60

GG:[zasłonięte]22488
INNE TOWARY
SILNIKI KROKOWE


LOZYSKA LINIOWE
SRUBY NAPEDOWE
Pasy i kola zebate
Listwy zebate
Sprzegla

ZASILACZ STEROWNIKÓW SILNIKÓW KROKOWYCH DO MASZYN CNC 71V 23A

zasilacz cncModuł MZ-03 przeznaczony jest do zasilania sterowników silników krokowych, jak i elementów peryferyjnych stosowanych w systemach sterowania CNC. Umożliwia zasilanie do 3 sterowników napięciem stałym, posiada oddzielny niestabilizowany zasilacz stopni końcowych i oddzielny stabilizowany zasilacz 5 lub 12 V(zależnie od wersji). Przystosowany jest do współpracy z transformatorami o mocy znamionowej max 800 W. Posiada sygnalizację każdego z napięć diodami LED. Moduł dostarczany jest bez transformatora zasilającego, który dobierany jest wg. własnych potrzeb.
Dane techniczne:
  • Maksymalne napięcie wejściowe (wyjściowe AC transformatora) - 50 VAC
  • Maksymalne napięcie wyjściowe - 71V DC
  • Napiecie zasilania modułu - 220 VAC
  • Maksymalny prąd uzwojenia transformatora: -23 A
  • Napięcie wyjściowe zasilacza stabilizowanego - 5 lub 12 V (zależnie od wersji)
  • Maksymalny prąd zasilacza stabilizowanego -0,3A

    Wymiary:
    Długość - 110 mm
    Wysokość - 65 mm
    Szerokość -100 mm
    Waga: ok. 1 kg

OPIS WYPROWADZEŃ MODUŁU ZASILAJĄCEGO MZ-03
Akcesoria CNC
OPIS JAK DOBRAĆ WŁAŚCIWY TRANSFORMATOR

Prawidłowo dobrany transformator pozwoli w pełni wykorzystać możliwości silników krokowych . Transformator dobieramy na podstawie napięcia zasilania stopni końcowych sterowników i prądu jakie pobierają. By właściwie dobrać transformator trzeba wykorzystać poniższe zależności:

  • napięcie wyjściowe modułu obliczamy ze wzoru: Napięcie strony wtórnej transformatora razy 1.41, na przykład. : Uwy transformatora =28 VAC - Uwy zasilacza = 28x1.41= ok. 39.5 VDC NALEŻY PAMIĘTAĆ ŻE MAX NAPIĘCIE STRONY WTÓRNEJ TRANSFORMATORA TO 50 VAC! ( co daje 71 VDC na wyjściu modułu)
  • prąd wyjściowy jest sumą prądów jakie pobierają sterowniki silników, lecz w praktyce prąd ten osiąga 70% swojej wartości, więc dobierając prąd transformatora który ma zasilić 3 sterowniki np. 4 Amperowe (2A na fazę) liczymy następująco: 3x4 A=12 A, 12 Ax70%= 8,4 A - najlepiej dodać z 0,5 Ampera nadwyżki.
  • należy pamiętać o tym, że jedne wejście AC zasilacza może przewodzić prąd max 13 A (wtedy należy dolutować od strony ścieżek kable miedziane w ocynowanych miejscach), należy też przy takich prądach dołożyć kawałek blaszki aluminiowej do mostka M1(ponieważ przy większych prądach radiator na mostku może nie wystarczyć).
Sposób podłączenia transformatora:

<Akcesoria CNCPrzy podłączeniu przewodów z transformatora należy zwrócić uwagę na właściwe ich podłączenie:

EKSPLOATACJA

Moduł zasilający MZ-01 przeznaczony jest do pracy ciągłej, nie wymaga uruchamiania, przy prawidłowym podłączeniu przewodów z transformatora działa poprawnie. Mimo tego trzeba pamiętać o tym że:

  • na płytce modułu występuje niebezpieczne napięcie sieci 230 VAC
  • napięcie wtórne z transformatora może sięgać 60 VAC, co po wyprostowaniu daje 85 VDC i przy dużej wydajności prądowej napięcie to jest również niebezpieczne jak napięcie sieci - nawet po wyłączeniu zasilania na kondensatorach przez pewien czas utrzymuje się niebezpieczne napięcie, co w przypadku zwarcia wyjścia zasilania może spowodować iskrę czy też spalenie obwodów na płytce.
  • odwrotne lub złe podłączenie przewodów strony wtórnej z transformatora spowoduje zwarcie na mostku prostowniczym, nie odwracalne uszkodzenie urządzenia.
  • należy pamiętać o tym, by przewody zasilające sterowniki silników krokowych były dobrane do prądu, jaki będzie pobierany z modułu, ponieważ za cienkie przewody nie przeniosą dużych prądów.
  • warto też zabezpieczyć bezpiecznikiem uzwojenia wtórne transformatora przed przepływem zbyt dużego prądu przez płytkę zasilacza, także należy dać bezpiecznik na zasilanie każdej z osi sterownika.
  • moduł dostarczany jest z dwiema końcówkami oczkowymi M4 do których należy przylutować uzwojenie wtórne transformatora , następnie przykręcić śrubami M4 końcówki do złącz J1, J2
  • Wszelkie manipulacje związane z podłączenie przewodów należy wykonywać przy odłączanym napięciu zasilania transformatora i modułu.
 

Inne elementy budowy maszyn znajdziesz tu: Moje Aukcje

Zapraszam również do dyskusji na Forum CNC

Znajdziesz tam tysiące informacji dotyczących budowy, sterowania i obsługi maszyn CNC.

Dowiesz się jak samodzielnie zbudować:

ploter * frezarkę * grawerkę * tokarkę * wycinarkę plazmową
wycinarkę styropianu oraz inne maszyny sterowane numerycznie.

ZASILACZ STER. SILNIKÓW KROKOWYCH DO CNC 71V 23A