Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ZAMACH NA KENNEDY-EGO,JACKIE,TAJNE SŁUŻBY,SPISEK

26-01-2014, 0:59
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 29 zł     
Użytkownik LIBRA-PL
numer aukcji: 3888536974
Miejscowość Rzeszów
Wyświetleń: 3   
Koniec: 26-01-2014 00:59:49

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka z obwolutą
Kondycja: bez śladów używania
Rodzaj: biografia
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

ZAMACH NA KENNEDY'EGO

AGENCI TAJNEJ SŁUŻBY PRZERYWAJĄ MILCZENIE 

 

GERALD BLAINE, LISA McCUBBIN

 

LICZBA STRON:377

 

 

 
22 listopada 1963 roku w Dallas zginął John F. Kennedy. Powszechna żałoba, jaka zapanowała w Stanach Zjednoczonych po tragicznej śmierci prezydenta, nie znalazła ukojenia w fakcie, że – jak głosił oficjalny wynik śledztwa – zamachu dokonał jeden szaleniec.

Od tamtego momentu mnożą się teorie spiskowe, a samozwańczy śledczy co rusz rzucają oskarżenia na wyimaginowane grupy lub całkiem rzeczywistych ludzi, w tym elitarnych agentów bezpośredniej ochrony prezydenta oraz jego żony i dzieci. Łatwo było stawiać zarzuty członkom Tajnej Służby, ponieważ wszyscy zgodnie w sprawie zamachu milczeli – służbowo, co było ich obowiązkiem, i prywatnie.

Zamach na Kennedy’ego sekunda po sekundzie oczami agentów ochrony

Agenci Tajnej Służby owego listopadowego dnia znaleźli się w samym centrum katastrofy. Sześć sekund w Dallas odcisnęło na ich życiu piętno i pozostawiło z bezlitosnym poczuciem winy, że być może mogli temu zapobiec. Po niemal pięćdziesięciu latach traumy jeden z nich, Gerald Blaine zdecydował się wrócić do bolesnej przeszłości i zrekonstruować sytuację na podstawie relacji swoich kolegów.

Książka pozwala spojrzeć na dramatyczne wydarzenia z nowej perspektywy – ludzi, którzy dzień i noc w nieustannym napięciu strzegli legendarnego dziś prezydenta Kennedy’ego i jego równie legendarnej żony Jacqueline, ludzi, którym ta wyjątkowa prezydencka para pozwoliła się ze sobą zaprzyjaźnić, przez co ból klęski w Dallas stał się zarazem ich osobistą tragedią.