Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Zagadki zjawisk fizycznych Trzaska Evert Michalski

16-01-2012, 18:16
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 30 zł     
Użytkownik vicosforza
numer aukcji: 2003384113
Miejscowość Internet
Wyświetleń: 37   
Koniec: 16-01-2012 10:45:44

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przed zalicytowaniem proszę zapoznać się ze stroną „O mnie”

Kupując więcej książek oszczędzasz na wysyłce!!!:)
bowiem bez względu na ilość zakupionych książek jej koszt doliczamy tylko raz
i zawsze wynosi on 7,50 zł (paczka, polecony ekonomiczny), lub 9 zł (priorytet)



książka przedwojenna
180 str
wys 21 cm
okladka twarda
stan dobry (przebarwienia okładki)

SPIS RZECZY.
Str.
1 PODOBIEŃSTWA ZJAWISK NIEPODOBNYCH. 1
Wielkości zmieniające się w sposób jednakowy. — "Wielkości zmieniające się odwrotnie. — Zmiany okresowe. — Wielkie teorie naukowe.
II. BEZWŁADNOŚĆ I CIĄŻENIE.......... 19
Życie codzienne a teorie naukowe. — Co to jest bezwładność? — Bezwładność w życiu praktycznym. — Silą odśrodkowa. — Ciężar i ciążenie. — Ile waży ziemia?— Doświadczenie Eotvósa. — Jak usunąć ciążenie?— Identyczność bezwładności i ciążenia.
III. CO TO JEST MASA?............. 36
Masa maupertuisiańska. — Masa poprzeczna. — Masa podłużna. — Masa kinetyczna. — Masa grawitacyjna. Masa chemiczna. — Połączenie sześciu rodzajów masy. — Idea powszechnej względności. — Pełny obraz
mas wszechświata. — Elektromagnetyczne pochodzenie masy. — Różnice między masami. — Pierwszy wypadek, w którym masy się różnią. — Drugi wypadek, w którym masy się różnią. — Unicestwienie energii w postaci promieniowania.
IV. CO TO JEST UDERZENIE? ......... 53
Określenie uderzenia; perkusja. — Wahadło balistyczne. — Ogólne właściwości uderzenia. — Zderzenie sprężyste. — Zderzenie miękkie. — Młot, fortepian, bilard. — Zderzenia w świecie drobin. — Zderzenia w świecie elektronów. — Rzut oka na całość.
V. SPRĘŻYSTOŚĆ I PLASTYCZNOŚĆ....... 72
Jakie mogą być mechaniczne działania na ciała stałe? — Ucisk. — Działanie tnące i skręcanie.— Rozciąganie i zgniatanie. — Zgięcie. — Rozciągliwość i ciagliwość. — Twardość. — Łamliwość. — Niektóre poboczne właściwości. — Siły spoistości są pochodzenia elektrycznego. — Kryształy metaliczne. — Skład stopów. — Zgniot zmienia budowę metalu. — Metal zahartowany" przez kucie odzyskuje pierwotne
swe właściwości po ogrzaniu. — Kute metale mają ciekawe właściwości mechaniczno. — Co to jest hartowanie przez szybkie oziębianie? — Dużo metali można używać bez domieszek. — Pewne ciała nieorganiczne są używane tylko w postaci stopów. — Najważniejsze stopy spotykane w przemyśle. — Wiek stali i stopów.
Str.
VI. PROMIENIOWANIE CIAŁ ROZŻARZONYCH. . 103 Od prehistorycznej pochodni do lampki elektrycznej. — Wielkie znaczenie pomiaru. — Promieniowanie ciał o wysokiej temperaturze. — Podział promieniowania. — Widzialność promieniowania. — Świeca i luks. — Lampy próżniowe i lampy z atmosferą gazową. — Porównanie spożycia energii przez lampy. — Jasność i oślepienie. —■ Urządzenie rozpraszające, odbijające i załamujące światło. — Na czym polega oświetlenie pośrednie? — Co pozostaje do zrobienia?
VII.'RÓŻNE RODZAJE LUMINESCENCJI...... 124
Promieniowanie termiczne i luminescencja. —Wyładowania w rozrzedzonych gazach.— Rurki świetlne.— Świecenie w łuku. — Fotoluminescencja. — Fosfore-scencja. — Fluorescencja. — Zjawisko Wooda i zjawisko Ramana. — Postępy wiedzy.
VIII. WIDMA ŚWIETLNE I TAJEMNICA GWIAZD. . 139
Jak mierzy się odległość gwiazd od ziemi. — Szybkość po stycznej. — Podstawą astrofizyki jest rozszczepianie się światła na barwy. — Temperatura gwiazd.— Szybkości radialne gwiazd. — Ciśnienie na powierzchni gwiazd. — Pole magnetyczne, pole elektryczne, ciążenie.
IX. CO TO JEST CZĘSTOŚĆ DRGAŃ?....... 155
Obroty. — Wahania i drgania. — Rozchodzenie się fal sprężystych. — Dudnienia. — Wysokie częstości sprężyste. — Co to jest prąd przemienny. — Pomiar niskich częstości elektromagnetycznych. — Promieniowanie drgań elektrycznych. — Od podczerwieni do promieni gamma. — Częstość drgań światła. — Fale i drobinki.


Zagadki zjawisk fizycznych Trzaska Evert Michalski
Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki