Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Wykrywacz metalu Vista GOLD nowy z gwarancją

02-02-2014, 0:37
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 2 440 zł     
Użytkownik shelton
numer aukcji: 3897936081
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 224   
Koniec: 02-02-2014 00:04:49

Dodatkowe informacje:
Marka: Inna
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 2.00 [kg]
Przeznaczenie: złoto
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Vista GOLD to najszybszy, najgłębszy wykrywacz o wysokiej częstotliwości na rynku. Chwyt marketingowy? Nie - parę lat ciężkiej pracy wielu ludzi z wielu miejsc na świecie. Swój udział w tworzeniu tej maszyny nazywanej Tesoro on steroids w USA, mieli Anglicy, Niemcy i Amerykanie, a o samym producencie nie wspominając. Wystarczy wpisać w przeglądarkę, czy Youutube i obejrzeć sobie testy. Oczywiście nie wszystkie będą miarodajne, ale faktem jest, że 3 krotnie droższe maszyny nie mają szans.

Idealny drobnicowiec, na małą biżuterię, srebrne czy złote cienkie monety. Na czym polegają zalety tego wykrywacza pisząc w skrócie?

Po pierwsze posiada jeden z najszybszych cyfrowych przetworników, który pozwala na ultraszybką identyfikację obiektów. Przykładowo jak położymy obok siebie parę gwoździ i monetę w środku, to wykrywacz sygnalizuje wysokim tonem monetę. Żelazo tego sygnału nam nie przykrywa (podobnie z folią).

Link do filmu kliknij

Po drugie niska masa i prostota obsługi pozwalają na szybkie opanowanie sprzętu bez zbytniej straty czasu, co w obecnych czasach jest nie do przecenienia.

Po trzecie cena. Maszyny o porównywalnych parametrach są zdecydowanie droższe. Niektóre prawie trzykrotnie !!!

Po czwarte, serwis jest dostępny w Europie nie w USA, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania na naprawę, czy zamówienie akcesoriów.

Po piąte głębokość dochodząca do 40cm i więcej deklasuje rywali w przedbiegach.

Link do filmiku kliknij

Film pokazujący pracę wyrywacza w terenie:

Link do filmu kilknij

Wszyscy niewierzący lub wierzący inaczej niech przeprowadzą testy z gwoździami, ba nawet z jednym powoli dosuwając go do monety... wyniki mówią same za siebie.


Vista GOLD to idealny wykrywacz to przeszukiwania miejscówek dawno już przekopanych i mocno zaśmieconych, gdzie inne maszyny nie były sobie wstanie poradzić!


Recenzja/Artykuł nr. 7 pisma Poszukiwacze:

Garrett, Fisher, Minelab, Tesoro to święte nazwy w świecie wielbicieli zakopanych skarbów. Na szczęście nasza opowieść zaczyna się w zupełnie innym miejscu i dotyczy marki zupełnie nieznanej, wręcz obcej…

DeepTech to mała firma, która powstała w 1990 roku w Rumunii, aby 13 lat później zabrać się za produkcję wykrywaczy metalu. Bohater tego artykułu narodził się w 2008 roku, by po wielu metamorfozach w 2011 ujrzeć światło dzienne w finalnej wersji.

Vista Gold, bo o niej jest mowa w tym artykule wywodzi się z rodziny urządzeń o znacznie większym zakresie zastosowań i możliwości. Ten flagowy, najwyższy, model budzi wiele kontrowersji i skrajnie odmiennych opinii. Już pierwszy rzut oka na obudowę i analogowe pokrętła w stylu Tesoro powoduje co najmniej mieszane uczucia. Za cenę 2500pln brutto dostajemy w brzydkim kartonowym pudełku maszynę, jakby z innej, zeszłej epoki. Nic bardziej mylnego, w środku drzemią ultranowoczesne trzewia, których nie powstydził by się Garrett czy Minelab. Nie bez powodu Amerykanie okrzyknęli go mianem: Tesoro on steroids!

Nie uświadczymy tu wyświetlacza LCD z identyfikacją fantów, a samo urządzenie nie jest nawet wodoodporne. Jakość wykonania nie powala do tego stopnia, że rodzimi producenci nie mają się czego. Po wypakowaniu z pudełka z przerażeniem odkrywamy, że mamy do dyspozycji tylko 3 przełączniki oraz 5 pokręteł. W kolejności od lewej: regulacja głośności, regulacja tonu żelaza, strojenie do gruntu, przełącznik prędkość odświeżania sygnału tzw.: recovery, czułość, oraz dyskrymiancja. Od razu widać, że obsługa nie będzie trudna i nie będziemy nadmiernie tracić czasu na opanowaniem klawiszologii czy szukaniem najlepszych ustawień w Internecie. To jest właśnie stara, dobra szkoła, która ma uczyć słuchania sygnałów dobiegających z gleby, a nie patrzenia na numerki jak w grze w Bingo.

Oczami wyobraźni widzę już hordy wielbicieli identyfikacji numerycznej VDI szturmujących drzwi mego domu i może będą mieli trochę racji, bo używając Visty na pewno nakopiemy się więcej, tylko to więcej przełoży się na znaczenie ciekawsze fanty. O czym dalej w tym artykule.

Po lewej stronie nad dole obudowy zostaje nam przełącznik boostera – wzmacniający sygnał do naprawdę głębokiego kopania, a po prawej zmiana trybu pracy. Do wyboru mamy: - identyfikację dwutonową, - tryb all metal, - cicha dyskryminacją, gdzie słychać tylko fanty nie żelazne.

Zestaw można dozbroić w ponad 4 różne cewki, ja wybrałem dwie z serii DD: 11.5x7.7 cala na duże czyste przestrzenie typu pole, łąka, oraz na zaśmiecone miejscówki, typu park, plaża, las 8x5.4 cala. Masa wykrywacza to około 1.5 kg, perfekcyjne wyważenie i ergonomia obsługi są bez zarzutu. Można spędzić cały dzień na poszukiwaniach bez dyskomfortu i zmęczenia, czego nie mogę powiedzieć o Garrecie AT PRO, którego posiadam. Jedyny minus to trudno dostępny włącznik zasilania, ukryty pod podłokietnikiem, gdzie znajduje się pojemnik na osiem baterii AA. Zastanawiam mnie intencją producenta, bo przecież można było zastosować włącznik w pokrętle głośności, tak jak w Fisherze F5, czy starego typu radioodbiornikach… Złącza z tyłu obudowy, w miejscu, gdzie znajduje się całą elektronika oraz sama obudowa, nie są wodoodporne. Na szczęście można sobie zamówić w dodatkowe osłony na samą centralkę i zasobnik baterii. Zastosowanie wtyku typu jack ¼ na wejściu do słuchawek to spory plus. Pamiętać należy, że najodpowiedniejsza wtyczka będzie łamana pod kątem 90 stopni. Unikniemy wtedy zaplątywania się przewodu oraz nie narazimy gniazda na mechaniczne obciążenie.

Ruszamy w teren. Pierwsze włącznie i zaczynam od ustawienia czułości i strojenia do gruntu. Słuchamy zmian sygnału w trakcie pompowania cewką. Jeśli zanikają w trakcie regulacji – ustawiamy miejsce wyciszenia i w drogę. Teraz tylko przełącznik BOOSTERa na ON, tryb dwu tonowy oraz prędkość odświeżania sygnału (recovery) na F (fast). Pozostaje wybrać za pomocą dyskryminacji żelaza wielkość obiektów sygnalizowanych niskim tonem. Co ciekawe maksymalne ustawienie nie dyskryminuje folii, także nie ma szansy, żeby przegapić drobną biżuterię czy złoto. Ostatnim korkiem jest wybranie tonu jakim są sygnalizowane obiekty żelazne. Vista Gold jest urządzeniem o wysokiej częstotliwości pracy. Wartość podawana przez producenta to 25kHz, gdzie taki Garrett AT PRO ma ich tylko 15kHz.

Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Lepsza separacja drobnych przedmiotów, monet, małej biżuterii, oraz zdecydowanie głębsza penetracja podłoża. Różnica jest miażdżąca w porównaniu do konkurencji. Vista Gold wyłuskuje drobne obiekty… o wielkości np. 4 x 1.5 mm… bez żadnego problemu i to z głębokości nie dostępnej dla innych urządzeń… urządzeń droższych 3 krotnie! Ktoś może powiedzieć, że kopanie na głębokość nie ma sensu… może, ale w ten sposób na nowo okrywamy wyeksploatowane do bólu miejscówki. Znajdujemy rzeczy pomięte przez innych poszukiwaczy i to nie koniecznie z ich winy. To nie koniec zalet.

Robimy prosty eksperyment kładziemy obok siebie 4 zardzewiałe gwoździe na przemian z monetami. W trybie Fast Vista Gold bez względu na prędkość przemiatania nad obiektami sygnalizuje każdy przedmiot. Słyszymy wyraźnie niski ton żelaza i wysoki ton monety. Większość innych maszyn po prostu pokazuje przeważające żelazo, które maskuje nam wartościowy sygnał! Nawet najnowsze urządzenia ze stajni Minelba nie przechodzą tego testu. Kolejna próba. Gwóźdź kładziemy na srebrnej monecie. Vista Gold daje pełny wysoki sygnał, nie występuje zupełnie zjawisko przykrywania sygnału! Co dają takie możliwości? Przede wszystkim pracę w trudnym, zaśmieconym terenie, gdzie wyłuskiwanie cienkich drobnych przedmiotów nie jest łatwe. Wykrywacz jest naprawdę bardzo stabilny i przy dobrym, częstym strojeniu do gruntu, nie wzbudza się, nie sygnalizuje linii wysokiego napięcia oraz innych zakłóceń. Jestem pod sporym wrażeniem możliwości tej maszyny, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Na pewno będę kontynuował porównanie zabierając na zmianę AT PRO i Vistę Gold na następne wyprawy. Do zobaczenia w terenie. Darz Dół ;)

Poniżej specyfikacja techniczna:
• Częstotliwość pracy..........................................................................25 kHz;
• Typ detekcji.....................................................................................niestatyczny;
• Regulacja czułości;
• Regulacja głośności ;
• Dwa tryby dyskryminacji – cicha dyskryminacja (pomijanie żelaza) oraz dwutonowa dyskryminacja; Dodatkowy tryb All Metal
• Nowa funkcja Fast Recovery;
• Nowa funkcja regulacji prędkości recovery. Do wyboru Fast I Slow;
• Nowa funkcja regulacji tonu żelaza;
• Nowa funkcja wzmocnienia sygnału Booster ; • Typ cewki .......................................................................................2D;
• Wielkość cewki.......................................................................................11”;
• Długość kabla............................................................. 135 cm;
• Częstotliwość dźwięku..........................................................780/390 Hz;
• Waga z bateriami........................................................1400g.;
• Pobór prądu (bez dźwięków, bez Booster’a)...................................43 mA;
• Pobór prądu (bez dźwięków, z Booster’em).....................................52 mA;
• Typowy czas pracy na jednych bateriach...........................................20-25h;
• Kontrolka wyczerpania baterii;
• Optymalna temperatura pracy..............................................................10-40 C;
• Optymalna wilgotność pracy....................................................................0 - 75%