Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WSPÓŁCZESNA ANALIZA POLITYCZNA DAHL

19-01-2012, 15:17
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 31 zł     
Użytkownik zima1942
numer aukcji: 1999913770
Miejscowość giżycko
Wyświetleń: 7   
Koniec: 14-01-2012 14:58:02
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha



WSPÓŁCZESNA ANALIZA POLITYCZNA 
[Modern Political Analysis]
Robert A. DAHL, Bruce STINEBRICKNER

Format: A5
Ilość stron: 252
Oprawa: miękka
Stan: nowa


Gdyby Nobla przyznawano w dziedzinie politologii, to Robert A. Dahl – emerytowany profesor Yale University – z pewnością by go otrzymał. W uzasadnieniu byłaby mowa o jego pluralistycznej teorii elit politycznych, znaczącym wkładzie w teorię demokracji (koncepcja poliarchii) i teorii władzy. Być może Akademia podkreśliłaby, iż Dahl jest jednym z kilku uczonych, dzięki którym politologia zyskała status dyscypliny naukowej. Drugi autor tej książki, Bruce Stinebrickner, jest również profesorem Yale University, wieloletnim bliskim współpracownikiem Roberta A. Dahla.

Współczesna analiza polityczna – bestseller amerykańskiej politologii – zawiera siatkę pojęciową pozwalającą w sposób systematyczny badać i opisywać zjawiska polityki w naszych czasach. Ułatwia jej rozumienie i aktywne, samodzielne odnoszenie się do świata polityki. Kluczowe pytania, na których opiera się konstrukcja tej książki, są pozornie bardzo proste: 

– Czym jest władza, a czym wpływ? 

– Czym jest polityka? 

– Co to jest system polityczny, państwo, rząd? 

– Jakie są podstawowe problemy współczesnych demokracji i dlaczego istnieją reżimy niedemokratyczne? 

– Czym różnią się od siebie systemy polityczne? 

Dlaczego jedni ludzie uczestniczą w polityce, a inni są bierni? 

Autorom udaje się znaleźć na te pytania syntetyczne, ale zarazem oryginalne odpowiedzi. Książka jest podręcznikiem dla studentów nauk społecznych, zwłaszcza politologii. Wykładowców tych dyscyplin zainteresuje natomiast najbardziej jej część czwarta, poświęcona refleksji nad założeniami metodologicznymi nauk politycznych i ich użytecznością.