Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WRÓBEL PREPARATYKA SYNTEZA ORGANICZNA 958 STRON

19-01-2012, 14:52
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 70 zł     
Użytkownik inkastelacja
numer aukcji: 2036022286
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 14   
Koniec: 13-01-2012 20:08:03

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 1983
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha



PEŁNY TYTUŁ KSIĄŻKI -
PREPARATYKA I ELEMENTY SYNTEZY ORGANICZNEJ



PONIŻEJ ZNAJDZIESZ MINIATURY ZDJĘĆ ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W DOLNEJ CZĘŚCI AUKCJI (CZASAMI TRZEBA WYKAZAĆ SIĘ CIERPLIWOŚCIĄ W OCZEKIWANIU NA ICH DOGRANIE)


AUTOR -


WYDAWNICTWO, WYDANIE, NAKŁAD -
WYDAWNICTWO -
WYDANIE -
NAKŁAD - EGZ.

STAN KSIĄŻKI -
JAK NA WIEK (ZGODNY Z ZAŁĄCZONYM MATERIAŁEM ZDJĘCIOWYM) (wszystkie zdjęcia na aukcji przedstawiają sprzedawany przedmiot).

RODZAJ OPRAWY -


ILOŚĆ STRON, WYMIARY, WAGA -
ILOŚĆ STRON -
WYMIARY - x x CM (WYSOKOŚĆ x SZEROKOŚĆ x GRUBOŚĆ W CENTYMETRACH)
WAGA - KG (WAGA BEZ OPAKOWANIA)

ILUSTRACJE, MAPY ITP. -



KOSZT WYSYŁKI -
8 ZŁ - KOSZT UNIWERSALNY, NIEZALEŻNY OD ILOŚCI I WAGI, DOTYCZY PRZESYŁKI PRIORYTETOWEJ NA TERENIE POLSKI.

ZGADZAM SIĘ WYSŁAĆ PRZEDMIOT ZA GRANICĘ. KOSZT WYSYŁKI W TAKIM PRZYPADKU, USTALA SIĘ INDYWIDUALNIE WEDŁUG CENNIKA POCZTY POLSKIEJ I JEST ZALEŻNY OD WAGI PRZEDMIOTU. (PREFEROWANYM JĘZYKIEM KONTAKTU POZA OCZYWIŚCIE POLSKIM JEST ANGIELSKI, MOŻNA OCZYWIŚCIE PRÓBOWAĆ KONTAKTU W SWOIM JĘZYKU NATYWNYM.)

I AGREE to SEND ITEMS ABROAD. The COST of DISPATCHING In SUCH CASE, IS ESTABLISH ACCORDING TO PRICE-LIST of POLISH POST OFFICE SEVERALLY And it IS DEPENDENT FROM WEIGHT of OBJECT. ( The PREFERRED LANGUAGE of CONTACT WITHOUT MENTIONING POLISH IS ENGLISH, BUT YOU CAN OBVIOUSLY TRY TO CONTACT ME IN YOUR NATIVE LANGUAGE.)


DODATKOWE INFORMACJE - W PRZYPADKU UŻYWANIA PRZEGLĄDARKI FIREFOX MOŻE WYSTĄPIĆ BŁĄD W POSTACI BRAKU CZĘŚCI TEKSTU LUB ZDJĘĆ, NIESTETY NARAZIE JEDYNYM ROZWIĄZANIEM JAKIE MOGĘ ZAPROPONOWAĆ TO UŻYCIE INTERNET EXPLORERA LUB WYSZUKIWARKI "OPERA", Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA NIEDOGODNOŚCI.
PRZY OKAZJI PRZYPOMINAM O KOMBINACJI KLAWISZY CTRL+F (PRZYTRZYMAJ CTRL I JEDNOCZEŚNIE NACIŚNIJ F), PO NACIŚNIĘCIU KTÓREJ Z ŁATWOŚCIĄ ZNAJDZIESZ INTERESUJĄCE CIĘ SŁOWO O ILE TAKOWE WYSTĘPUJE W TEKŚCIE WYŚWIETLANEJ WŁAŚNIE STRONY.



SPIS TREŚCI LUB/I OPIS -


KLIKAJĄC TUTAJ MOŻESZ ŚCIĄGNĄĆ LUB OTWORZYĆ PLIK ZE SPISEM KOMPLETNYM


PREPARATYKA
I ELEMENTY SYNTEZV
ORGANICZNEJ
pod redakcją JERZEGO T. WRÓBLA
przy współpracy KRYSTYNY KABZIŃSKIEJ
Warszawa 1983
Państwowe Wydawnictwo Naukowe
Autorzy:
BARBARA ACHMATOWICZ, ANDRZEJ BIEŃ,
JACEK CYBULSKI, JAN IZDEBSKI,
KRYSTYNA KABZIŃSKA, ANDRZEJ KRAWCZYK,
ANDRZEJ LENIEWSKI, JOANNA RUSZKOWSKA,
WOJCIECH SZCZEPEK, JERZY SZYCHOWSKI
Projekt okładki i czwórki tytułowej Zygmunt Ziemka
Redaktorzy Halina Kosmulska Jadwiga Kosmulska
Redaktor techniczny Stanisława Rzepkowska
Korektor Urszula Komobis






PRZEDMOWA

Na przełomie XIX i XX wieku synteza organiczna wyodrębniła się jako dziedzina chemii, a jej sukcesy opierały .się głównie na osiągnięciach praktycznych (barwniki, leki, tworzywa), mniej natomiast na ścisłych prawach i ugruntowanej teorii. Wykorzystanie postępowania syntetycznego w celu uzyskania absolutnego dowodu struktury związków naturalnych, umożliwiające również między innymi szersze zrozumienie procesów biologicznych, podniosło naukową i poznawczą rolę syntezy organicznej. Utylitarny w dużej mierze charakter syntezy przez długi czas ciążył na dydaktyce preparatyki organicznej. W ćwiczeniach praktycznych kładziono nacisk na reakcje, na których opierały się podstawowe procesy technologiczne, jak nitrowanie, sulfonowanie, diazowanie, estryfikacja i inne.
Obecnie, w wyniku zmiany programu studiów, student wkracza do pracowni zaznajomiony z podstawowymi zagadnieniami techniki laboratoryjnej i teorii chemii organicznej j zmianie uległa także idea pracowni.
Treści zaprezentowane w niniejszym podręczniku mają być odbiciem tego podejścia i powinny ułatwiać wyrobienie poglądu na każde zagadnienie syntetyczne, niezależnie od tego, czy dotyczy ono reakcji stanowiącej podstawę procesu technologicznego, czy też specyficznej syntezy pozwalającej na odtworzenie w laboratorium cząsteczki produktu
0 określonej budowie. Przedstawiony materiał ma na celu ułatwienie tego zamierzenia na każdym etapie prowadzonej syntezy, a więc przy ustalaniu celu pracy i metody postępowania, podczas kontrolowania biegu procesu, wyodrębniania, oczyszczania i ustalania tożsamości produktów, włącznie ze strukturą i stereochemią.
Wprowadzenie formalnego podziału treści w oparciu o reaktywność poszczególnych rodzajów wiązań stwarza jednolitą koncepcję pojmowania przemian chemicznych, uwypuklając rolę i znaczenie efektów elektronowych i sterycznych w obszarze rozrywanego
1 nowo tworzonego wiązania. Wykorzystanie wiedzy o reaktywności poszczególnych wiązań pozwala zaplanować i zrealizować możliwie najskuteczniejsze postępowanie na drodze: od substratu do produktu.
Poprzedzenie opisów preparatywnych zwięzłą informacją teoretyczną pomaga w zrozumieniu przebiegu prowadzonego procesu i ugruntowuje przekonanie o konieczności i możliwości stosowania praw chemii organicznej w rozwiązywaniu zadań praktycznych.
Powiązanie treści dotyczących syntez organicznych z wiadomościami z dziedziny fizykochemicznych metod analizy ma na celu podkreślenie nierozłączności tych kierunków działania.
Idee, którymi kierowano się przy doborze materiału, znalazły odzwierciedlenie również w formalnym układzie treści.
W rozdziałach 1-3 zawarto podstawowe wiadomości, mezbędne w pracy syntetycznej i w prawidłowej interpretacji uzyskiwanych wyników.
Rozdziały 4-13 stanowią trzon preparatywny o ujednoliconym układzie treści i obejmują zagadnienia teoretyczne oraz opisy preparatywne, związane z reaktywnością poszczególnych rodzajów wiązań.
W rozdziałach 14-19 przedstawiono ważniejsze zagadnienia związane z syntezą. W rozdziale 14 poświęconym związkom siarko- i fosforoorganicznym omówiono reaktywność niektórych grup związków, jak sulfony, sulfotlenki, fosfiny, których przydatność w syntezie organicznej staje się coraz bardziej powszechna. Rozdziały 15-17 obejmują zagadnienia ogólne, których znajomość jest konieczna przy prowadzeniu syntez wieloetapowych lub syntez asymetrycznych. Problem zabezpieczania grup funkcyjnych i rozdzielania mieszanin racemicznych zilustrowano głównie na przykładzie aminokwasów, wykorzystywanych do syntezy peptydów (rozdział 17). Rozdział 18 stanowi skrótowe wprowadzenie w zagadnienia dotyczące reakcji fotochemicznych i ma na celu zasygnalizowanie możliwości syntetycznych, wykorzystujących procesy przebiegające z udziałem cząsteczek w stanie wzbudzonym. Przy doborze opisów preparatywnych kierowano się tu głównie myślą o możliwości przeprowadzenia tych reakcji w warunkach ćwiczeń laboratoryjnych. Rozdział 19 zawiera podsumowanie treści dydaktycznych zawartych w podręczniku. W rozdziale tym zwrócono uwagę na prawidłowy sposób postępowania w przypadku syntez wieloetapowych, podkreślając przy tym umiejętność wykorzystywania wiedzy teoretycznej dla rozwiązywania zadań praktycznych.
W rozdziale 20 umieszczono niezbędne dla początkującego chemika wskazówki dotyczące posługiwania się literaturą chemiczną oraz spis czasopism o zasięgu najbardziej ogólnym, zawierających bieżące informacje z dziedziny syntezy organicznej.
Przy doborze opisów preparatywnych kierowano się chęcią prezentowania przykładów o szerokim znaczeniu syntetycznym, biorąc jednakże pod uwagę możliwość ich realizacji w pracowni studenckiej. Niektóre opisy przekraczające te ramy zostały podane z myślą o szerszym gronie czytelników.
Podręcznik niniejszy stanowi bowiem pewnego rodzaju kompendium wiedzy synte-tyka pracującego w skali laboratoryjnej. Stwarza to możliwość wykorzystania książki, poza studentami wydziałów chemii, przez młodych pracowników naukowych zatrudnionych w uczelniach, instytutach naukowych i instytutach branżowych, a także przy nauczaniu chemii organicznej nieprofesjonalistów (akademfe medyczne, akademie rolnicze, wydziały biologii).
W niektórych rozdziałach, szczególnie w 2 i 3, poza bibliografią wskazano także pozycje literaturowe niezbędne dla uzupełnienia i pogłębienia tematu, którego opracowanie w niniejszym podręczniku zostało z konieczności zawężone do podstawowego minimum.
Nomenklaturę związków organicznych oparto na wytycznych zebranych w publikacjach Polskiego Towarzystwa Chemicznego, wydanych przez PWN w latach 1[zasłonięte]978-19 (Nomenklatura związków organicznych, część A-E). W niektórych umotywowanych
przypadkach lub w przypadkach nie objętych powyższymi zaleceniami, na przykład związki metaloorganiczne, utrzymano nomenklaturę dotychczas powszechnie stosowaną, wychodząc z założenia, że indywidualne i fragmentaryczne stosowanie nazw polskich w oparciu o wzory anglosaskie może prowadzić do nieporozumień.
Powszechnie przyjęto zasadę stosowania jednostek należących do układu SI. Drobne odstępstwa od tej zasady poczyniono jedynie w przypadku jednostek silnie zakorzenionych w tradycji (np. OC).
Zgodnie z ustaleniami polskimi i międzynarodowymi przestrzegano zasady prawidłowego posługiwania się podstawowymi pojęciami chemicznymi, jak mol, masa molowa itp., zdając sobie jednocześnie sprawę, że pojęcia te bardzo wolno przyswajane są przez szerokie rzesze chemików, przyzwyczajonych do tradycyjnych sformułowań.
Zbiorowy charakter pracy umożliwiając dość szerokie przedstawienie poszczególnych tematów spowodował jednocześnie pewną nieuchronną różnorodność stylu i sposobu prezentowania poszczególnych zagadnień.
Ostateczny osąd pracy będzie należał do Czytelnika.

Jerzy T. WRÓBEL





SPIS RZECZY

Przedmowa 5 Rozdział 1
Substancje pomocnicze w laboratorium chemii organicznej Andrzej Le-niewski 9
Rozdział 2 )
Analiza i identyfikacja związków organicznych 54
2.1. Chromatograficzne metody rozdzielania i analiz/ Andrzej Krawczyk 55
2.2. Metody spektroskopowe badania związków organicznych Krystyna Kabzińska 66
2.3. Spektroskopia absorpcyjna w podczerwieni i spektroskopia ramanowska Krystyna Kabzińska 76
2.4. Spektroskopia w nadfiolecie i w świetle widzialnym Wojciech Szczepek 95
2.5. Magnetyczny rezonans jądrowy i paramagnetyczny rezonans elektronowy Krystyna Kabzińska 120
2.6. Spektrometria masowa Jacek Cybulski 155
2.7. Analiza rentgenostrukturalna Krystyna Kabzińska 164
2.8. Metody chiralooptyczne Wojciech Szczepek 166
2.9. Analiza jakościowa związków organicznych Jacek Cybulski 173
2.10. Postępowanie przy ustalaniu lub potwierdzaniu struktury związku organicznego Andrzej Bień 199
Rozdział 3
Kontrola kinetyki i przebiegu reakcji. Kwasowość i zasadowość związków organicznych Krystyna Kabzińska 215
Rozdział 4
Wiązanie pojedyncze węgiel-węgiel Wojciech Szczepek 238
Rozdział 5
Wiązanie wielokrotne węgiel-węgiel Joanna Ruszkowska 254
Rozdział 6
Wiązanie węgiel-wodór Andrzej Bień 305
Rozdział 7
Wiązanie węgiel-halogen Wojciech Szczepek 353
Rozdział 8
Wiązanie węgiel-metal Jacek Cybulski 377
Rozdział 9
Wiązanie pojedyncze węgiel-tlen i tlen-wodór Jerzy Szychowski 422
Rozdział 10
Wiązanie podwójne węgief-tlen Jerzy Szychowski 488
Rozdział 11
Wiązanie pojedyncze węgiel-azot i azot-wodór Andrzej Krawczyk 542
Rozdział 12
Wiązanie wielokrotne węgiel-azot Andrzej Leniewski 621
Rozdział 13
Wiązanie azot-tlen Andrzej Leniewski 674
Rozdział 14
Związki siarkoorganiczne i fosforoorganiczne Krystyna Kabzińska, Joanna Ruszkowska 687
Rozdział 15
Zabezpieczanie grup funkcyjnych Jan Izdebski, Barbara Achmatowicz 791
Rozdział 16
Rozdzielanie mieszanin racemicznych Jan Izdebski, Barbara Achmatowicz 822
Rozdział 17
Synteza peptydów Jan Izdebski 836
Rozdział 18
Reakcje fotochemiczne Wojciech Szczepek 851
Rozdział 19
Elementy strategii syntezy organicznej. Reakcje selektywne Jerzy Szychowski 859
Rozdział 20
Literatura chemiczna Wojciech Szczepek 871
Skorowidz 879
Klucz nazw związków w tabelach 933





SKOROWIDZ

Absorbancja — dichroiczna absorpcja fotonu — promieniowania elektromagnetycznego acetal dimetylowy aldehydu w nitrobenzoesowego otrzymywanie — ditioetylowy glukozy penta O acetylo O glukozy — etylenowy acetylooctanu etylu t acetale otrzymywanie t reakcja ze związkami Grignarda t rozpad (hydroliza) t t zabezpieczanie grupy karbonylowej acetamid t acetofenon t S t t t t t t t t t acetoimidan etylu t ? acetoksy epidioksy a ^ ergosta dien otrzymywanie fotochemicznie ? acetoksy ergostatrien aceton (propanon) t t t t t t — osuszanie reakcja z podbrominem sodowym kinetyka acetonitryl t t odwadnianie acetylen (etyn) absorpja UV t bromowanie — osuszanie acetylenki sodowe otrzymywanie t reakcja z aldehydami (ketonami) t acetylenodikarboksylan etylu t t metylu acetyloalanina rozdzielanie racematu acetylo D alanina acetyloaminokwasy rozdzielanie racematów acetylo l p chlorofenoksyetylen t acetylo D fenyloalanina t acetylo D L fenyloalanina rozdzielanie racematu t N acetylo fenyloetyloamina t t acetylofuran t acetylofuran dobór syntonu — otrzymywanie acetylo D leucyna t acetylo D L leucyna rozdzielanie racematu t acetylomocznik t acetylonaftalen t acetylo nitrotiofen t acetylooctan butylu t etylu t t t t propylu t acetylopirydyna t acetylopirydyna t acetylopirydyna t acetylo l propen t acetylo D seryna t acetylo D L seryna rozdzielanie racematu t l acetylo l tetrahydrochinolina t acetylotiofen t acetylo D walina t acetylo D L walina rozdzielanie racematu t acydoliza acylaza I N acylo N N^dicykloheksylomocznik O acylo N^ dicykloheksyloizomocznik N acylo S fenetyloaminy synteza układu izochi nolinowego acylowanie anionu malonowego — azydkiem peptydu — metodą Friedela Craftsa addycja elektrofilowa halogenków alkilowych do fosfin — do nukleofilowego centrum aminy metylo l butenu wiązania wielokrotnego węgiel azot węgiel węgiel kierunek mechanizm przykłady reakcji rozpoczynana atakiem chlorowca protonu — Michaela p reakcja — nukleofiłowa do akrylonitrylu alkenów alkinów nienasyconego sulfonu — wiązania C=O amino amonoliza — anionu wodorkowego mechanizm nukleofile z atomem azotu węgla p reakcje kondensacji reakcje wtórne — rozpad acyl tlen stereochemia związków metaloorganicznych — wiązań wielokrotnych węgiel azot addycja rodnikowa do wiązania wielokrotnego węgiel węgiel addycja bromowodoru — związków siarki — produkty reakcji t addycja dwutlenku siarki do dienów adsorbenty gazów — do chromatografii jonowymiennej adsorpcja adypinian dietylu t — metylobutylu t akrydyna t akrylan etylu t pochodne otrzymywanie t — metylu t t t akryloaldehyd t t akryloilooctan metylu t akrylonitryl t t t t aktywność w skali Brockmanna — katalizatora t L alanina chlorowodorek estru benzylowego t i — etylowego t — metylowego t — pochodna terf butyloksykarbonylowa t — ftaloilowa t Z D alanina t Z D alanina hydrazyd L tyrozyny t Z D L alanina rozdzielanie racematu t L alanyloglicyna t aldehyd anyżowy t t t — benzoesowy (benzaldehyd) t t t t t t t t t t t t t kondensacja aldolowa otrzymywanie — ó s(hydroksymetylo)masłowy otrzymywanie — bromobenzoesowy t — bromocynomonowy t — chinolilowy t — o chlorobenzoesowy t — p chlorobenzoesowy t t — cynamonowy t t itf — — otrzymywanie — dibromo l metylopropionowy t — dihydroksybenzoesowy — dimetoksybenzoesowy otrzymywanie — dimetyloaminobenzoesowy t t — dinitrobenzoesowy otrzymywanie — jS ( furylo)akrylowy t — hydroksy l naftoesowy t — izokapronowy t t — izomasłowy kondensacja z cyklopentanonem — krotonowy — masłowy kondensacja krotonowa kondensacja Tollensa — m metoksybenzoesowy t — metoksybenzoesowy t — j metoksybenzoesowy otrzymywanie — metylenowalerianowy otrzymywanie — j metylobenzoesowy otrzymywanie — mrówkowy (metanal) absorpcja UV t kondensacja Tollensa — — metylowanie amin — naftoesowy otrzymywanie aldehyd naftoesowy t m nitrobenzoesowy t otrzymywanie acetalu o nitrobenzoesowy t — reakcja z ketonami p nitrobenzoesowy t t nitro tienylowy t octowy t t t absorpcja UV t dinitrofenylohydrazon próba jodoformowa wytwarzanie pirydylowy t S pirydylowy t salicylowy t t t tereftalowy t m toluilowy t o toluilowy t ) toluilowy t walerianowy aldehydy absorpcja UV t t — aktywność atomu wodoru w wiązaniu C—H — częstości grupowe IR — otrzymywanie przez redukcję nadtlenków t utlenianie dioli — — w przegrupowaniu oksiranów —s pinakolinowym — reakcji Hofmanna Sommeleta — — Stephena — reakcja z aldehydem mrówkowym aminami t — diazoalkanami — diazoestrami furoaldehydem t — nadchloranami amin t — — ze związkami cynkoorganicznymi reakcje grupowe kondensacji — — z nukleofiłami azotowymi — — ze związkami metaloorganicznymi t — reaktywność redukcja t — synteza nitryli — aromatyczne kondensacja Claisena Schmidta Doebnera t Knoevenagela t — otrzymywanie t t aldehydy a nienasycone otrzymywanie w kondensacji krotonowej Claisena Schmidta aldiminy reakcja ze związkami magnezoorganicz nymi aldoksymy synteza kwasów karboksylowych t nitryli t aldol alkaloidy wykrywanie alkany absorpcja UV — chlorowanie — częstości grupowe IR t cw alkenowanie frwis alkenowanie alkeny absorpcja UV t t — — w podczerwieni addycja alkoholi t chlorowcowodorów t t — kwasów t ^tioli t wodoru — — wody — aktywność wiązania C—H — alkoksybromowanie hydroksybromowanie — hydroksylowanie stereospecyficzne — jako czynniki alkilujące — otrzymywanie przez dehydratację alkoholi w reakcji Wittiga t t — — z zastosowaniem odczynników Homera — powstawanie w reakcji degradacji Hofmanna t — przesunięcia chemiczne protonów — reakcje grupowe utlenianie t alkilidenofosforany odczynniki w reakcji Wittiga alkilidenotrifenylofosforany t NTalkiloformamid otrzymywanie N alkiloformanilidy otrzymywanie t alkilofosfoniany (odczynniki Homera) alkiloftalimidy hydroliza t — otrzymywanie t a alkilo j furyloakroleiny otrzymywanie t alkiloksyketony otrzymywanie t alkilolit alkilowanie anionu malonowego — diazometanem metodą Friedela Cratftsa t alkilowanie redukcyjne amin alkiny absorpcja UV t t — addycja alkoholi amin — — chlorowcowodorów — elektrofilowa nukleofiłowa — — tioli i innych związków siarkoorganicznych wodoru — wody — reakcje grupowe alkohol allilowy t — ? amino a fenyloetylowy otrzymywanie pochodnych t — benzhydrylowy t — benzylowy t t t otrzymywanie — — rzędowość reakcji utleniania — j bromobenzylowy t — ? butyloamino oc fenyloetylowy t — n butylowy ( butanol) t t — er butylowy t t t analiza widmowa — j chlorobenzylowy t — chloroetylowy t — chloropropylowy t — cynamylowy t — ? dibutyloamino a fenyloetylowy t a oc dimetylo fluoro trifluorpmetylobenzylo wy t — a a dimetylo trifluorometylobenzylowy t — ? dipropyloamino a fenyloetylowy t — ? etyloamino a fenyloetylowy t — oc etylo nitrobenzylowy t — etylowy p etanol — fenyloallilowy t — fenyloetylowy t — fenyloetylowy t — w heksylowy ( heksanol) t t t otrzymywanie — izopropylowy ( propanol) t t t t t odwadnianie — p ksylilowy t — metoksyfenacylowy otrzymywanie — metylowy p metanol — neopentylowy t t — p nitrobenzylowy t — ( nitro tienylo)allilowy otrzymywanie — n propylowy ( propanol) t t t t t t alkohol n propylowy odwadnianie alkoholany otrzymywanie alkohole absolutne — addycja do wiązań wielokrotnych węgiel — butylowe szybkość reakcji z bezwodnil octowym — częstości grupowe IR dehydratacja t eliminacja El E — estryfikacja — kwasowość określanie rzędowości — optycznie czynne trzeciorzędowe w reakcjfj estryfikacji — otrzymywanie przez redukcję wodoronadtlen ków t — związków karbonylowych j t t — rozpad oksiranów — — z udziałem związków litoorganicznych^l t — magnezoorganicznych t t t t — sodoorganicznych t — podstawienie nukleofilowe grupy OH — reakcja z chlorkiem tionylu — diazometanem — dihalogenofosforanami kwasami chlorowcowodorowymi — — — trójhalogenkami fosforu — — ze związkami litoorganicznymi reakcje grupowe pochodne krystaliczne — reaktywność wiązania C—O OH — — w procesie eliminacji redukcja rozpad oksydatywny wiązania C—C wiązania C—O — stałe fizyczne t alkoksybromowanie alkenów alleny absorpcja UV allilobenzen t allilometylo l difenyloetyloamina t amalgamat sodowy amid benzyloksykarbonylo L fenyloalanyloglicyny t — benzyloksykarbonylo L lizylo L tyrozyny t amid kwasu cynamonowego t dekanowego dipropylowalerianowego heptylo metylononanowego izochinolinokarboksylowego amidek sodowy amidki potasowców amidy jako rozpuszczalniki — kwasów karboksylowych absorpcja UV s N chlorowcowanie częstości grupowe IR N N dipodstawione redukcja N halogenJopochodne hydroliza przez nitrozowanie t oc ? nienasyconych otrzymywanie aldehydów ( N nitrozowanie pierwszorzędowych — N podstawionych odalkilowanie otrzymywanie reakcja grupowa estrów — kwasów pierwszorzędowe otrzymywanie przez hydrolizę nitryli kwasem polifosforowym t — — z zastosowaniem katalizatorów zasadowych — — w procesie amonolizy — z chlorków kwasowych t N podstawione otrzymywanie przez ad dycję związków Grignarda do izocyjanianów — — w procesie aminolizy przegrupowanie w reakcji podbromino wej utleniające t reakcja podbrominowa Hofmanna — podstawienia nukleofilowego reakcje grupowe reaktywność względna spektrometria masowa sulfinowych otrzymywanie t sulfonowych częstości grupowe IR t N halogenopochodne nitrozowanie otrzymywanie t reakcje grupowe — kwasu mlekowego N podstawione otrzymywanie t mrówkowego wprowadzanie grupy aldehydowej metodą formamidową amidy pochodnych kwasu malonowego otrzymywanie t m aminoacetofenon t p aminoacetofenon t : t o aminoacetefenony wewnątrzcząsteczkowe sprzęganie aminoalkohole otrzymywanie a aminoalkohole deaminacja — jako produkty hydrolizy związków Grignarda pośrednie w reakcji Knoevenagela — tworzenie enamin ~ aminoantrachinon t j aminobenzoesan etylu t m aminobenzyloamina t amino bromoacetofenon t l amino buten t amino l buten t S amino l buten t amino chloroacetofenon t l amino cyjanocykloheksen otrzymywanie p amino N N dimetyloanilina t amino dimetylofenol aminoestry otrzymywanie z aminocyjanków n aminofenol t t o aminofenol t jp aminofenol t aminofenole w syntezie chinonów l ( aminofenylo) aminopropan t ( aminofenylo)etyloamina t aminoizochinolina otrzymywanie aminokomponent w syntezie peptydów t aminokrotonian etylu otrzymywanie zastosowanie w syntezie estru etylowego kwasu ( furylo) metylonikotynowego aminokwas acylujący N chroniony aminokwasy pochodne krystaliczne — reakcje grupowe rozdzielanie racematów t t t — zabezpieczanie i uwalnianie grupy aminowej — w syntezie peptydów karboksylowej aminoliza estrów S aminonitryl aminopentanol otrzymywanie aminopirydyna t aminopropionitryl t aminy absorpcja UV t t t — acetylowanie addycja do akrylonitrylu t aminy addycja do wiązań wielokrotnych węgiel węgiel t — alkilowanie redukcyjne t t — — solami sulfoniowymi — benzoilowanie amin aromatycznych — N chlorowcowanie — cykliczne o małych pierścieniach trwałość — częstości grupowe IR t — diazowanie (N nitrozowanie amin pierwszo rzędowych) — formylowanie trzeciorzędowych amin aromatycznych t — metylowanie formaldehydem — N nitrozowanie amin drugorzędowych — odaminowanie amin aromatycznych t — określanie rzędowości — otrzymywanie przez addycję do alkenów t — hydrolizę alkiloftalimidów — redukcję oksymów — N tlenków związkami fosforoorganicznymi t „ wiązań wielokrotnych węgiel azot katalityczne uwodornienie t sodem t „ wodorkami t t — związków nitrowych i nitrozowych — borowodorkiem sodowym t ^ cykloheksenem (katalitycznie) t żelazem t — w reakcji aldimin ze związkami Grignarda t — Eschweilera Clarke?a t t Leukarta Wallacha Lossena t nitrylj ze związkami Grignarda t — podbrominowej Hofmanna z ketonów i amoniaku redukcja katalityczna t — pochodne krystaliczne — przesunięcia chemiczne protonów t reakcja z karbenami oksiranem t tlenkiem styrenu t aminy reakcja ze związkami karbonylowymi t t — reakcje grupowe — reaktywność — rozdzielanie racematów t rozpad wiązania C—N w azirydynach — spektrometria masowa utlenianie do aminotlenków — chinonów t zasadowość — nienasycone trwałość amoniak charakterystyka — odwadnianie w procesie alkilowania t amonolizy t redukcji sodem amonoliza amplituda molekularna analiza chromatograficzna — elementarna — jakościowa — mieszanin — rentgenostrukturalna — spektroskopowa ilościowa a androstano tion t anilidy kwasów kar boksy lowych otrzymywanie anilina t t t t t t t t t t t t t t t t t — podstawienie elektrofilowe (anilino)propionian metylu t anion alkoholanowy wewnętrzna transestryfikacja — ftalimidkowy udział w reakcjach — karboksylanowy budowa powstawanie w reakcji nukleofilowej z bezwodnikiem — — względna reaktywność — kwasu nitronowego — malonianowy udział w reakcjach — nadtlenowodorowy jako katalizator — sulfinianowy budowa — tiofenolanowy w reakcjach odalkilowania odbenzylowania — wodorkowy jako nukleofil w reakcjach ze związkami karbonylowymi anionity t t anizol t t t t — otrzymywanie pochodnej litowej — reakcja z kwasami sulfinowymi anizotropia wiązania "W antracen t t t t antrachinon t aparatura spektroskopowa t L arginina t — chlorowodorek estru metylowego t argon arylodialkilokarbinole redukcja N aryloetanoloaminy otrzymywanie t arylohydrazony cyklizacja p reakcja Fischera — estrów oc oksykwasów a aryloksyamidy otrzymywanie w reakcji Passeri niego arylowanie metodą Gomberga Bachmanna — wewnątrzcząsteczkowe t — związków nienasyconych t L asparagina pochodna benzyloksykarbonylowa t — — terf butyloksykarbonylowa t auksochrom azirydyna t — otwarcie pierścienia aziryna azobenzen absorpcja UV t — izomeryzacja — otrzymywanie izomeru (Z) azodikarboksylan dietylu t azoksymetan t azoksypochodna powstawanie w procesie redukcji związków nitrowych azoksyzwiązki absorpcja UV t azolidyna t azometan t azopochodna azot metody oczyszczania t azotan etylu t azotany alkilowe t azotyn butylu t — fór butylu t azotyny alkilowe t azozwiązki t azydek acylu przegrupowanie — fór butyloksykarbonylowy otrzymywanie — etylu t — peptydu acylowanie peptydu otrzymywanie reakcja z aminokwasem lub peptydem — sodowy azydobutan t azyna butanalu t — propanonu t azyny Barowy siarczan przygotowanie katalizatora benzamid t t t benzen t t t absorpcja UV t — miejsce w szeregu eluotropowym — odwadnianie — otrzymywanie dipodstawionych pochodnych — podstawienie elektrofilowe — reakcja fotochemiczna z bezwodnikiem malei nowym benzenoazomalononitryle otrzymywanie benzenosulfinamid t benzenosulfinian mentylu t metylu t benzenosulfonamid t benzenotiol t t S t benzilan tert butylu otrzymywanie benzo l dihydropiranu pochodne benzoesan chlorobutylu t etylu t t t * fenylu t metylu t naftylu t benzofenon t t benzofuran t — pochodne litowe N benzoilo ( dimetoksy)fenyloetyloamina t N benzoilo dimetylopiperydyna t N benzoilo fenoksyetylen t N benzoilo fenyloamina t l benzoilo fenyloeten t N (a benzoilo j fenylo)etylopiperydyna t ? benzoiloksy cholesten benzoilonaftalen t benzoilooctan etylu t N benzoilo l metylo fenyloetyloamina t N benzoilopiperydyna t a benzoilopropionian metylu t benzoilowanie amin aromatycznych fenoli benzoksazol t — otrzymywanie pochodnych benzonitryl t t t t t t t p cyjanek benzotiazol t — otrzymywanie pochodnych t benzotiofenokarboksylan metylu otrzymywanie benzotriazol benzylidenoaceton t t benzylidenoanilina t N benzylidenobenzyloamina t N benzylidenoetyloamina t N benzylidenometyloamina t N benzylidenopropyloamina t N benzyloamid kwasu mlekowego t benzyloamina t t l benzylo dihydro ? karbolina t O benzylo l ; di O izopropylideno a D glu koza otrzymywanie N benzyloetylenodiamina t N benzyloftalimid t benzyloksybenzen t benzyloksykarbonyloalanina rozdzielanie racematu benzyloksykarbonylo D alanina benzyloksykarbonylo L alanyloglicyna t benzyloksykarbonyloglicyloglicyna t benzyloksykarbonyloglicylo L leucyna t benzyloksykarbonylo D leucyna benzyloksykarbonylo D metionina benzyloksykarbonylo L proliloglicyna t benzyloksykarbonylo D L prolina rozdzielanie racematu benzyloksykarbonylo L prolina benzyloksykarbonylo L trepnylo L alanina t benzyloksykarbonylo D tryptofan benzyloksykarbonylowe aminokwasy otrzymywanie reakcja z aniliną wobec papainy rozdzielanie mieszaniny racemicznej za pomocą efedryny t hydratu tyrozyny — stałe fizyczne t usuwanie grupy benzyloksykarbonylowej t t benzylomalonian dietylu t benzylometylo benzylobutyn yloamina t benzylometyloketon p fenylopropanon N benzylopiperydyna t benzylorezorcyna t betainy fosfoniowe stereochemia w reakcji Wittiga Beynona tablice bezwodnik &Vindanodionu kwasu benzoesowego t ett cw cyklohekseno l dikarboksylo wego otrzymywanie dihydroantraceno emfo bursztyno wego t Ź dimetylo l tetrahydroftalowego t bezwodnik kwasu endokso dihydroftalowego t ftalowego maleinowego (maleinowy) t t t masłowego t eradb metyleno l tetrahydroftalo wego octowego (octowy) t w nitrobenzoesowego t ł nitrobenzoesowego t walerianowego t bezwodniki kwasowe absorpcja UV jako czynniki acylujące otrzymywanie t — reakcje grupowe reaktywność rozdzielanie racemicznych alkoholi zabezpieczanie grupy hydroksylowej — mieszane powstawanie w reakcji kwasów aromatycznych z chlorkiem oksalilu wykorzystanie w syntezie peptydów bibuły do chromatografii t bifenyl t t bifenyloht t w( cyjanoetylo)fosfina t w(dicyjanometylo)cykloheksan otrzymywanie w(a hydroksybenzylo)cykloheksan otrzymywanie borowodorek sodowy otrzymywanie dwuboranu — — redukcja związków karbonylowych — — w obecności amin nitrowych i nitrozowych zastosowanie w redukcji aparatura warunki brom przyłączanie do wiązań wielokrotnych węgiel węgiel bromek allilotrifenylofosfoniowy t — allilu t t — aminofenacylu t — (j aminofenylo)trifenylofosfoniowy t — N benzylo N fenacylopiperydyniowy t — benzylomagnezowy t — benzylotrifenylofosfoniowy t — benzylu t t t — bromofenylomagnezowy t — (p bromofenylo)trifenylofosfoniowy t — ( bromo)tiofenomagnezowy t — ( bromo)tiofenomagnezowy t — butylofenylodibenzylofosfoniowy t — w butylomagnezowy t t t bromek terf butylomagnezowy t — (p chloro)fenylomagnezowy t — cholesterylu t — cynamonylu t — dimetylobenzylofenycyloamoniowy t — dimetylo bromobenzylo bromofenacylo amoniowy t — dimetylo metoksybenzylofenacyloamoniowy t — dimetylotribenzylofosfoniowy t — n dodecylomagnezowy t — dodecylotrifenylofosfoniowy t — etylobutylobenzylododecylofosfoniowy t — etylobutylodibenzylofosfoniowy t — etylofenylodibenzylofosfoniowy t t — etylomagnezowy t t t t t t t t t t — etylotri(p tolilo)fosfoniowy t — etylu p bromoetan — fenacylotrifenylofosfoniowy t — fenacylu t — a fenetylu — ( fenoksyetylo)trifenylofosfoniowy otrzymywanie — fenyloetylu t t — fenylomagnezowy t t t t t t t — heksylomagnezowy t — heksylu t — izopropylu p bromopropan — karboetoksymetylotrifenylofosfoniowy t — karbometoksymetylotrifenylofosfoniowy t — p metoksyfenylomagnezowy t — metyloetylodibenzylofosfoniowy t — metyloetylofenylobenzylofosfoniowy t — metylofenylodibenzylofosfoniowy t — metylomagnezowy t t t — metylotrifenylofosfoniowy otrzymywanie redukcja t — metylu (bromometan) t t — naftylomagnezowy t t t — naftylomagnezowy t — neopentylu t — p nitrobenzylowy — nitro oc fenetylu otrzymywanie — jP nitro a fenetylu otrzymywanie — pentylu t — pirydylomagnezowj t — pirydylomagnezowy t — n propylomagnezowy t t — n propylotrifenylofosfoniowy t — H propylu p bromopropan bromek Kolilomagnezowy t t — trifenylo(p metoksyfenylo)fosfoniowy t — trifenylometylofosfoniowy t — trifenylo(m tolilo)fosfoniowy t — winylotrifenylofosfoniowy otrzymywanie zastosowanie w syntezach bromki alkenomagnezowe otrzymywanie t — alkilowe otrzymywanie t t t t — alkinomagnezowe otrzymywanie t — arylowe otrzymywanie t — jP bromofenacylowe reakcja z kwasami — j fenylofenacylowe reakcja z kwasami — p nitrobenzylowe reakcja z kwasami N bromoacetamid t m bromoanilina t t t o bromoanilina t bromoanilina t t t N bromobenzamidy otrzymywanie bromobenzen t t t t t t t p bromobenzonitryl t bromobifenyl t U bromo bromometylopropioman etylu t bromobutan (bromek butylu) t t t t t t t t t t t t t t bromobutan t t bromo butanol itreo) t bromo buten t bromo buten olid t bromo ( buteno)magnez t bromocyjan reakcja z aminami bromocykloheksan t t raw s bromo l cykloheksanol t bromocykloheksanon bromodekan t bromododekan t bromoetan (bromek etylu) t t t t t t t t J t t t t bromo(eteno)magnez t ( bromoetylo)benzen t (bromometylo)propionian metylu t bromofenetol " bromofenol t bromo l fenylo l etanol t bromo fenylo hydroksypropionian potasowy t bromofenylometan p bromek benzylu bromofuran otrzymywanie bromoheksan t t t t bromo l heksyn t ł bromo (l heksyno)magnez t bromoheptan t t t bromo hydroksycynnolina t bromohydryny N bromoimidy kwasów karboksylowych y bromokrotonian metylu t bromometoksybenzen t bromo metoksybutan t (treo) t (erytró) bromo metylobutan t bromo metylo butanol t l bromo metylo buten t bromo metylo buten t bromo ( metylo buteno)magnez t bromo l metylocykloheksan bromo l metylocykloheksan l bromo metylo l heksyn t l bromo ( metylo l heksyno)magnez t l bromo metylopropan t t l bromo metylopropen t l bromo( metylopropeno)magnez t bromonaftalen t l bromo nitrobenzen t l bromo nitrobenzen t l bromo nitrobenzen t oc bromooctan etylu t t metylu t bromooktan t bromopentan t t t t t t bromopirydyna t bromopirydyna t bromopropan (bromek propylu) t t t t t t t t t t t bromopropan (bromek izopropylu) t t t t bromo l propen t bromopropen t l bromo(l propeno)magnez t bromo(l propeno)magnez t bromopropionitryl t ( bromopropylo)benzen t t N bromosukcynoimid bromowanie alkenów t — — w pozycji allilowej — krystalizacja bromotiofen t bromotoluen t t bromotoluen t bromotoluen t t bromowanie alkenów t alkinów bromowanie amidów — eterów — fenoli — w pozycji allilowej bromowodorek amidu L lizylo L tyrozyny t — estru metylowego L walilo L tyrozyny t bromowodór — addycja do alkenów — podstawienie grupy OH w alkoholach brosylany brucyna budowa przestrzenna związków siarko i fosforoorganicznych butadien t t butanal t t butanoamid t butanodion t N butanoilo N nitrozometyloamina t butanol t t t t t t t t t butanol t t t butanolany otrzymywanie t butanon t butanotiol t t butanotiol t butatrien t buten t butenal t butenon t N [( J) butenylideno]butyloamina t butoksybenzen t butyloamina t t t t t (butyloamino)propionian metylu t N butylobenzamid t rec butylobenzen t ter butylobenzen t butylo w( cyjanoetylo)amina t butylo( cyjanoetylo)amina t teY butylodichlorofosfina otrzymywanie butylo l dihydrochinolina otrzymywanie ? erf butylofenol t tert butyloindol t terf butyloksykarbonylowe pochodne aminokwasów stałe fizyczne t n butylolit t t t t ^c butylolit t terf butylolit t t n butylomalonian dietylu t wc butylomalonian dietylu z butylopirydyna t ter butylopirydyna pKa w butylosód t butynon t butyronitryl t t oc butyrylomaślan etylu t Celulozy do chromatografii t centra asymetrii w kondensacji aldolowej w indukcji asymetrycznej chalkon t chalkony chinina chinoksalina t chinolilometyloamina t chinolina t t — reakcja z butylolitem chinolizydyny pochodne otrzymywanie chlor chloral chlorek acetylu t t t acylu akryloilu t alkilosiarkawy allilometylodibenzyloamoniowy t allilu t ( aminobenzenosulfonylowy t p anizoilu t t t benzenosulfinylowy t benzenosulfonylowy t t benzoilu ?) t t t t t t t t benzylidenu S benzyloizotiouroniowy benzylomagnezowy t t t benzylotrifenylofosfoniowy t benzylu t t t t bromobenzoilu t bromobenzoilu t ( bromofurylo)rtęci t butano l dikarbonylu t butanoilu t zzo butylu t t t n butylu t t t t sec butylu t t ter butylu t t butyn ylo metylo dibenzyloamoniowy t butyrylu t cykloheksylu t cynamoilu t t t cynamonylotrifenylofosfoniowy t cytiamonylu t cynawy bezwodny otrzymywanie chlorek dekano l dikarbonylu t — difenylofosfinylowy t — dimetylobenzylo fenyloetyloamoniowy t — dimetylodibenzyloamoniowy t — dimetylopropanoilu t — dinitrobenzenosulfonylowy t — dinitrobenzoilu t — etanoilu t — etylu — fenyloacetylu t t — fenylofosfonylowy t — fenylortęci t — furoilu t t — furoilu t — furylortęci t t — furylortęci t — glinowy bezwodny zastosowanie w reakcjach alkilowania acylowania lub chlorowcowania t t — heksanoilu t — heksylu t — (hydroksyetylo)fenylodibenzylofosfoniowy t — karboksy hydroksybenzeno sulfinylowy t — kwasu benzotiofenokarboksylowego t dinitrobenzoesowego (dinitrobenzoilu) t etylooksolan on karboksylowego t furanokarboksylowego t tiofenokarboksylowego t t — metakryloilu t — metanosulfinylowy t — metanosulfonylowy t — Mnetoksybenzenosulfonylowy t — metoksybenzoilu t — metylenu (dichlorometan) t — N metylo N benzylo tetrahydroizochino liniowy t — ( metylofurylo)rtęci t — metylopropanoilu t — naftalenosulfonylowy t — naftalenosulfonylowy t — naftoilu t — naftylortęci t — nitrobenzenosulfonylowy t — nitrobenzoilu t — nitrozylu — oksalilu t t chlorek oktano l dikarbonylu t — n oktylomagnezowy t — pitydylomagnezowy t — piwaloilu — propionylu t — propylotnfenylofosfoniowy t — tionylu reakcja z alkoholami kwasami karboksylowymi t — tolilortęciowy t — p tolilortęciowy t — p toluenosulfinylowy t — toluenosulfonylowy t — p toluenosulfonylowy (kwasu ^ toluenosulfono wego) t otrzymywanie — trietylobenzyloamoniowy t i — trimetylooksosulfoniowy otrzymywanie otrzymywanie metylidu — tritylu — walerylu t chlorki alicykliczne otrzymywanie t — alkilowe otrzymywanie t t t t t otrzymywanie związków sodoorganicznych t — amoniowe odbenzylowanie — arylortęciowe otrzymywanie t — arylowe otrzymywanie t — benzylowe otrzymywanie t — kwasów karboksylowych (chlorki kwasowe) absorpcja UV jako czynniki acylujące otrzymywanie ^ t t t reakcje grupowe reaktywność zastosowanie do syntez t t a ? nienasyconych otrzymywanie t sulfenylowych (chlorki sulfenylowe) addycja do alkenów sulfinylowych (chlorki sulfinylowe) otrzymywanie t sulfonowych (chlorki sulfonylowe) częstości grupowe IR otrzymywanie redukcja zastosowanie do syntez — rtęciodiazoniowe otrzymywanie t otrzymywanie dialkilowych związków rtęci t — diarylowych związków rtęci t chloroacetonitryl t N chloroacetylo fenyloanilina t chloroamina T chloroaminy m chloroanilina t t t t o chloroanilina t t t t t t p chloroanilina t t t chloroaniliny otrzymywanie t chlorobenzamid t chlorobenzen t t t t chlorobenzenoazomalononitryl otrzymywanie o chlorobenzonitryl t t j chlorobenzonitryl t t t t — otrzymywanie N chlorobenzotriazol otrzymywanie chlorobifenyl t chlorobifenyl t l chloro bromobenzen t l chloro bromobenzen t t l chloro buten t chloro buten (E) t chloro buten (Z) t chloro l buten t chloro l buten t a chlorocholestan ? ol otrzymywanie chloro cholesten on chlorocykloheksanon t (l chlorocykloheksylo) heksanon otrzymywanie chlorocyklopentan t chlorocyklopentan d! chloro dimetyloindol t chloro dimetyloindol t chloroetanol t (l chloroetylo)benzen t m chlorofenol t j chlorofenol t chloro fenylobutan t l ( chlorofenylo) chlorobutan on t a ( chlorofenylo) chlorohydrocynamonian metylu t chloro fenyloetan t t m chlorofenylohydrazon etylometyloketonu t j chlorofenylohydrazon etylometyloketonu t N chlorofenylokarbaminian tert butylu t S chlorofenylometan t chloro fenylopentan t chloro fenylopropan t chloro fenylopropan otrzymywanie l chloro fenylopropionitryl t (p chlorofenylo)tian t chloroform absorpcja IR t UV — charakterystyka t e — miejsce w szeregu eluotropowym — oczyszczanie chlorofosfonian di(? bromo)benzylu — di(p chloro)benzylu — di(p metylo)benzylu — di(? nitro)benzylu N chloroftahmid otrzymywanie chloroheksan t chloroheptan t chloro hydroksybenzaldehyd t N chloroimidy l chloro jodobenzen t a chloroketon chloro metylobutan t chlorometylofenantrydyna t l chloro ( metylofenylo)propionian metylu t l chloro metylo l heksyn t l chloro ( metylo l heksyno)magnez t l chloro metylopropan t chloromrówczan benzylu (chlorek benzyloksy karbonylowy) — etylu — izobutylu wi chloronitrobenzen t o chloronitrobenzen t j chloronitrobenzen t chlorooctan etylu t chlorooktan t t chloropentan t chloropirydyna t chloroplatynian amonowy chloropropan t t t t chloropropan t t chloropropyloamina rozdzielanie racematu (+) chloropropyloamina t chlorowanie alkapów chlorowcohydryny otrzymywanie oc chlorowcoketony N chlorowcowanie chlorowcowęglowodory charakterystyka t — otrzymywanie t chlorowodorek benzyloaminy t — benzylokarboksyimidanu etylu t — chlorometylokarboksyimidanu etylu t t — N N dietylo acetyloetyloaminy t — N N dietylo acetylopropyloaminy t — estru dibenzylowego kwasu L glutaminowego etylowego L alanylo L tyrozyny t chlorowodorek estru metylowego kwas u L aspa raginowego otrzymywanie — y estru metylowego kwasu L glutaminowego — etylokarboksyimidanu etylu t t — N co ftaloilo L lizyny otrzymywanie — metylobutyroimidanu etylu t — metylokarboksyimidanu etylu t t chlorowodorki estrów benzylowych aminokwasów t ter butylowych aminokwasów U — etylowych aminokwasów t metylowych aminokwasów t — iminoestrów etylowych otrzymywanie t chlorowodór charakterystyka — otrzymywanie — w reakcji podstawienia grupy OH w alkoholach cholestadien on cholestan dion a cholestan j ol oksydatywne rozerwanie wiązania C—C — otrzymywanie a cholestan on oksydatywne rozerwanie wiązania C—C cholestatrien cholestatrien on a cholest en a ol t a cholest en a ol t cholesten on absorpcja UV — zabezpieczanie i uwalnianie grupy karbonylo wej cholesterol t t t chromatograf gazowy chromatografia adsorpcyjna — bibułowa — cienkowarstwowa — gazowa — jonowymienna — kolumnowa — rozdzielcza — żelowa chromatogram chromofor cyjanek benzylu t t t otrzymywanie — butylu t — chlorobenzylu t — chlorobenzylu t — heksametylenu t — heksylu t — metylobenzylu p o tohlonitryl — metylobenzylu p tohlonitryl cyjanek mezytylu t — nitrobenzylu t — pentametylenu t — pentylu t — tetrametylenu t — trimetylenu t " cyjaniany cyjanki p nitryle cyjanoamidy ? cyjanobenzenosulfonamid t cyjanochinolina t cyjanocykloheksanon otrzymywanie cyjano l cykloheksen t N ( cyjanoetylo)anilina t a cyjano ? etylocynamonian etylu t i ( cyjanoetylo)dietyloamina t ( cyjanoetylo)fosfina t cyjanoetylowanie t cyjanofuran cyjano hydroksyiminowalerianian etylu t cyjanohydryny y cyjanoketony cyklizacja cyjanokwasy (kwasy cyjanokarboksylowe) a cyjano jS metylocynamonian etylu t cyjano metylo oktenonian etylu t cyjanonaftalen t cyjanonaftalen t cyjanonorbornan egzo endo otrzymywanie cyjanooctan etylu t t cyjanopentanoamid otrzymywanie cyjanopirydyna t N ( cyjanopropylo)ftalimid t U t cyjano propylo heksenonian etylu t ( cyjanopropylo)malonian dietylu otrzymywanie t a cyjano y walerolakton otrzymywanie cykloaddycja cykloalkany cykloalkeny cyklobutanokarbonoamid t cyklobutanon t N cyklobutylokarbaminian te butylu t fcyklododekanon cykloheksadien t t cykloheksadien l dion t cykloheksadien l dion t cykloheksan pochodne cykloheksanodiol (trans) t (cis) cykloheksanodion cykloheksanodion cykloheksanokarbonoamid t cykloheksanol t t t t t cykloheksanon cykleheksanon dinitrofenylohydrazon — otrzymywanie cykloheksanotiol t cykloheksanotion t cykloheksen t t t t t t cykloheksen l on t ; semikarbazon t cykloheksen onu dinitrofenylohydrazon semikarbazon t cykloheksenu pochodne otrzymywanie z acetali t cykloheksylidenocyjanooctan etylu t cykloheksyloamina jp cykloheksylobromobenzen t jp cykloheksylochlorobenzen t N cykloheksylokarbaminian ter t butyhi t cykloheptadien t cw l cykloheptanodiol t cykloheptanokarboaldehyd otrzymywanie cykloheptanon t cyklohepten t cyklooktanon t cyklopentadien t t t t cyklopentanokarboksylan metylu otrzymywanie cyklopentanol t t cyklopentanon t t — kondensacja z aldehydem izomasłowym — otrzymywanie cyklopentenu pochodne otrzymywanie z acetali t cyklopropanu pochodne cynamamid t cynamolidenotrifenylofosforan t cynamonian metylu t — potasowy t cynamonitryl t cynchonina t cynnoliny ( benzodiazyny) otrzymywanie t L cysteina chlorowodorek estru metylowego N S di Z cysteina t L cystyny chlorowodorek diestru metylowego t L cystyny chlorowodorek utlenianie t czas retencji czerń palladowa — platynowa częstość drgań grupy CH t oscylatora rozciągających t efekt grupy C=O t wiązania C=O t — rezonansowa NMR t częstości grupowe IR czynnik nitrozujący — rozbieżności czynność optyczna Deformacja kąta degradacja Hofmanna dehydratacja alkoholi t jŚ hydroksyestrów t dekametyleno w diazoketon t t dekan t dekanal t dekano l dikarbonoamid t dekanotiol t dekarboksylacja dekarbonylacja dekatetraen t dekatetrain t dekstrany jako adsorbenty desulfonylowanie desulfuracja detektory w chromatografii gazowej spektroskopii absorpcyjnej t dezasocjacja diacetamid t N N^diacetylo l ć heksanodiamina t N N diacetylohydroksyloamina t dialdehyd krocetynowy t dialdehydy dialkilochorofosfiny dialkiloformamidy dialkilowe związki rtęci otrzymywanie t diamid kwasu benzylomalonowego t butylomalonowego t etylomalonowego t diaminobifenyl t diamino dimetylobifenyl rozdzielanie race matu t (—^^ diamino ó^ dimetylobifenyl t diaminotoluen t diaminy otrzymywanie z azirydyny t dianion kwasu węglowego diarylowe związki rtęci otrzymywanie t diastereoizomery diastereoizomeryczne sole rozdzielanie diastereotopowe atomy wodoru nierównoważność diatomity diazoalkany l diazo dimetylo butanon t diazoestry diazoetan t diazoketony otrzymywanie t — przegrupowanie Wolffa reakcje diazometan absorpcja UV t metylowanie — otrzymywanie — — diazoketonów — — eterów metylowych — — estrów metylowych kwasów karboksylowych — — halogćnoketonów — rozpad diazooctan etylu t l diazo l trimetylo butanon t diazowanie p reakcja diazowania dibenzil dibenzofuran t — pochodne litowe dibenzoiloksy cholestatrien dibenzotiofen t dibenzyl dibromek tetrametyleno w (trifenylofosfoniowy) otrzymywanie dibromobenzen t dibromobutan otrzymywanie t t reakcje t dibromocholestan ol t dibromocykloheksan t l dibromo l l difenyloetan t dibromo fenylo butanon t dibromo l fenyloetan t dibromoheksan t dibromoheptan t a a dibromoketon l l dibromo ( rlitrofenylo)etan t dibromopentan t dibromopentan t t dibromopochodne otrzymywanie przez rozpad eterów cyklicznych t dibromopochodne otrzymywanie z alkenów t dibromopropan z dibromotiofen t dibromotiofen t dibutoksycykloheksan t dibutoksy l fenyloetan t dibutoksypentan t dibutyloamina t t ) di fórf butylobenzen t di sec butylochlorofosfina N N dibutyloetylenodiamina t dwro butylochlorofosfina di n butylopentanokarbonoamid t N N dichloroaminy dichloroanilina t t dichlorobenzen t dichlorobenzen t t N N dichlorobutyloamina N N dichlorocykloheksyloamina l l dłchloro dibromoetan l dichlorododekanodi ll on t U dichloroetan t dichlorokarben dichlorometan t dichloronitrobenzen t l dichlorooktanodi on t dichloropropan t l dichlorotetradekano dion t dichlorotrifenoksyfosforan otrzymywanie dichroizm kołowy (CD) dicyjanek fcarbonylu dicyjanoacetylen l r dicyjanoazocykloheksen t m dicyjanobenzen p dicyjanobenzen t dicykloheksyloamina dicykloheksylochlorofosfina N N dicykloheksylokarbodiimid (DCC) dien heteroanularny — homoanularny dienofile w reakcjach Dielsa Aldera t dieny absorpcja UV t w reakcji Dielsa Aldera t tworzenie diestry kwasu węglowego dietoksycykloheksan t dietoksycyklopentan t dietoksyetan t t dietoksypropan t N N dietyloamid kwasu nikotynowego t dietyloamina t t t t (N N dietylo) aminobenzaldehyd t dietyloaminometylopirydyna t (N N dietyloamino) propyloamina t (N N dietyloamino) propyloformamid N N dietyloanilina t N N dietyloetylenodiamina t t dietylokarbodiimid t dietyloketen t dietylortęć t difenyloQ? bronjo)fenylofosfina t ra! y rafls difenylobutadien t difenylo(? chloro)fenylofosfina t l difenylo l disodioetan t difenyloeten t t difenyloeten t difenylofosfina otrzymywanie difenylofulwen t difenyloheksylofosfina t difenylometanoimina t difenylometylo disodiopentadien t l difenylo ( nitrofenylo)formazan t difenylo l ( nitrofenylo)formazan t difenylooktylofosfina t l l difenylo pikrylohydrazyl difenylo l ( pirydylo)formazan t difenylortęć t N N diformylo n fenylenodiamina t l di( furylo) pentadien l on t l di( furylo)propen l on t diglim osuszanie — solwatacja anionów dihalogenofosforany dihydroizochinoliny pochodne dihydroksy l indanodion dihydroksypropan t dihydro y piran dihydropirydyny pochodne powstawanie dihydrotestosteron ; di O izopropylideno a D glukofuranoza otrzymywanie ; di O izopropylideno a D glukoza diizopropylometyloamina t dijodobenzen t dijodobutan t dijodo dimetylopropan di (j jodofenylo)rtęć t dijodopropan t diketony a diketony S diketony diketony dimedon dimetoksybenzen dimetoksybenzen t S^ dimetoksybifenyl t S^ dimetoksy^^ diaminobifenyl t dimetoksykarbonyloeten t dimetylenocyklobutan t dimetylenocykloheksan t dimetylenocyklopentan t N N dimetyloacetamid N N dimetylo acetylo (p chlorofenoksy)etyloa mina t N N dimetyloamid kwasu mlekowego t dimetyloamina t t (N N dimetylo)aminobenzaldehyd t dimetyloaminocynamonian metylu t (N N dimetyloamino) dimetylofenol (N N dimetyloamino) N ( dinitrobenzylideno) anilina dimetylo aminofenol t ( i) ( dimetyloaminofenylo) ( pirydylo)prope nonian etylu t ( i) ( dimetyloaminofenylo) ( pirydylo)prope nonian etylu t dimetyloanilina t N N dimetyloanilina t l r dimetyloazoetan t dimetylobenzen p o ksylen dimetylobenzen p w ksylen dimetylobenzen p p ksylen N N dimetylo benzhydrylometyloamina t dimetylo p benzochinon t t N N dimetylo (a benzoilo | fenylo)etyloarninat N N dimetylo [a benzoilo ( metoksy)fenylo]ety loamina t N N dimetylobenzyloamina t t dimetylobenzylofosfina t S^ dimetylobifenyl t N N dimetylo la ( bromo)benzoilo j ( bromo)fe nylo]etyloamina t dimetylo l butadien t t dimetylo butanodiol dimetylobutanon otrzymywanie dimetylo l buten t dimetylobutyloamina t l dimetylo er butylobenzen t p (l l dimetylo)butylofenol t S^ dimetylo^^ diaminobifenyl t dimetylo dihydroantrachinon t N N dimetylo dimetylobenzyloamina t N N dimetyloditiokarbaminian etylu t dimetyloetanokarbonoamid t N N dimetylo o etyloanilina N N dimetylo fenyloetyloamina otrzymywanie t N N dimetylo fenylo w propyloamina otrzymywanie N N dimetyloformamid (DMF) dimetylo heptanon t dimetylo jodofuran t dimetyloketen t N N dirnetylo metylobenzhydryloamina t U N N dimetylo o metylobenzyloamina t dimetylo nitroindol t dimetylo nitroindol t dimetylo nitroindol t dimetylortęć t dimetylotiacykIopentanon t a j dimetylo ( tienylo)akrylan etylu t m (N N dimetylo) toluidyna t N N dimetylotrimetylenodiamina t N N dimetylo o winyloanilina t " N N dimetylo o winylobenzyloamina t di (l naftylo)rtęć t dinitroanilina otrzymywanie dinitrobenzamid t w dinitrobenzen t t dinitrobenzenosulfonian potasowy otrzymywanie dinitrobenzoesany alkilowe dinitrochlorobenzen dinitrodibenzyl otrzymywanie dinitrofenol otrzymywanie dinitrofenylchydrazony aldehydów — związków karbonylowych otrzymywanie dinitrofenylohydrazyna otrzymywanie — reakcja ze związkami karbonylowymi dinitrojodobenzen otrzymywanie dinitrotiofenol dinitrotoluen t dinitryle cyklizacja dioksan absolutny — charakterystyka — usuwanie nadtlenków a ? dioksoestru monofenylohydrazon dioksymy t diole otrzymywanie t — przegrupowanie pinakolinowe utlenianie — w reakcji Arbuzowa cis diole przekształcenie w alkeny di n pentyloheksanokarbonoamid t dipropyloamina t di n propylobutanokarbonoamid t dipropylobutyloamina disiarczek węgla absorpcja IR t disulfid di M butylowy t — dicykloheksylowy t — dietylowy t — di naftylowy t — dipropylowy t — etylowo propylowy t — izopropylowo propylowy t disulfidy addycja do alkenów — otrzymywanie przez utlenianie tioli redukcja t l ditiolano tion t l ditiolo tion t ditlenek disulfidu S S dit:enek l ( dihydro metylo tienylo)pi perydyny widma UV IR PMR Ramana ditlenek ( chlorofenylo)tianu t ditlenek dihydrotiofenu ditlenek dihydrotiofenu ditlenek dimetylo dihydrotiofenu t ditlenek cw dimetylo dihydrotiofenu t ditlenek frart s diinetylo dihydrotiofenu t ditlenek dimetylo dihydrotiofenu t ł ditlenek hydroksytetrahydrotiofenu ditlenek metylo dihydrotiofenu t ditlenek metylo dihydrotiofenu t widma C NMR di (p tolilo)rtęć t o diwinylobenzen otrzymywanie długości wiązań CH —A oznaczanie metodą rentgenograficzną dodekanol t dodekanotiol t drgania aktywne w podczerwieni widmach Ramana — deformacyjne kołyszące nożycowe t grupy CH t t skręcające wahadłowe zginające zmiana częstości pod wpływem wiązania wodorowego — nieaktywne w podczerwieni widmach Ramana — oscylacyjne — podstawowe drgania rozciągające asymetryczne częstość t symetryczne zmiana częstości pod wpływem wiązania wodorowego dwójłomność kołowa dwuboran otrzymywanie dwuchromian amonowy przygotowanie katalizatora dwupiramida trygonalna dwutlenek krzemu p silikażel dwutlenek węgla dyfrakcja promieniowania elektromagnetycznego dysocjacja jonu molekularnego dyspersja skręcalności optycznej (ORD) dysrotacja (—) Efedryna otrzymywanie i regeneracja — optycznie czynnych sulfotlenków — zastosowanie do rozdzielania racematów efedryny chlorowodorek efekt anizotropii wiązania — Cottona — hiperchromowy — hipochromowy — indukcyjny w podstawieniu elektrofilowym nukleofilowym — — wpływ na fragmentację — — przesunięcie absorpcji t — — w reakcji addycji elektrofilowej — izotopowy kinetyczny — jądrowy Overhausera — mezomeryczny w podstawieniu elektrofilowym nukleofilowym wpływ na przesunięcie absorpcji t w reakcji addycji elektrofilowej — naprężenia pierścienia przesunięcie absorpcji t — odsłaniania jądra — poszerzenia pasma — prądu pierścieniowego — przesłaniania — sprzężenia absorpcja IR t UV efekty a ? y w spektroskopii C NMR ekstynkcja p absorbancja elektrolityczna redukcja (elektroredukcja) soli amo niowych fosfoniowych benzylowych elektroliza elektromagnes elektronowe widma absorpcyjne elektroujemność pierwiastków t eliminacja El — E stereospecyficzność — wodoru w czwartorzędowych wodorotlenkach amoniowych p degradacja Hofmanna — wody z alkoholi eliminacja wody z dioli kwasów karboksylowych eliptyczność rńolowa emisja fotonu enaminy — forma imoniowa otrzymywanie t enancjomery enancjotopowe atomy wodoru endokso tetrahydronaftalan diety! u t A energia (dysocjacji) wiązań t elektronów fotonu oscylacji rotacji spinowa jądra niesparowanego elektronu stanu przejściowego światła zależność od długości fali enole absorpcja UV — rozpuszczalność enony reguły absorpcji entalpia aktywacji (swobodna) — reakcji (swobodna) entropia aktywacji enzymatyczne rozdzielanie racematu epimery czystość optyczna epitlenki (epoksydy) p oksirany epoksyalkany reakcja z odczynnikami Grignarda epoksydowanie alkenów t l epoksy fenylopropan ester benzylowy benzyloksykarbonylo L leucylo L alaniny t benzyloksykarbonylo L walilo L waliny t a ester benzylowy kwasu L glutaminowego otrzymywanie t y ester benzylowy kwasu L glutaminowego otrzymywanie ester terf butylowy benzyloksykarbonylo L feny loalanylo L waliny t benzyloksykarbonyloglicyloglicyny t benzyloksykarbonylo L prolilo L leucyny t L fenyloalanylo L waliny t kwasu cykloheksylo hydroksyetanowego t dimetylo hydroksyheksanowego t hydroksy fenylobutanowego t ester terr butylowy kwasu hydroksy metylobu tanowego t — etylowy benzyloksykarbonylo L alanylo L tyro zyny t kwasu dimetylo ( tienylo) hydroksy butanowego t etoksy metylo oksowalerianowego t fenylo pentadienowego t furanokarboksylowego t furanokarboksylowego t ( furylo) metylonikotynowego otrzymywanie (p hydroksyfenylo) pentadienowego t (o metoksyfenylo) pentadienowego t (p metoksyfenylo) pentadienowega t metylo [ ( metylotienylo)] hydro ksybutanowego t metylo on pentenowego t L tyrozyny — N hydroksysukcydynoimidowy benzyloksykar bonylo L alaniny t benzyloksykarbonylo L asparaginy t benzyloksykarbonylo y estru metylowego kwasu L glutaminowego t benzyloksykarbonylo L fenyloalaniny t benzyloksykarbonyloglicyny t benzyloksykarbonylo L izoleucyny t benzyloksykarbonylo L leucyny t benzyloksykarbonylo L metioniny t benzyloksykarbonylo L proliny t benzyloksykarbonylo L waliny t tez f butyloksykarbonylo L alaniny t te butyloksykarbonylo S benzylo L cystei ny t terf butyloksykarbonylo L fenyloalaniny t terf butyloksykarbonyloglicyny t ter butyloksykarbonylo L izoleucyny t ter butyloksykarbonylo L leucyny t erf butyloksykarbonylo L metioniny t ferf butyloksykarbonylo L proliny t ter butyloksykarbonylo L ...




Możesz dodać mnie do swojej listy ulubionych sprzedawców. Możesz to zrobić klikając na ikonkę umieszczoną poniżej. Nie zapomnij włączyć opcji subskrypcji, a na bieżąco będziesz informowany o wystawianych przeze mnie nowych przedmiotach.


ZOBACZ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG CZASU ZAKOŃCZENIA

ZOBACZ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG ILOŚCI OFERT


NIE ODWOŁUJĘ OFERT, PROSZĘ POWAŻNIE PODCHODZIĆ DO LICYTACJI