Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Wielka Encyklopedia Gór i Alpinizmu 1 Wprowadzenie

24-01-2012, 5:45
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 85 zł     
Użytkownik GEOGRAF_2009
numer aukcji: 2004049235
Miejscowość Żarki
Wyświetleń: 13   
Koniec: 16-01-2012 18:14:16

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2003
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Wielka Encyklopedia Gór i Alpinizmu.

Tom 1.

Wprowadzenie

autor: Praca zbiorowa
wydawca: Stapis
rok wydania: 2003
numer wydania: 1
ilość stron: 535
isbn: 838[zasłonięte]2230
format: B5
oprawa: twarda


Siedmiotomowa Wielka encyklopedia gór i alpinizmu (WEGA) jest specjalistycznym opracowaniem przeznaczonym dla szerszego kręgu odbiorców zainteresowanych problematyką gór i alpinizmu. Przy wyborze i opracowywaniu haseł starano się ograniczyć tematy, które są szeroko omówione w ogólnych geograficznych innych dostępnych specjalistycznych opracowaniach encyklopedycznych, koncentrując się na tematach związanych z szeroko pojętą alpinistyczną eksploracją gór świata, oraz problematyce towarzyszącej tej działalności.
W tomie I zamieszczono około 2400 haseł zawierających ogólne informacje o górach (m.in. Geologia, świat roślinny i zwierzęcy, terminologia geograficzna i topograficzna) oraz obejmujących całą tematykę związaną z różnymi formami działalności uprawianej w górach, przy czym akcent położony został na alpinizm w klasycznym tego słowa znaczeniu. Nie pominięto także turystyki górskiej, oraz związanych z alpinizmem lub wywodzących się od niego innych przestrzennych sportów górskich (m.in. Podziemnych, wspinaczkowych, zimowych, wodnych). Dość duży jest udział tematów związanych z historycznym rozwojem alpinizmu, jego ideologią oraz metodyką i używanym sprzętem. Wiele miejsca poświęcono także związanej z górami działalności naukowej, artystycznej, organizacyjnej, publicystycznej oraz kolekcjonerskiej. W mniejszym stopniu zostały uwzględnione inne formy działalności człowieka w górach, np.: rolnictwo, przemysł, komunikacja, budownictwo itp., oraz tematy związane z historią czy kulturą rejonów górskich.