Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WAZON 20CM ŻURAWIE ZŁOTA KORONKA RĘCZNIE MALOWANY

20-03-2012, 21:57
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Aktualna cena: 40 zł     
Użytkownik mieszkiel
numer aukcji: 2214992929
Miejscowość Zielona Góra
Wyświetleń: 25   
Koniec: 25-03-2012 12:39:38
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
 


PIĘKNY WAZON Z CIEMNOATRAMENTOWĄ EMALIĄ – na której złotem naniesiono matrycę wypełniona ręcznie farbami

ŻURAWIE UKŁADAJĄCE PIÓRA

 

Klasyczny temat chińskiej porcelany- i prawdopodobnie stamtąd wazon pochodzi- lub z Wietnamu?- niestety sygnatury brak – mamy nadruk selection qualite – decor exclusiv –czyli wazon przeznaczony na rynek francuski- wyjątkowo piękny w idealnym stanie.

Żurawie ukryte przed ciekawskimi w dzikiej scenerii bardzo pokrzywiona karłowata sosna- może odpoczywaja na górskiej polanie w drodze z lub do ciepłych krajów… raczej z – ponieważ mają kolory godowe-

Polecam- bardzo piękna rzecz.

Wysokość 20 cm średnica 14cm – na duży  bukiet róż, który będzie wyglądał w nim świetnie!!!

Żurawie kojarzono z wiernością, mądrością, długowiecznością i czujnością.

 

Żuraw (zwyczajny), żuraw popielaty, żuraw szary (Grus grus) – gatunek dużego ptaka z rodziny żurawi (Gruidae), zamieszkujący północną i środkową część Eurazji. Do niedawna można go było spotkać w całej Europie. W wyniku osuszania podmokłych lasów zniszczono jego lęgowiska i obecnie na południe od Bałtyku i na południu Europy występuje tylko wyspowo. Ciągły zasięg obejmuje Półwysep Skandynawski, północną Rosję i Azję aż po wschodnią Syberię. Wiosenne powroty w marcu i kwietniu, a jesienne przeloty we wrześniu i październiku. Zimuje na Półwyspie Iberyjskim, w zachodniej Azji i Afryce Północnej aż do Sudanu.

 

W Polsce nieliczny lub bardzo nieliczny ptak lęgowy niżu (5-6 tys. par).

 

 

Charakterystyka

 Wygląd zewnętrzny Sylwetka wysmukła, wyprostowana. Większy od bociana i łatwo od niego odróżnialny po długich, zwisających w kształcie pióropusza ozdobnych piórach na ogonie i grzbiecie. Są to wydłużone, pokarbowane lotki III rzędu. W upierzeniu godowym żuraw ma popielate upierzenie, końcówki skrzydeł czarne. Górna część głowy koloru karminowego, boki białe, czoło i przód długiej szyi czarne. Latem często wierzch ciała robi się brązowawy od wcieranego szlamu lub żelazistej wody torfowisk. Młode są brunatne bez plam na głowie i ozdobnych piór. Rozmiary dł. ciała ok. 140 cm, rozpiętość skrzydeł do 240 cm Masa 5–6 kg Głos i zachowanie Podczas przelotów stada lecą w kluczach lub skośnych szeregach i wydają donośny głos zwany klangorem, przypominający głos trąbki. Jest on słyszalny w promieniu kilku kilometrów. Powstaje dzięki pętlowatej budowie tchawicy, działającej jak pudło rezonansowe. Żuraw odzywa się często, a w samym gnieździe inaczej – "grrk grrk". W locie wyciąga szyję i nogi podobnie jak bocian. Uderza skrzydłami powolnie, majestatycznie. Przy poruszaniu się po powierzchni ziemi ruchy ma płynne, powolne. Bardzo płochliwy i czujny.