Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WALTHER P99 GREEN EDITION - IMITACJA BCM

15-06-2012, 22:04
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 26 zł      Aktualna cena: 26 zł     
Użytkownik karolajna_181
numer aukcji: 2341942928
Miejscowość Szczecin
Licytowało: 4    Wyświetleń: 350   
Koniec: 22-05-2012 16:01:43

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

mili

Wystawiamy paragony

Klient ma prawo do zwrotu towaru, sprzedawca nie ponosi kosztów przesyłki


IMITACJA BRONI

W komplecie:

>>WALTHER
>>MAGAZYNEK


WITAM

SPRZEDAJĘ IMITACJĘ PISTOLETU WALTHER P99
Walther P99 – niemiecki pistolet samopowtarzalny, produkowany na licencji w Polsce przez Fabrykę Broni "Łucznik" (dawne Zakłady Metalowe "Łucznik").



Historia

W latach 80. XX wieku podstawowym problemem przedsiębiorstwa Walther był brak w ofercie nowoczesnego pełnowymiarowego pistoletu samopowtarzalnego. Opracowany jeszcze przed wojną P 38 był już konstrukcją przestarzałą, nowy P4 był pistoletem kompaktowym, a opracowany w drugiej połowie lat 80. pistolet P88 z powodu wysokiej ceny okazał się kompletną porażką rynkową.

4 stycznia 1994 roku rozpoczęto prace nad nowym pistoletem samopowtarzalnym. Nowy pistolet był pierwszym od kilkudziesięciu lat pistoletem Walthera z bezkurkowym mechanizmem uderzeniowym. Pierwsza prezentacja prototypu nowego pistoletu oznaczonego jako HLP (Hammerless Pistol – ang. pistolet bezkurkowy) miała miejsce podczas targów IWA w 1995.

Pistolet P99 został wyposażony w oryginalną odmianę mechanizmu spustowego nazwaną przez producenta Anti-Stress. Z wcześniej przeprowadzonych badań wynikało, że w stresie częste są przypadki mimowolnego ściągnięcia spustu o kilka milimetrów, co może spowodować przypadkowe oddanie strzału. Problem ten rozwiązuje zastosowanie spustu o długiej drodze, ale wtedy problemem jest trudność oddania kolejnych strzałów w krótkich odstępach czasu ze względu na długi skok języka spustowego. Zastosowany w P99 mechanizm spustowy ma długą drogę przy pierwszym ściągnięciu (14 mm), ale przy następnych strzałach spada ona do 5 mm. Inną oryginalną cechą P99 było zastosowanie wymiennych paneli tylnej części chwytu pistoletowego, co umożliwiało dostosowanie obwodu chwytu do wielkości dłoni strzelającego.

Produkcja nowego pistoletu została uruchomiona w październiku 1996. Pierwsza wersja miała kaliber 9 mm Parabellum, ale już w styczniu 1997 rozpoczęto produkcję wersji kalibru .40 S&W.

W 1997 pojawiły się dwie nowe wersje P99 różniące się konstrukcją mechanizmu spustowego: z mechanizmem spustowym z wyłącznym częściowym samonapinaniem (P99 QA) oraz z mechanizmem spustowym tylko podwójnego działania (P990). W związku z wprowadzeniem tych wersji oznaczenie pierwszej wersji z mechanizmem spustowym SA/DA zmieniono na P99 AS (Anti-Stress).

Nowy pistolet szybko okazał się rynkowym sukcesem. Został przyjęty do uzbrojenia policji w kilku niemieckich krajów związkowych. Od 2001 roku został przyjęty także do uzbrojenia polskiej policji, a jego produkcję uruchomiono w Zakładach Mechanicznych "Łucznik" (obecnie Fabryka Broni Radom)[1]. Pistolety produkowane w Polsce różnią się technologią wykonania niektórych części, np. lufa kuta jest na zimno.

Na przełomie lat 2003/2004 miała miejsce modernizacja w wyniku której umieszczoną pod lufą szynę przeznaczoną do montażu akcesoriów skonstruowaną w przedsiębiorstwie Walther zastąpiono nową zgodną ze standardem Picatinny, zwiększono powierzchnię rowkowanej części zamka (ułatwiającą przeładowanie) oraz poprawiono konstrukcję mechanizmu spustowego co miało poprawić charakterystyki jego pracy. Zmieniono także przyrządy celownicze (z wykonanych z tworzywa sztucznego na metalowe, policjanci skarżyli się, że ulegają one deformacji podczas pracy w terenie).
Wersje

P99 AS – wersja z mechanizmem spustowym SA/DA
P99 DAO (dawniej oznaczana jako P990) – wersja z mechanizmem uderzeniowo-spustowym DAO
P99 QA – wersja z mechanizmem spustowym z wyłącznym częściowym samonapinaniem.
P99 C AS – wersja kompaktowa z mechanizmem spustowym SA/DA
P99 C DAO – wersja kompaktowa z mechanizmem spustowym DAO
P99 "Rad" – wersja opracowana w Polsce przez Fabrykę Broni "Łucznik"

Opis

Walther P99 AS działa na zasadzie krótkiego odrzutu lufy, zamek ryglowany przez przekoszenie lufy w płaszczyźnie pionowej w systemie Browning-Petter. W pistolecie zastosowano mechanizm spustowy z samonapinaniem typu Double Action. Mechanizm uderzeniowy bezkurkowy, ze sprężyną uderzeniową działającą bezpośrednio na iglicę. P99 nie posiada zewnętrznych bezpieczników. Po wystrzeleniu ostatniego naboju zamek zostaje w tylnym położeniu. Do zasilania stosuje się magazynki wymienne pudełkowe, dwurzędowe, z jednopozycyjnym wyprowadzeniem o pojemności 15[1] lub 16 nabojów. Pistolet posiada stałe przyrządy celownicze oraz wskaźnik napięcia iglicy oraz wskaźnik obecności naboju w komorze nabojowej.

JEST TO TOWAR POWYSTAWOWY WIĘC MOŻE BYĆ ZAKURZONY I NOSIĆ ZNAMIONA UŻYTKOWANIA. TOWAR BEZ GWARANCJI BRAKUJE ZAŚLEPKI ZAMKA (Z TYŁU )

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI:

IMITACJA PISTOLETU WALTHER
MAGAZYNEK


PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST REPLIKA PISTOLETU POZBAWIONA ZDOLNOŚCI BOJOWEJ - IMITACJA BRONI









































E-mail:
[zasłonięte]@wp.pl

Numer konta:
29 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]5590023 [zasłonięte] 093028


Przesyłka ekonomiczna
Pobranie : 22zł
Przedpłata : 19zł

Przesyłka priorytetowa
Pobranie : 26zł
Przedpłata : 23zł