Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

VALLOTA SPECIOSA - WALOTA OKAZAŁA 1 SZT.

03-03-2012, 20:56
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 21,90 zł     
Użytkownik Bogdan-BK
numer aukcji: 2104185278
Miejscowość Chrzypsko Wielkie
Zostało sztuk: 50    Wyświetleń: 39   
Koniec: 07-03-2012 13:36:43
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Jakość poparta certyfikatami i wyróżnieniami!

Nasze gospodarstwo ogrodnicze jest współorganizatorem wystaw i pokazów ogrodniczych na terenie całej Polski, a także laureatem wielu konkursów. Medale i statuetki Krajowej Wystawy Ogrodniczej - Polagra , wyróżnienia na konkursach gospodarczo - samorządowych ,,HIT Wielkopolski'' i ,,Wielkopolski Rolnik Roku" to tylko niektóre z licznych nagród jakie otrzymaliśmy za naszą już ponad 15-letnią działalność.VALLOTA SPECIOSA - WALOTA OKAZAŁA 1 SZT.

VALLOTA SPECIOSA - WALOTA OKAZAŁA 1 SZT.

Kolor: czerwony
Kwiat cięty: tak
Okres kwitnienia: VII-VIII
Rozstaw sadzenia: 25 cm
Termin sadzenia: IV
Wykopywanie: X
Wysokość rośliny: 40 cm

Wybór: II

Foto: Floramedia

Wysyłka towaru po 1 marca według kolejności wpłat!
Opis aukcji

WALOTA

Dziko rośnie w Afryce południowej. Z cebuli wyrasta kilka wąskich liści i pęd kwiatostanowy o długości 30cm zakończony kilkoma koralowoczerwonymi kwiatami. Odmiany o białych i różowych kwiatach spotyka się rzadko. Kwitnienie przypada latem i trwa kilka tygodni.

Uprawa
Walota jest bardzo popularną rośliną doniczkową na Wyspach Brytyjskich i w Portugalii. W Stanach Zjednoczonych także jest dość rozpowszechniona, ale w gruncie uprawia się ją tylko na południu, w ciepłym klimacie.
Rośliny dobrze rosną w miejscach ciepłych, jasnych, ale nie nadmiernie nasłonecznionych. Gleba powinna być przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna przez cały okres wegetacji. Cebule sadzi wiosną, w kwietniu i maju, co 25cm i przykrywa ziemią tak, aby wierzchołki cebul znajdowały się na poziomie podłoża.
Uprawa w pojemnikach jest łatwiejsza. Do doniczki o średnicy 14cm, wypełnionej przepuszczalnym podłożem kwiatowym sadzi się kilka cebul pozostawiając ich wierzchołki na 2-3cm nad powierzchnią ziemi.

Pielęgnowanie
Zarówno walota uprawiana w gruncie jak i w doniczkach wymaga utrzymania równomiernej wilgotności podłoża aż do jesieni, do końca okresu wegetacji. Rośliny dokarmia się co 10-14 dni przez podlewanie roztworem wieloskładnikowego nawozu mineralnego o niskiej koncentracji. Po kwitnieniu pojedyncze kwiaty usuwa się, aby rośliny nie tworzyły torebek nasiennych i niepotrzebnie nie osłabiały przyrostu cebul.

Przechowywanie
Rośliny uprawiane w gruncie wykopuje się jesienią, cebule suszy, czyści i oddziela cebule przybyszowe, które łatwo się tworzą zarówno u roślin uprawianych w gruncie, jak i w doniczkach. Do wiosny przechowuje się cebule w temperaturze 5-8oC, przykryte trocinami lub piaskiem.
Walota uprawiana w doniczkach także powinna mieć okres spoczynku jesienią i zimą. Dlatego w tym czasie przerywa się zasilanie i bardzo ogranicza podlewanie, nie dopuszczając jednak do nadmiernego przesuszenia podłoża.

Zastosowanie
Podobnie jak tuberoza czy eucharis, rośliny sadzi się na rabacie w sąsiedztwie niskich bylin i ozdobnych traw. Mniej ryzykowna jest uprawa w pojemnikach, które można wystawiać na taras czy do ogrodu.

Kontakt

HURTOWNIA OGRODNICZA BOGDAN KRÓLIK
ul. Rolna 13
64-412 Chrzypsko Wielkie
NIP:787[zasłonięte]145-96

 • Telefon kontaktowy: 660 [zasłonięte] 103
 • E-mail: [zasłonięte]@cebulki-kwiatowe.pl
 • Kontakt w godz. od 7:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach pracy hurtowni.

Wysyłka i płatności

 • Towar wysyłamy kurierem GLS.

  Kupując na wszystkich naszych aukcjach za przesyłkę płacisz tylko raz!
  - Wysyłka po wpłacie na konto: 13,50 zł
  - Wysyłka za pobraniem: 19 zł

 • Przy zakupie na naszych aukcjach za łączną kwotę powyżej 200 zł - WYSYŁKA GRATIS!
 • Towar wysyłamy w ciągu 24h od momentu otrzymania zapłaty.
 • Wpłaty proszę kierować na konto WBK: 471[zasłonięte]139100[zasłonięte]00109[zasłonięte]784

Pozostałe aukcje


Informacje dodatkowe

DOKONUJĄC ZAKUPÓW AKCEPTUJESZ REGULAMIN NA STRONIE "O mnie"
Materiał zdjęciowy : ©2010 Floramedia Polska (Info Flora) - wszelkie prawa zastrzeżone Informujemy: Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik zastrzega sobie prawa do kopiowania, powielanie czy przetwarzanie opisów aukcji, w całości lub w części zabronione.
Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik nie jest zależna, ani połączona z żadną inną firmą oferującą cebulki kwiatowe.