Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Turcja. Kraj czterech mórz

19-01-2012, 20:33
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 53.90 zł     
Użytkownik informatyka_ke
numer aukcji: 2009540500
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 8   
Koniec: 19-01-2012 11:21:05

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Rok wydania (xxxx): 2008
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Autor:Witold Korsak
Wydawca:Wydawnictwo Bezdroża
Data wydania:2008
Liczba stron:656 strony
 
ISBN:[zasłonięte]978-8360-010-0
Format:12,4 cm x 17,5 cm
Oprawa:oprawa miękka ze skrzydełkami
Numer z katalogu:4378

Turcja – fascynujące źródło cywilizacji europejskiej – mitycznej Troi, Efezu i Konstantynopola: „drugiego Rzymu”, dawnej stolicy cesarstwa bizantyńskiego, ostoi młodego chrześcijaństwa. To szansa na intrygujące spotkanie z Orientem: tym kojarzonym z sułtańskimi skarbami i haremem oraz tym codziennym, na który składa się feeria barw i aromatów bazaru oraz rozkosz łaźni. Bogata historia Anatolii, której świadectwem jest niezliczona ilość zabytków i niezwykły folklor, czynią pobyt w Turcji niezapomnianym przeżyciem.

Dla amatorów pieszych, górskich wędrówek opisano skrawek gór Kaçkar oraz kilka innych szczytów Turcji. Przewodnik Turcja. Kraj czterech mórz wprowadza w egzotyczną kulturę i tradycję tego kraju oraz podpowiada, gdzie znaleźć nocleg, spróbować miejscowych specjałów oraz co kupić na pamiątkę.

Kraj podzielono na 9 regionów – opis każdego z nich zawiera informacje o historii i ukształtowaniu geografi cznym danego obszaru oraz charakterystykę komunikacji. Czytelnikom z pewnością przyda się zamieszczony na końcu słowniczek polsko-turecki.


Turcja. Kraj czterech mórz - pobierz demo w formacie pdf (510 kB)


O przewodniku:
Polacy są tak zróżnicowaną grupą podróżujących, od tzw. plecakowców, poprzez zwiedzających własnym samochodem, do korzystających z usług biur podróży, że niełatwym zadaniem było dopasowanie przewodnika do oczekiwań wszystkich. Pomimo to autor starał się stanąć na wysokości zadania i napisał praktyczny przewodnik, który ma pomóc w zwiedzaniu Turcji zarówno samotnie podróżującym, jak i grupom oraz rodzinom, młodszym, dopiero zaczynającym podróże ciekawskim, oraz największym wyjadaczom. Niestety, nie jest możliwe umieszczenie opisu wszystkich tras górskich w Turcji, gdyż na to potrzebna by była osobna pozycja książkowa. Dla miłujących piesze, górskie wędrówki opisano skrawek gór Kaçkar oraz kilka innych, mniejszych szczytów Turcji, co będzie stanowić – przynajmniej taką nadzieję ma autor – chociażby namiastkę wspaniałych górskich krajobrazów.

Zasięg i układ rozdziałów Przewodnik został podzielony na kilka rozdziałów, które ułatwią czytelnikowi szybkie dotarcie do odpowiednich informacji dotyczących zarówno zwiedzania, historii, jak i noclegów czy gastronomii. Rozdział I to przygotowania do wyprawy i dojazd do Turcji. Rozdział II stanowią, informacje historyczno-krajoznawcze. Są one dobrą lekturą przed wyjazdem lub podczas długich podróży po bezkresnych obszarach Anatolii. Rozdział III, to informacje praktyczne. Dzięki nim dowiemy się czym różnią się oferty noclegowe i lokale gastronomiczne, co robić w razie niebezpieczeństwa i jakie przywieźć pamiątki z podróży. Wreszcie rozdział IV poprowadzi nas po wspaniałym świecie zabytków i przyrody czekających na nas w Azji Mniejszej. Dzieli on Turcję na regiony. Każdy region jest opisany pod względem geograficznym, historycznym i komunikacyjnym.

Oprócz wspomnianych propozycji wędrówek górskich, Czytelnik znajdzie także przykładowe trasy zwiedzania Turcji, kraju tak obfitującego w atrakcje. Na końcu przewodnika znajdziemy słowniczek polsko-turecki oraz małą encyklopedię terminów dotyczących kultury i architektury, które zostały użyte w tekście.

O autorze:
Witold Korsak– absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego pasja podróżnicza rozpoczęła się wprawdzie jeszcze przed studiami, ale to dopiero one wzniosły na wyżyny możliwości nieodpartą chęć poznania innych regionów świata. Podróżował po Europie Wschodniej, Środkowej i Południowej, zwiedzał również jej zachodnią i północną część. W międzyczasie zwiedzał też obszary północnej Afryki, gdzie zaintrygowała go kultura islamu. Zainteresowanie historią świata antycznego w połączeniu z fascynacją islamem przywiodły w końcu autora do Azji Mniejszej, a konkretnie do Turcji. Spędził tam łącznie kilka miesięcy i na podstawie zdobytych doświadczeń napisał niniejszy przewodnik. Z wydawnictwem Bezdroża współpracował już przy pisaniu przewodnika Krym. Półwysep rozmaitości.