Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

TOK TOK TOK - I WISH........ - DIGIPACK EDITION -

05-12-2014, 9:54
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 45,50 zł     
Użytkownik muzykoramabis
numer aukcji: 4769460891
Miejscowość INTERNET / WSZECHŚWIAT
Wyświetleń: 1   
Koniec: 05-12-2014 09:19:46

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Liczba płyt w wydaniu: jedna
Opakowanie: bez folii
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

TOK TOK TOK
 
I WISH
 
ALL TRACKS TAKEN FROM THE ALBUM " 50 WAYS TO LOVE YOUR LOVER " & " LOVE AGAIN "
 
LIMITED DIGIPACK EDITION
 
 
NIESAMOWITY KLIMAT - PEŁEN RELAKS I ZASKOCZENIE - SUPER UPOMINEK
 
Nowa, Oryginalna,BHN


Kontakt - [zasłonięte]@wp.pl
Zamówienia Telefoniczne - 602 [zasłonięte] 603

KUP TERAZ - 45,50 PLN -
NAKŁAD LIMITOWANY

Na album trafiły nowe wersje piosenek o miłości z repertuaru różnych wykonawców – od Lennona po AC/DC – w nowej aranżacji z kanonu popu, jazzu i rocka.

Tok Tok Tok zostali dwukrotnie wyróżnieni na "Jazzpodium" i "Zeltmusikfestival Freiburg". Na koncie mają również nagrodę German Jazz Award i francuskie wyróżnienie Stowarzyszenia Autorów, Kompozytorów i Wydawców muzycznych - Grand Prix SACEM 2005.

Tok Tok Tok tworzą wokalistka Tokunbo Akinro oraz Morten Klein, multiinstrumentalista odpowiedzialny za aranżacje piosenek. 

Tokunbo i Morten współpracowali ze sobą w latach 90, by w 1998 roku założyć zespół Tok Tok Tok. Ich pierwszy ich album "This Can't Be Love" (1998) inspirowany był standardami jazzowymi. Kolejne – "50 Ways To Leave Your Lover" (1999) i "Love Again" (2000) rozpoczęły nową ścieżkę w aranżacjach muzycznych zespołu. Na płycie "About" (2005) pojawiły się taki sławy jazzu, jak Maceo Parker, Mike Stern, Michael Brecker i Dennis Chambers.

"Staraliśmy się zawsze utrzymywać unikalne, wypracowane przez nas brzmienie Tok Tok Tok"- mówi Tokunbo. "Lubimy, za pomocą muzyki, opowiadać historie… i tak było w przypadku albumu »About«. Wyśpiewana historia jest podróżą, którą odbyliśmy starym wozem. Próbując uruchomić silnik, słuchając radia, opowiadaliśmy".

"Płytę »About« nagrywaliśmy w studiu Fattoria Musica przy skwierczącym płomieniu zimowego kominka, żerujących jeleniach" - dodaje Morten.

Tokunbo Akinro urodziła się w Niemczech, ale dorastała w Nigerii, skąd pochodził jej ojciec. W wieku 10 lat na stałe zamieszkała w Europie. Opisuje: "Przyjeżdżając tu na wakacje zawsze traktowałam Niemcy jak swój drugi dom. Bolało, gdy mieszkając tu stykałam się na co dzień z rasizmem. Nie mogłam się z tym pogodzić przez wiele lat. Teraz wiem, że jest to przypisane do mojego życia - nierozerwalnie. Na naszej ostatniej płycie poruszamy ten temat. Jako muzyk mam możliwość podzielenia się tym, dotarcia do ludzi".

Morten Klein jest w połowie Niemcem i w połowie Duńczykiem. Niemieckiego - jak sam mówi - nauczył się na podwórku, grając w piłkę; w jego domu mówiło się tylko po duńsku. Morten wspomina swojego ojca, który wychowany w czasie II wojny światowej nie mógł długo pozbyć się poczucia winy i wstydu za to, co zrobili Niemcy.

Muzycy, mimo różnic kulturowych, swoją drogę ku muzyce przeszli podobnie. Muzyka była w ich życiu od zawsze. Ojciec Akinro grał na gitarze, dziadek był nauczycielem muzyki, grał na pianinie. Wujek zaś był konstruktorem organów. Będąc w Stanach Zjednoczonych Tokunbo dała swój pierwszy występ sceniczny i to zadecydowało o jej  przyszłym życiu.

Mortena Kleina ukształtowała muzyka klasyczna. Zaczął grać na pianinie w wieku sześciu lat. W wieku 11 lat zamienił pianino na klarnet, by w wieku lat 13 odkryć saksofon. Wykonuje także imponujące efekty perkusyjne, wykorzystując do tego własne ciało (mouth drums).

Tok Tok Tok na początku występowało jako trio. Obok Mortena Kleina i Tokunbo Akinro w zespole grał na kontrabasie Frank Fiedler. Obecnie Fiedler gra wymiennie z Christianem Flohrem. Czwartym muzykiem jest Jens Gebel, multiinstrumentalista, grający na pianie Fendera. Wymiennie z Gebelem grają Hartmut Zeller i Ritchie Staringer.


NIESAMOWITY KLIMAT -

GORĄCO POLECAMY


Spis utworów:

 

1.

50 Ways To Leave Your Lover (Paul Simon)

2.

Day Tripper (Lennon/McCartney)

3.

Have A Talk With God (Stevie Wonder)

4.

Walk On The Wild Side (Lou Reed)

5.

Her Majesty (Lennon/Mccartney)

6.

I'll Never Fall In Love Again (Burt Bacharach)

7.

The Jack (Young/Scott AC/DC)

8.

Alone Again (Gilbert O'Sullivan)

9.

Hallelujah (Ray Charles)

10.

Look Of Love (Burt Bacharach)

11.

Monkey-See And Monkey-Do (Michael Franks)

12.

Boogie Woogie Bossa Nova (Eddie Harris)

13.

I Wish (Stevie Wonder)

14.

Waters Of March (Antonio C. Jobim)

15.

Sometimes I Feel Like A Motherless Child (Traditional Spiritual)

16.

Eleonor Rigby (Lennon/McCartney)

 

 

 

Oświadczam, że sprzedawana płyta CD jest oryginalna, została nabyta legalną drogą kupna i nie narusza praw autorskich twórców i wykonawców ani ich własności intelektualnej.


TOK TOK TOK - I WISH........ - DIGIPACK EDITION -