Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

The timing of tone group constituents... [nowa]

04-12-2014, 5:33
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 20,70 zł     
Użytkownik book24
numer aukcji: 4765813643
Miejscowość Warszawa
Zostało sztuk: 4    Wyświetleń: 4   
Koniec: 04-12-2014 05:35:17

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Book24
Book24 - księgarnia internetowa serdecznie wita na swoich aukcjach w serwisie alle. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zakupu.
O nas
Do każdego zamówienia dołączamy zakładkę GRATIS!

Kupując u nas masz pewność co do jakości zakupionego towaru, oraz szybkiej przesyłki.
Do każdej transakcji podchodzimy indywidualnie, staramy się, aby nasz klient był w 100% usatysfakcjonowany.

Każdą paczkę starannie pakujemy w tekturowe pudełko lub kopertę bąbelkową, tak aby w stanie nienaruszonym dotarła do odbiorcy.
Zwrot pieniędzy

Dane Kontaktowe

Po wylicytowaniu przedmiotu koniecznie wypełnij formularz dostawy, jeśli masz dodatkowe pytania napisz e-maila.

Book24 - księgarnia internetowa
ul. Stroma 18a
01-100 Warszawa

e-mail: [zasłonięte]@book24.waw.pl
pon-pt: 9-18

Numer konta:
(mBank)
201[zasłonięte]200400[zasłonięte]70274[zasłonięte]229
(Inteligo)
501[zasłonięte]555811[zasłonięte]45200[zasłonięte]594Wyprzedaż -70%Promocje -50%Zaufanie do Book24 Kurier UPS

Wybierz kategorię:
The timing of tone group constituents in the advanced Polish learner's English pronunciation
Andrzej Porzuczek

The timing of tone group constituents in the advanced Polish learner's English pronunciation
Dodatkowe informacje

 • ISBN:978-83-[zasłonięte]-2090-8
 • liczba stron: 208
 • Okładka: folia matowa
 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
 • Rok wydania: 2012
 • Opis

  Książka Andrzeja Porzuczka poświęcona jest analizie relacji czasowych pomiędzy elementami frazy intonacyjnej w wymowie angielskiej zaawansowanego ucznia polskiego. Celem autora było wykazanie i opisanie różnic w tym zakresie między polskim uczniem a rodzimym użytkownikiem języka angielskiego oraz ich interpretacja w kontekście glottodydaktycznym.
  Część teoretyczna pracy (rozdziały 1-3) omawia historię i stan badań nad prozodią języka mówionego oraz metodologię akustycznych badań mowy. Część praktyczna natomiast (rozdziały 4-7) przedstawia oparte na dyskusji z części teoretycznej założenia metodologiczne, hipotezy badawcze oraz materiał językowy wybrany do analizy, po czym autor w sposób wyczerpujący prezentuje i omawia wyniki swoich badań.
  Autor zaobserwował m. in.: wyraźnie dłuższy czas trwania elementów nieakcentowanych w wymowie Polaków oraz większą u rodzimych użytkowników języka angielskiego tendencję do wyrównywania czasu trwanie stopy rytmicznej. Badania nie wykazały z kolei wyraźnych różnic w bezwzględnej długości samogłosek i sylab akcentowanych (z wyjątkiem sylab akcentowanych na końcu frazy, gdzie są one znacznie dłuższe w wymowie rodowitych Anglików).
  Przedstawione w pracy Andrzeja Porzuczka rezultaty badań oraz wykorzystanie zastosowanych w nich metod mogą posłużyć do identyfikacji konkretnych problemów w przyswajaniu obcej wymowy, jak również wprowadzić element obiektywizmu do zazwyczaj impresjonistycznej oceny warstwy prozodycznej wymowy języka obcego.
  Andrzej Porzuczek - doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Języka Angielskiego na Wydziale Filologicznym, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego od roku 1989. W pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim problematyką przyswajania wymowy języka angielskiego przez Polaków w warunkach szkolnych. Autor wielu artykułów na temat percepcji i produkcji językowej zaawansowanych polskich uczniów oraz organizacji dydaktyki wymowy języka obcego, a także monografii poświęconej relacjom czasowym między składnikami frazy intonacyjnej w angielskiej wymowie Polaków. Wyniki prowadzonych badań przedstawiał uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach naukowych poświęconych fonetyce, fonologii i przyswajaniu języka obcego. Oprócz językoznawstwa interesuje się też przekładem literackim. [12.12.2012]

  [zasłonięte]@book24.waw.pl - Book24 - księgarnia internetowa