Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Tektronix 468 DIGITAL STORAGE

21-01-2012, 23:31
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 790 zł     
Użytkownik cezar44c1
numer aukcji: 2050124181
Miejscowość Szczecin
Wyświetleń: 356   
Koniec: 17-01-2012 23:29:16
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

 

Przedmiotem aukcji jest oscyloskop Tektronix 468 DIGITAL STORAGE. Jest to właściwie  ulepszony oscyloskop analogowy 465(bardzo udana konstrukcja)  do którego dodano część cyfrową   czyli za jednym przyciśnięciem przycisku: raz mamy oscyloskop całkowicie analogowy z wszystkimi zaletami jakie daje analog , drugi raz mamy oscyloskop cyfrowy z korzyściami  drugiego.

Część analogowa to dwa kanały o paśmie min 100MHz z możliwościami wyjścia badanego przebiegu na zewnątrz, dwie podstawy czasu , ,, lupa czasowa,, z regulowanym opóźnieniem jak i różnymi wariantami synchronizacji a część cyfrowa to procesor, pamięć, przetworniki AC, moduł wyświetlacza, kursory do wyznaczania różnicy napięcia, czasu itp.Jest to aukcja grzecznościowa ale skoro go wystawiam więc ponoszę za to odpowiedzialność  dlatego przetestowałem  urządzenie dość dokładnie..

  Zewnętrznie oscyloskop prezentuje się jak widać na załączonych foto, czyli nie ma mechanicznych wgnieceń jedynie sama blacha obudowy nosi ślady używania czyli miejscami  otarcia (głównie na krawędziach) i zadrapania.Tu moja uwaga..jeśli ew zwycięzcy aukcji zależało by na usunięciu tych zadrapań(choć nie ma takiej potrzeby) to zalecam odnowienie aluminiowej  obudowy tylko przez profesjonalne malowanie proszkowe.Ja tak zrobiłem z swoim  poprzednim Tek 465.Choć koszt to ok. 100zł ale efekt wizualny murowany. Mogę pomóc....  Sam panel przedni  jest czysty, gałki nie popękane ,napisy nie powycierane. Regulatory chodzą płynnie a sama lampa daje jasny i ostry obraz. Po ściągnięciu obudowy sprawdziłem środek. Nie widać tu kurzu, zabrudzeń lub uszkodzeń termicznych laminatu. Wentylator jak i reszta nie jest zakurzona i wygląda jak by tektronix   pracował w czystym środowisku. Przyglądając się płytom nie zauważyłem by jakiś element lub laminat był przegrzany. Raczej wszystko jest oryginalne i nie naprawiane. Mając dostęp do generatora markerów czasowych sprawdziłem tor X i podstawę czasu.

I tak: w całym paśmie generatory podstawy czasu  na poszczególnych zakresach są absolutnie w granicach tolerancji. Pomiary wypadają wręcz idealnie. Zamieszczam kilka fot dla : 1mS, 0.1mS z X10 MAG, 5uS (sinus). Przy oscyloskopach zawsze dobrze jest zrobić test dla f poza podanym oficjalnie pasmem. By móc obejrzeć nie zafałszowany zwłaszcza nieco bardziej skomplikowany  przebieg , pasmo toru Y oscyloskopu powinno leżeć poza 3cią a nawet 5tą harmoniczną. Jedna z fot (C) przedstawia sygnał wzorcowy 200MHz -(5nS), przy nastawach dla Podstawy czasu Time/Div= 0.05uS i X10Mag-ON.Przebieg nie tylko jest widoczny i zsynchronizowany ,ale co ważne ...odczytany czas 5nS odpowiada dokładnie podanemu sygnałowi. (markery dokładnie pokrywają się z siatką ekranu).Nawet dla 250MHz odczyt T jest bardzo dokładny. E i F to pokaz synchronizacji dla dwóch różnych co do f(częstotliwośći) i obwiedni sygnałów. G,H... dwa zapamiętane cyfrowo przebiegi –tu pomiar T(okresu) i napięcia Vp-p ,oraz na koniec Figura Lissajous. Jak widać wszystkie pomiary wypadają nadzwyczaj dobrze.

Co do pasma przenoszenia torów Y  to widać bez problemu od DC do 250MHz.Mierząc sygnał z wewnętrznego kalibratora amplitudy czy z zewnętrznego Tek PG506 (calibration generator) oba kanały Y (CH1 i CH2) trzymają parametry na wszystkich zakresach. Jedynie  nie mogę podać miarodajnie  amplitudy  przenoszonego sygnału w zależności od f...(nie mam dostępu do odpowiedniego wyskalowanego generatora)  ale sadzę że i tu urządzenie trzyma założone przez producenta parametry.

Na koniec chcę podkreślić,  że poświęcając jednak trochę pracy i czasu na testy nie zależało mi na taniej reklamie lecz na faktycznym przedstawieniu stanu urządzenia. To naprawdę dobry egzemplarz Tektronixa i przepięknie się na nim pracuje.Reasumując.. oscyloskop jest w pełni sprawny, wykalibrowany i zaraz po włączeniu  można przystąpić do pracy. 

 Do oscyloskopu  dołączono :

- Dwie sądy DC-100MHz - P7100. Są kompletne i w b.dobrym stanie.

- Instrukcje obsługi i schematy na CD(j.ang)

- Oryginalny przewód zasilający + przejściówka na gniazda europejskie.

- Torba na akcesoria i osłona przedniego panelu, choć ta ostatnia jest  klejona i nieco zfatygowana...no ale jest.

Oscyloskop najlepiej odebrać osobiście ale na życzenie i odpowiedzialność nabywcy mogę go też dobrze zapakować i wysłać pocztą.

Zastrzegam sobie prawo do  zakończenia aukcji przed czasem.

W razie pytań  dzwonić ..788 [zasłonięte] 404.  Dziękuję..