Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

System medialny Stanów...Golka

19-01-2012, 15:09
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 32 zł     
Użytkownik Piotr26047
numer aukcji: 1999387185
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 10   
Koniec: 14-01-2012 11:42:22
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

System medialny Stanów Zjednoczonych

wyd: Wsip

rok wyd: 2004

ilość stron: 303

okładka: miękka

autor: Bartłomiej Golka

Książka zawiera zarys historycznego rozwoju mediów w Stanach Zjednoczonych, prezentację ich form instytucjonalnych, omówienie dyskusji na temat funkcjonowania dziennikarstwa jako atrybutu państwa demokratycznego, ukazuje ponadto powiązania między mediami.
Rozdziały I i II przedstawiają rozwój prasy w Ameryce oraz ukazują początki radia i telewizji. W rozdziale III autor omawia powstanie współczesnego systemu multimedialnego Stanów Zjednoczonych. Rozdział IV przedstawia kontrowersje społeczno-ideologiczne odnoszące się do celów i form funkcjonowania mediów w demokracji amerykańskiej. Wiążą się one z takimi czynnikami, jak: wolność mediów, koncentracja, rola reklamy, status zawodu dziennikarskiego, podstawy etyczne i prawne działalności dziennikarskiej, nowa forma dziennikarstwa on-line.
Publikacja jest przeznaczona dla studentów studiów dziennikarskich i pokrewnych, nauk politycznych, socjologii, uczniów liceów zainteresowanych dziennikarstwem i mediami oraz ich nauczycieli, a także wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem mediów.