Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

SPP STEROWNIK PIECA Z PODAJNIKIEM mierzy spalanie!

22-02-2014, 6:45
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 374 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 374 zł     
Użytkownik bolek_Bolecki
numer aukcji: 3957274776
Miejscowość Kęty
Kupiono sztuk: 3    Zostało sztuk: 97    Licytowało: 3    Wyświetleń: 278   
Koniec: 22-02-2014 06:50:37

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Uszkodzony: Nie
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Najpierw proszę zapoznać się ze stroną "o mnie"

 

Przedmiotem aukcji jest sterownik pieca z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym SPP. Na innych moich aukcjach możesz dokupić bardzo dobrą dmuchawę w najlepszej na allegro cenie!.

 

„Z tym sterownikiem naprawdę można zacząć oszczędzać, w dodatku odpadnie domyślanie się czy w ciągu tygodnia zeszło 4,2 czy 4,8 worka opału?, czy obniżenie temperatury o 1 stopień coś dało?, ile opału „wciąga” konkretne pomieszczenie?. Jest to trafna opinia na temat tego sterownika

 

 

można zacząć oszczędzać”

  • Sterownik SPP posiada chroniony wnioskiem patentowym algorytm, jest w pewnym sensie sterownikiem „dwustanowym”. Dąży utrzymywania zadanej temperatury z jak najmniejszym błędem bez zbędnych skoków które dla użytkownika są nie potrzebne lub wręcz uciążliwe. Sposób sterowania dmuchawą jest inny niż w konkurencyjnych sterownikach. Tutaj dmuchawa pracuje ze stałą (wybraną przez użytkownika wydajnością), a sterownik dobiera jej czas pracy. Ilość podanego opału jest adekwatna do czasu pracy dmuchawy. W ten sposób zapewniony jest równy stosunek paliwo-powietrze w szerokim przedziale mocy. Charakterystyka dmuchawy, palnika, podajnika może być w zasadzie dowolna i nieznana. Nie potrzeba stosowania konkretnego osprzęty, magicznych czujników i problematycznych badań kotła. Po kilku latach obserwacji śmiało można stwierdzić że taki sposób pracy przynosi bardzo dobre efekty. W przeciwieństwie do układów które regulują ilość dostarczonego powietrza poprzez zmianę obrotów wentylatora, nie wiedząc co tak naprawdę dzieje się na palenisku, nie regulując dostawy paliwa wraz i adekwatnie do zmian ilości powietrza jest... mydleniem oczu?. Należy zwrócić uwagę na słowo „adekwatnie”, każda dmuchawa ma inną charakterystykę, która i tak będzie dodatkowo zmieniona przez konstrukcję kotła. Ile sterowników modulujących wydajność dmuchawy bierze pod uwagę te rzeczy?. (Proponuje zapytać sprzedawce sterownika o wymienione niuanse..)
    Kluczem do oszczędności (według mnie) jest stabilne prowadzenie kotła bez zbędnego rozpędzania i hamowania pieca. Wedle opinii użytkowników pali mniej (a już na pewno nie więcej) niż nie jeden o wiele droższy „sterownik automatyczny”, bądź byle jak ustawiony dwustan. Jakość popiołu także jest na wyższym poziomie, dodatkowo najnowszy soft oferuję tzw „tło” które powoduje że w popielniku znajduje się praktycznie proch. Funkcja ta zalecana jest głównie w palnikach brudzących (tłok, rynna) gdzie skutecznie ogranicza powstawanie sadzy. Tu pojawia się kolejna oszczędność: dłuższe okresy pomiędzy czyszczeniami kotła. Sadza na ściankach wymiennika utrudnia przekazanie do niego ciepła i obniża sprawność kotła.

    Pracę on-line kotłów na tych sterownikach można zobaczyć tutaj: https://ekotlownia.pl/mapa-sterownikow (kliknij w pinezkę, a następnie „przejdź do profilu”).
    Na temat zasady pracy i realnych efektów poczytać można tu:
    http://forum.bolecki.pl/index.php?board=10.0
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?219967-Sterownik-SPP

 

 

4,2 czy 4,8 worka opału”

  • Sterownik z dużą dokładnością liczy ilość podanego opału, pokazuje ile piec spalił za ostatnią dobę, jakie jest chwilowe zużycie. Informacje te pozwolą natychmiast i jednoznacznie wyciągnąć wnioski o zmianach jakie zostały wprowadzone (temperatury, dawki paliwa, etc). Bez brudzenia dowiemy się także ile opału zostało w zbiorniku, oraz na jak długo wystarczy. Dodatkowe komentarze w tej kwestii są chyba zbędne.

 

 

Co my tu jeszcze mamy?

  • Ten sterownik można ożenić z panelem PPX który montuje się w części mieszkalnej. PPX to połączenie regulatora pokojowego i zdalnego sterowania. Za jego pośrednictwem można podglądnąć i zmienić ustawienia sterownika tak jak by się przed nim stało. Bez podchodzenia do pieca można sprawdzić ile pozostało opału i na jak długo wystarczy- gdy zacznie się kończyć także na panelu zostanie wyświetlony (migający) stosowny komunikat. PPX może także obniżyć temperaturę kotła w porze nocnej co przynosi wymierne skutki w postaci dodatkowych oszczędności opału. W przypadku wystąpienia jakiegoś problemu PPX sam przełączy się komunikacje ze sterownikiem. Stosownym jest uprzedzenie że PPXem nie da się włączyć/wyłączyć pieca, oraz wejść do ukrytych menu. Na poniższym zdjęciu widać jak urządzenia upominają się o uzupełnienie opału. Zapalniczka ułatwi ocenę rozmiaru wyświetlacza. Wyświetlacz z lewej strony stosowany jest w większości o ile nie wszystkich konkurencyjnych sterownikach. Duży wyświetlacz sterownika SPP jest czytelny nawet z kilku metrów.

 

Możliwość obsługi przez www

  • Możliwość podłączenia bramki ethnernetowej BET która za pośrednictwem platformy ekotlownia.pl daje możliwość obsługi obsługi kotłowni z poziomu przeglądarki. Prócz zmiany podstawowych parametrów na meila można otrzymać także informacje o problemach. Prowadzone statystki ułatwiają ocenę pracy kotła
     


Poradzi sobie w różnych warunkach i z różnymi opałami.

  • Zasadniczo rzecz biorąc palenisko może być gotowe do pracy przez kilka godzin. Niekiedy jednak może notorycznie wygasać (kiepski opał, letnie grzanie CWU). W takim przypadku sterownik ukróci irytacje za pomocą funkcji krótkich przepaleń podtrzymujących żar. Odmienna praca nadmuchu zmniejsza ryzyko powstawania spieków.


Szybkie i jednoznaczne wykrycie wygasania kotła.

  • Jeśli w określonym czasie sterownik utrzymuje 100% mocy a temperatura nie rośnie to sterownik wyświetli alarm. Przyczyną może być zablokowanie podajnika, dzięki szybkiemu zadziałaniu funkcji (nawet 10min) palenisko nie zdąży wygasnąć a użytkownik będzie mógł na spokojnie rozwiązać problem.

 

Współpraca z podajnikami ślimakowymi i tłokowymi.

  • Do sterownika można podpiąć krańcówkę, zapewni ona parkowanie podajnika w odpowiednim miejscu. Dodatkowo gdy nie zgłosi się ona w odpowiednim czasie to sterownik natychmiast uzna to zablokowanie podajnika i zgłosi odpowiedni błąd.

 

Sprawne ładowanie zbiornika CWU.

  • Zbiornik zostanie załączony tylko wtedy gdy jego temperatura będzie niższa niż wymagana, a piec będzie od niego cieplejszy o kilka stopni. Można także włączyć funkcję priorytetu która na czas ładowania zbiornika wyłączy obieg C.O i dodatkowo podniesie temperaturę kotła (użytkownik może zdecydować o tej wartości). Wszystko po to aby jak najszybciej dogrzać zbiornik i wrócić do grzania obiektu. Krótszy czas pracy pompy= większa oszczędność prądu.

 

Wielostopniowe zabezpieczenie przed wzrostem temperatury.

  • Czujnik temperatury posiada wbudowane niezależne od procesora odłączenie dmuchawy przy 85-90 stopniach (równolegle z tym zabezpieczeniem można wpiąć dodatkowe). Użytkownik może także zdefiniować wartość temperatury która spowoduje alarm i konieczność ingerencji. 6 stopni poniżej tej wartości sterownik po cichu sam załącza pompy i próbuje rozładować nadmiar ciepła- taka sytuacja może się zdarzyć gdy nagle stanie obieg wskutek załadowania zbiornika CWU w trybie priorytetu lub żądania wysłanego z regulatora pokojowego.

 

Ochrona przed zapalaniem zbiornika opału.

  • Niektóre konstrukcje kotłów w połączeniu ze złym ustawieniem mogą mieć predyspozycje do cofania się żaru. W tym sterowniku można wskazać jaka temperatura kanału podającego opał jest zagrożeniem i czy sterownik ma wypchnąć opał.

 

  • Sterownik może sygnalizować wiele anomalii. Krytyczne błędy sygnalizowane są także dźwiękowo, dodatkowo wstrzymywana jest praca dmuchawy i podajnika, a bezwzględnie załączane są pompy.

 

Zwarta i atrakcyjna konstrukcja.

  • Sterownik można montować „pod zabudowę”, a za pośrednictwem blaszanego korpusu na górze lub boku pieca. Duży tekstowy wyświetlacz LCD ułatwia jego obsługę i zapewnia widoczność nawet z kilku metrów. Front urządzenia to nie papierowa naklejka tylko profesjonalne tworzywo powszechnie stosowane w urządzeniach automatyki przemysłowej. Wszystkie podłączenia zakończone są wtykami ułatwiającymi montaż.

 

  • Obsługa jest łatwa nawet dla osób „nie obeznanych z techniką”- podstawowe menu składa się z kilku niezbędnych pozycji. Lubiący pogrzebać też znajdą coś dla siebie. Aby zapoznać się z pozostałymi funkcjami, które siłą rzeczy nie są tutaj opisane polecam kliknąć link do instrukcji obsługi, w razie pytań... proszę pytać ;)

 

Zestaw który licytujesz zawiera wszystko co niezbędne:

  • Sterownik SPP, złącza, czujniki temperatury

  • Blaszany korpus, wkręty, przepusty kablowe

Okablowanie:

  • kabel zasilający i dmuchawy ma formę jednego 3 metrowego przewodu- należy go rozciąć w dogodnym dla siebie miejscu.

Wszystkie czujniki temperatury mają długość 1 metra. Czujnik pieca nie powinien być przedłużany. Czujniki CWU, oraz temperatury podajnika można przedłużać. W zestawie znajduje się 5 metrów dedykowanego kabla oraz szybkozłączki - wystarczy zacisnąć je kombinerkami, żelowe wypełnienie zapewnia ich hermetyczność.

We własnym zakresie należy zorganizować przewody do podłączenia pomp i podajnika, proszę o wyrozumiałość, jednemu potrzebne jest 10m, reszcie 2m. Szkoda aby wszyscy płacili za tego jednego.

Bez dopłaty, ale na wyraźne życzenie dokładana jest krańcówka podajnika. Składa się magnesu i czujnika (kontaktron), raczej nie nadaje się do podajników ślimakowych. Zdjęcie poniżej.

 

Gwarancja 30 miesięcy!!

Ilość aukcji w tej cenie ograniczona. Jesteśmy producentem, zapraszamy do współpracy hurtownie, sklepy- zapewnimy atrakcyjną cenę, także instalatorom sprzętu C.O!

Kupując to urządzenie nie zostaniesz z nim sam. Prócz dobrej pomocy technicznej Firma Bolecki otworzyła forum na którym będzie uzyskać pomoc, wymienić się doświadczeniem z innymi użytkownikami.

 

 



LINK DO FORUM

LINK DO INSTRUKCJI OBSŁUGI

POZOSTAŁE INFORMACJE I ZDJĘCIA

SPP STEROWNIK PIECA Z PODAJNIKIEM mierzy spalanie!