Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software Developer's Journal nr. 185

19-01-2012, 23:01
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2001011619
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 20   
Koniec: 14-01-2012 22:49:04
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
   
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81
 
 
 
 


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę DVD
Cena nominalna 29.80 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki



Software Developer's Journal nr. 185 (05/2010) - Nie trzymaj węża w kieszeni czyli co można zrobić z Pythonem

Artykuły

  • Przetwarzanie obrazów za pomocą OpenCV
     

    Przetwarzanie obrazu jest też częstym motywem w filmach scienciefiction. Bohaterowie za pomocą swoich komputerów potrafią wskazać na obrazie niewidoczne gołym okiem detale, wyostrzyć rozmyte napisy; roboty namierzają wrogów na polu bitwy, a system ochronny wpuszcza do budynku tylko tych, których rozpozna na podstawie obrazu z kamery.


  • Pydev Python w Eclipse
     

    Dla języka Python istnieje wiele edytorów. Poczynając od konsolowych, takich jak vim, przez dedykowane, jak IDLE, kończąc na wielojęzykowych platformach programistycznych, jak Netbeans lub Eclipse. Niniejszy artykuł prezentuje wykorzystanie popularnego Eclipse do rozwoju aplikacji w Pythonie.


  • Buildout Narzędzie automatyzujące budowę i zarządzanie aplikacjami w języku Python
     

    W trakcie rozwoju aplikacji ilość zależnych bibliotek stopniowo się zwiększa. Ręczne zarządzanie projektem staje się mało wygodne, a instalacja oprogramowania na nowej maszynie wydłuża się. Użycie narzędzia Buildout pozwoli zautomatyzować większość tych czynności i ułatwi pracę programistom i administratorom.


  • Django Szybkie tworzenie serwisów Web 2.0
     

    Jeśli cenisz sobie prostotę, elegancką architekturę i zwięzły kod, a jednocześnie potrzebujesz zaawansowanych funkcjonalności i do tego gonią Cię terminy – framework Django jest dla Ciebie. Powstał na potrzeby redakcji on-line, gdzie szybkość reakcji na ciągłe zmiany jest kluczowa.


  • Plone Zbuduj firmowy intranet
     

    Wybierając narzędzie mające zapewnić bezpieczną i sprawną komunikację wewnątrz-firmową, warto zwrócić uwagę na Plone – otwarty system CMS oferujący szeroki zakres możliwości dysponujący wieloma dodatkowymi produktami, które pozwalają dopasować go do własnych potrzeb. W poniższym artykule przedstawione zostało zastosowanie Plona w roli firmowego intranetu.


  • Python 3 ...czyli co nowego w trzeciej edycji języka
     

    Łukasz przeprowadzi Cię przez nowości w najświeższej edycji języka programowania Python i pokaże, w jaki sposób wpływają na sposób tworzenia programów.


  • Testy wydajnościowe z Funkloadem
     

    Masz problemy z wydajnością swojej aplikacji? Nie wiesz gdzie leży problem? A może po prostu chcesz wiedzieć czy twoja konfiguracja wytrzyma prawdziwe obciążenie? W dodatku szukasz rozwiązania OpenSource? Przeczytaj koniecznie ten artykuł…


  • Django Doświadczenia z pracy z frameworkiem
     

    Łukasz pokaże Ci kilka mniej oczywistych wskazówek, które pozwolą uniknąć błędów projektowych przy pierwszych serwisach tworzonych w oparciu o framework Django.


  • Krótki wstęp do ZODB Pythonowe podejście do obiektowych baz danych
     

    Prawie każda aplikacja, z wyjątkiem najprostszych skryptów, musi w jakiś sposób gromadzić przetwarzane dane. Może je zapisywać bezpośrednio w plikach, w relacyjnych bazach danych czy w jednej z modnych ostatnio baz NoSQL, takich jak CouchDB czy MongoDB. Wiele z cech tych nowych projektów ma najpopularniejsza pythonowa obiektowa baza danych – ZODB.


  • Sieć dziś i jutro Rozpowszechnienie Internetu zmieniło na zawsze sposób, w jaki pracujemy, odpoczywamy i komunikujemy się ze sobą
     

    Po pierwszej rewolucji Internetu przyszła jej kolejna faza: Web 2.0 i dzięki powstaniu serwisów społecznościowych wciągnęła do sieci miliony nowych użytkowników. Co przyniesie ze sobą trzecia fala? Zapraszamy do czytania.


  • Wdrożenia SAP – droga przez mękę? Co może się nie udać?
     

    Wdrażanie systemu SAP jest przedsięwzięciem wymagających ścisłej współpracy ze strony firmy wdrożeniowej i klienta. Rozwiązania typu SAP posiadają z reguły gotową funkcjonalność podstawową ogólną lub dedykowaną dla danej branży.


  • C++ Qt 4.5 Podstawy budowy aplikacji przy użyciu biblioteki Qt
     

    W artykule zostanie zaprezentowana budowa bardzo prostej aplikacji okienkowej w oparciu o bibliotekę Qt – będzie to zwykły kalkulator z prostymi wyrażeniami arytmetycznymi.


  • Na kiedy? Planowanie zadań programistycznych
     

    Z opracowywaniem zadań programistycznych wiążą się dwa kluczowe pytania: ile to zajmie? oraz na kiedy? Pierwsze pytanie dotyczy szacowania zadań, czyli określania w jednostkach czasu, jak długo potrwają prace. Drugie pytanie dotyczy planowania – czyli osadzania oszacowanych czynności w kalendarzu. W artykule zajmujemy się tym drugim pytaniem.


Na dołączonej do pisma płycie DVD:

  • Kurs JAVA część VIII - Szkielet aplikacji Struts2
  • PYTHON ECLIPSE IDE
Software Developer's Journal nr. 185
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):