Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software Developer's Journal nr. 170

19-01-2012, 22:59
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 10 zł      Aktualna cena: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2001010355
Miejscowość Kraków
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 20   
Koniec: 14-01-2012 22:15:51

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta CD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
   
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81
 
 
 
 


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę CD
Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki



Software Developer's Journal nr. 170 (02/2009) - Programowanie urządzeń mobilnych

OpenCV: komputerowa wizja w praktyce

Rafał Kocisz
Czy komputer może widzieć podobnie jak człowiek? Czy komputerowa wizja to mit czy rzeczywistość? Na te, oraz inne pytania można znaleźć odpowiedz, czytając poniższy artykułu traktujący o wyjątkowej bibliotece wywodzącej się z laboratoriów firmy Intel.

 


Oracle CEP – złożone przetwarzanie zdarzeń

Waldemar Kot
Complex Event Processing (CEP) to jedna z technik przetwarzania zdarzeń w aplikacjach zdarzeniowych, posługujących się paradygmatem nasłuchuj-i-odpowiedz (ang. listen-and-respond), czyli takich, w których logika biznesowa jest uruchamiana w wyniku pojawienia się określonego zdarzenia.

 


jQuery i ASP.NET – wprowadzenie do biblioteki z przykładami w ASP.NET AJAX

Łukasz Szewczak
Otwarta biblioteka JavaScript jQuery sprawia, że pisanie kodu po stronie klienta staje się przyjemniejsze, a dzięki połączeniu jQuery z technologią ASP .NET AJAX otrzymujemy potężny, efektywny szkielet aplikacyjny do pisania aplikacji ajaksowych. Łukasz Szewczak wprowadza nas do biblioteki z przykładami ASP.NET AJAX.

 


Aplikacje desktopowe – Ext GWT (GXT) jako środowisko do tworzenia bogatych interfejsów użytkownika w przeglądarce WWW

Rafał Pietrasik
Do niedawna w interfejsach opierających się na przeglądarce uzyskanie pełnej funkcjonalności, którą oferowały aplikacje oparte na grubym kliencie, było bardzo trudne, jeśli wręcz nie niemożliwe. Środowisko GWT w połączeniu z biblioteką Ext GWT zmieniają diametralnie ten stan rzeczy. W artykule autor pokazuje jak łatwo jest stworzyć taką aplikację.

 


Wykładnicze mapy cieni – charakterystyka i implementacja algorytmu miękkich cieni w grafice komputerowej czasu rzeczywistego

Paweł Rohleder
Mapy cieni są najczęściej wykorzystywaną techniką cieniowania w grach komputerowych. W niniejszym artykule postaram się przybli-żyć technikę map cieni oraz zaimplementować algorytm miękkich cieni przy wykorzystaniu HLSL i biblioteki DirectX 9.0.

 


40 PKI na urządzeniach mobilnych – autoryzacja i uwierzytelnianie użytkowników

Leszek Siwik Krzysztof Lewandowski , Adam Woś
W artykule autorzy przyglądają się implementacji PKI na urządze-niach mobilnych, na przykładzie wdrożenia w jednej z polskich służb mundurowych. Tłumaczą, co to LAP i LASS, dlaczego łatwo jest uży-wać CSP oraz jakie niespodzianki czekają na piszących oprogramo-wanie na karty SIM

 


Mobilny magazyn – łamigłówki architektoniczne

Rafał Deja
Autor przedstawia dylematy związane z doborem właściwej archi-tektury systemu komputerowego do obsługi magazynu. Zadaniem jest przeniesienie wybranych procesów logistycznych na urządzenia mobilne przy równoczesnej integracji z tradycyjnym systemem za-rządzania magazynem a szerzej z systemem klasy ERP.

 


Jak to się robi w Krakowie

Kamil Kowalski, Artur Chruściel
Dla każdego, kto nigdy nie miał do czynienia z programowaniem urządzeń mobilnych, specyfika tego zajęcia sprowadza się do kilku szeroko znanych haseł, takich jak ograniczona ilość pamięci, real-ti-me, środowisko embedded itp. Wszystko to oczywiście prawda, jed-nak czasy się zmieniają i wiele z tych haseł straciło swoją ważność, in-ne zyskały na znaczeniu, a w dodatku pojawiły się całkiem nowe. No-we – nie znaczy nieznane w świecie informatyki, lecz nigdy niebrane pod uwagę w kontekście systemów embedded.

 


Wąż w komórce

Marian Witkowski
Telefony komórkowe obecnie to nie tylko proste urządzenia do wy-konywania połączeń głosowych czy korzystania z wiadomości tek-stowych i multimedialnych. To zaawansowane mikrokomputery, pełniące często rolę elektronicznych terminarzy (PDA), wyposażo-ne nierzadko we własny system operacyjny. Ewolucja, jaką przeszły umożliwiła rozszerzanie funkcjonalności aparatów poprzez instala-cję aplikacji wykonanych nie przez ich producentów.

 


GPS z .NET Compact Framework

Daniel Stoiński
Chip GPS coraz częściej znajduje się w niedrogich telefonach oraz urządzeniach PDA z zainstalowanym systemem Windows CE lub Mobile. Z dobrą baterią można takie urządzenie zabrać nawet na ca-łodzienną wędrówkę i późniejsze pytania gdzie byłeś? skwitować go-towym zapisem trasy.

 


Android vs. Java ME

Albert Wachowicz
Platforma Sun dla urządzeń mobilnych istnieje już od dłuższego cza-su. Podbiła rynek dzięki implementacji na wielu urządzeniach róż-nych producentów (obecnie istnieje około 2000 różnych typów mo-deli z Java ME). Główną ideą Sun było zapewnienie uniwersalności i jednolitości aplikacji wytworzonych na platformę Java ME.

 


Czy nowoczesna firma może funkcjonować bez najnowszej technologii?

Adam Tyla

 


Materiały na CD

Python dla S60
Anddroid SDK 1.0
Eclipse Ganymede SR1
EclipseME
Netbeans 6.5
inne
Software Developer's Journal nr. 170
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):