Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Soczewica brązowa BIO 500g. Najwyższa jakość!!!

22-06-2012, 6:15
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 6.50 zł      Najwyzsza cena licytacji: 6.50 zł     
Użytkownik CzerwoneDrzewo
numer aukcji: 2410992118
Miejscowość Kraków
Kupiono sztuk: 2    Zostało sztuk: 18    Licytowało: 1    Wyświetleń: 11   
Koniec: 24-06-2012 22:00:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Kontakt

Telefon: 601 [zasłonięte] 937
Email: [zasłonięte]@papuamu.pl

Regulamin

1. Proszę dokładnie uzupełnić formularz wysyłki.
2. Proszę o dokonanie wpłaty na wskazany numer konta lub za pośrednictwem systemu płatności PayU. W tytule przelewu proszę wpisać nick z Allegro i numer wygranej aukcji.
3. W przypadku zamówienia większej ilości, proszę o kontakt mailowy. Koszt wysyłki zostanie obliczony indywidualnie.

Wysyłka

Poczta Polska
List ekonomiczny: 6zł
List priorytetowy: 8zł
Kurier
Przesyłka kurierska: 16zł
Odbiór osobisty
Odbiór osobisty w restauracji ekologicznej Ekobistro Papuamu w Krakowie na ul. Romanowicza 15/róg Lipowej
SOCZEWICA BRĄZOWA BIO!!!


Właściwości produktu

Masa netto: 500g

Termin przydatności: 12.2012

Kraj pochodzenia: Turcja

Certyfikat BIO: Skal 001[zasłonięte] 100% organic nop certified by IMO Control/CU 800356 , EU certified acc. EC 834/2007: NL BIO-01.

Soczewica brązowa jest bogatym źródłem białka, węglowodanów i składników mineralnych. Białka tej rośliny są dobrym źródłem większości aminokwasów egzogennych, a do pełnowartościowego składu brakuje jej tylko większej ilości metioniny, którą łatwo można dostarczyć z innymi produktami np.: zbożowymi. Blisko 25% białka w soczewicy czyni ją świetnym źródłem tego składnika odżywczego dla wegetarian.

Na wartość energetyczną soczewicy - 327 kcal/100g, duży wpływ ma wysoka zawartość węglowodanów. Z czego blisko 80% stanowi łatwostrawna skrobia, która nie powoduje gwałtownego wzrostu zawartości glukozy we krwi (jej indeks glikemiczny wynosi 30). Natomiast na resztę cukrów składa się błonnik, który działa w sposób oczyszczający na układ pokarmowy, a także zmniejsza poziom glukozy i cholesterolu we krwi, a co za tym idzie zmniejszający zapotrzebowanie na insulinę u osób cierpiących na cukrzycę.

Pomimo sporej wartości energetycznej soczewica brązowa jest uboga w tłuszcze i wolna od cholesterolu, co czyni ją dobrym składnikiem diet niskotłuszczowych, zwłaszcza dla osób ze zmianami miażdżycowymi, a także pragnącymi zadbać o swoją sylwetkę.

Soczewica brązowa jest również bogatym źródłem witamin i składników mineralnych, z czego na szczególną uwagę zasługuje najwyższa zawartość kwasu foliowego spośród nieprzetworzonych produktów żywnościowych. Filiżanka ugotowanej soczewicy porywa w 90% dzienne zapotrzebowanie kobiet w ciąży na ten składnik. Kwas foliowy ma bardzo duży wpływ na rozwój układu nerwowego, pokarmowego i płciowego u płodu na samym początku ciąży. Warto również wspomnieć, że spożywanie pokarmów zawierających dużo witaminy C sprzyja wykorzystaniu żelaza z soczewicy, co stanowi ważne źródło tego pierwiastka dla kobiet i wegetarian.

Soczewica brązowa jest jedną z najdłużej uprawianych roślin, już 4 tysiące lat temu była doceniana przez mieszkańców Egiptu i Grecji. Swoją nazwę zawdzięcza kształtowi nasion, który przypomina soczewkę. Na rynku soczewica jest również dostępna w odmianie czerwonej i zielonej, jednak brązowa uchodzi za najsmaczniejszą.

Cechą wyróżniającą soczewicę na tle roślin strączkowych jest krótki czas obróbki kulinarnej, ponieważ nie ma potrzeby wcześniejszego namaczania, a do ugotowania wystarcza zaledwie 15-25 minut. Soczewica brązowa stanowi idealny składnik do wielu dań ze względu na delikatny smak, np.: sałatek, farszów, dań z ryżem i warzywami, zup, a także może stanowić samodzielne danie.

Ważne informacje związane z poprawą strawności strączkowatych:
1. Rośliny te należy dokładnie wypłukać w wodzie, do uzyskania klarownej postaci.
2. Strączków nie powinny jeść dzieci przed 18 miesiącem życia, gdyż ich ciała nie wytwarzają jeszcze enzymów niezbędnych do prawidłowego trawienia.
3. Stosuj odpowiednie połączenia, tj. zestawiaj rośliny strączkowe z zielonymi warzywami, niezawierającymi skrobi oraz wodorostami. Łączenie ich z ziarnami zbóż lub gotowanymi owocami jest dopuszczalne u osób ze sprawnym układem trawiennym.
4. Przyprawiaj strączki solą morską, sosem sojowym lub miso. Rób to jednak pod koniec gotowania. Pamiętaj, że strączków nigdy nie solimy na początku gotowania, gdyż wtedy pozostaną twarde.
5. Gotuj warzywa strączkowe z nasionami kopru włoskiego lub kminku (zamiennie kminu rzymskiego/indyjskiego) Pomagają one uniknąć gazów.
6. Dla poprawy smaku i właściwości odżywczych do gotowania dodawaj na dno garnka namoczone wodorosty kombu lub kelp.
7. Namaczaj wcześniej strączki. Podczas namaczania skórka robi się miękka i rozpoczyna się proces kiełkowania, który eliminuje kwas fitynowy zwiększając dostępność do cennych minerałów. Podczas namaczania enzymy powodujące gazy rozpuszczają się.
8. Gdy rośliny strączkowe zaczynają się gotować zbierz i usuń gromadzącą się pianę.