Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

SKANDALIŚCI W KORONACH - Andrzej Zieliński (1XKSIĄ

24-04-2014, 5:18
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 29,87 zł     
Użytkownik dvdmaxpl
numer aukcji: 4091596792
Miejscowość KONIN
Wyświetleń: 7   
Koniec: 24-04-2014 05:15:41

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

strona o mnieinne aukcjedodaj do ulubionych sprzedawców
art281987
Skandaliści w Koronach - Andrzej Zieliński [1xKSIĄŻKA]
KSIĄŻKA
autor:
Andrzej Zieliński
rok wydania:
2013
Opis

Naginanie historii do własnych potrzeb, jej upiększanie, a nawet jej fałszowanie ma w Polsce bardzo długą tradycję. Naszych królów i ich czyny idealizowali nadworni kronikarze, łącznie z Gallem Anonimem, Wincentym Kadłubkiem czy Janem Długoszem, a w czasach, gdy traciliśmy niepodległość, ku pokrzepieniu serc i dusz, nieodmiennie przywoływano dawnych władców z całą długą listą ich wspaniałych zalet i bohaterskich czynów. Nawet w podręcznikach historii nader często poprawiono wizerunki królów, wstydliwie kryjąc za zasłoną milczenia wszystko, co zdaniem autorów nie zasługiwało na pamięć, bo nie pasowało do budującej wizji naszych dziejów. W swojej książce "Skandaliści w koronach" Andrzej Zieliński zrywa kilka właśnie takich zasłon, pokazując, że obok czynów, którymi nasi władcy słusznie mogli się szczycić, było i wiele takich, których nie można nazwać inaczej jak skandalem, głupotą czy zbrodnią. Wydobywając je z zapomnienia, autor stara się skłonić czytelników do refleksji, a niekiedy do zupełnego przewartościowania poglądów na nasze dzieje i kształtujących je monarchów. Andrzej Zieliński - dziennikarz i historyk, autor licznych książek, poświęconych zagadkowym epizodom historii Polski, m.in. "Tajemnice polskich Templariuszy", "Początki Polski. Zagadki i tajemnice", "Przekleństwo tronu Piastów", "Władysław Łokietek. Niezłomny czy nikczemny", "Oskarżony Jan Długosz", "Król apostata. Największa tajemnica polskiego średniowiecza".

dział:
KSIĄŻKA
ilość nośników:
[1xKSIĄŻKA]
okładka:
broszurowa
wymiary:
14,2 x 20,2 cm
ilość stron:
248
EAN:
978[zasłonięte][zasłonięte]83954
ISBN:
[zasłonięte]978-8339-549-2
Przed zakupem sprawdź warunki na stronie "o mnie"!
UWAGA! Kupujący kupując ten produkt jednocześnie upoważnia sprzedającego do zawarcia umowy na usługi pocztowe w imieniu i na rzecz kupującego.