Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Przynosząca szczęście lalka DARUMA 8 cm [65-402]

16-01-2012, 21:23
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 35 zł     
Użytkownik sushi-shop_pl
numer aukcji: 2038532893
Miejscowość Opole
Wyświetleń: 14   
Koniec: 16-01-2012 21:23:45

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Kategorie
Dostawa
Wysyłka realizowana jest 5 razy w tygodniu najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych od otrzymania zapłaty lub informacji o zakupie za pobraniem.
Przesyłki wysyłamy za pośrednictwem POCZTY POLSKIEJ lub firmą kurierską DPD.
Kupując kilka produktów na różnych aukcjach, oszczędzasz na kosztach przesyłki, gdyż wysyłamy wszystko w jednej paczce.

Przedmiotem aukcji jest

Przynosząca szczęście lalka DARUMA 達磨

Z nadejściem Nowego Roku wiele osób w Japonii kupuje "ślepą" lalkę daruma. Robią to nie tylko zwykli ludzie, ale także wiele firm.

Oczy lalki należy namalować, ale w ściśle określony sposób: jeśli chcemy, aby spełnił się jakiś nasz cel, nasze jawne czy skryte marzenie, wyznaczamy sobie na najbliższy rok zadanie.

Myśląc o nim malujemy lalce jedno oko (lewe). Namalowane oko lalki pozostaje zawsze otwarte i skupione na wyznaczonym celu i - dopiero gdy cel zostanie osiągnięty lub marzenie się spełni, domalowujemy lalce drugie oko. W ten sposób daruma uzyskuje wzrok.
Po wypełnieniu misji przez darumę lub najdalej po roku, stare lalki należy zanieść do świątyni, gdzie w ognisku rozpalonym na poświęconej ziemi zostaną uroczyście spalone, aby nie przyniosły niepowodzeń.

Osamotniony właściciel kupuje natomiast inną, zazwyczaj większą darumę, aby dalej przynosiła mu szczęście.

Przyjęło się uważać, że najlepszymi dniami dla wyrażania życzeń, wyznaczania sobie ważnych zadań, a także dla kupowania nowych lalek daruma, jest Nowy Rok lub dzień urodzin; może to jednak być każdy inny dzień, w którym podejmujemy jakieś wielkie życiowe wyzwanie.

Najczęstsze cele, jakie stawiają sobie Japończycy w kontekście z darumą, to zdanie egzaminów i znalezienie pracy. Z kolei handlowcy lubią wystawiać lalki daruma w swoich sklepach w charakterze talizmanów, przynoszących ich firmie sukcesy oraz przeganiających wszelkie niepowodzenia. Politycy na początku kampanii wyborczej też często kupują darumę, a jeśli odniosą sukces, wydają przyjęcie, na którym uroczyście domalowują darumie drugie oko.

wymiary: 8 cm

 

[65-402]

 

Przynosząca szczęście lalka DARUMA 8 cm [65-402]