Projektowanie stanowisk pracy dla osób. [nowa]

28-02-2012, 20:33
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 21.20 zł
Użytkownik book24
numer aukcji: 2030967372
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 7
Koniec: 31-01-2012 15:00:03

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Book24
Book24 - księgarnia internetowa serdecznie wita na swoich aukcjach w serwisie alle. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zakupu.
O nas

Kupując u nas masz pewność co do jakości zakupionego towaru, oraz szybkiej przesyłki.
Do każdej transakcji podchodzimy indywidualnie, staramy się, aby nasz klient był w 100% usatysfakcjonowany.

Każdą paczkę starannie pakujemy w tekturowe pudełko lub kopertę bąbelkową, tak aby w stanie nienaruszonym dotarła do odbiorcy.
Zwrot pieniędzy

Dane Kontaktowe

Po wylicytowaniu przedmiotu koniecznie wypełnij formularz dostawy, jeśli masz dodatkowe pytania napisz e-maila.

Book24 - księgarnia internetowa al.Solidarności 117 lok.406
00-140 Warszawa

e-mail: [zasłonięte]@book24.waw.pl
pon-pt: 9-18

Numer konta:
951[zasłonięte]200400[zasłonięte]70234[zasłonięte]730 (mBank)
501[zasłonięte]555811[zasłonięte]45200[zasłonięte]594 (Inteligo)

Zaufanie do Book24 Kurier UPS

Projektowanie stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych
E. Górska (red.), praca zbiorowa

Dodatkowe informacje

  • ISBN:[zasłonięte]978-8307-667-0
  • liczba stron: 146
  • Okładka: miękka
  • Wydawnictwo: Politechnika Warszawska
  • Rok wydania: 2007
  • Opis

    Książka stanowi obszerną monografię problematyki projektowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych. Poza wiedzą na temat zagadnień niepełnosprawności i diagnostyki niepełnosprawności pozwala, dzięki opracowanemu programowi komputerowemu, na optymalne dostosowanie stanowisk pracy do osób niepełnosprawnych z dysfunkcja narządu ruchu.

    Spis treści:
    Przedmowa
    Wstęp
    Rozdział I
    Identyfikacja i klasyfikacja rodzajów niepełnosprawności
    1. Definicja osoby niepełnosprawnej
    2. Klasyfikacja niepełnosprawności
    3. Klasyfikacja niepełnosprawności w aspekcie dysfunkcji narządu ruchu
    4. Możliwości zawodowe osób z niepełnosprawnością narządu ruchu
    4.1. Możliwości zawodowe osób z dysfunkcją kończyn górnych
    4.2. Możliwości zawodowe osób z dysfunkcją kończyn dolnych
    4.3. Możliwości zawodowe osób z dysfunkcją układu kostno-stawowego
    4.4. Możliwości zawodowe osób z dysfunkcjami narządu ruchu pochodzenia mózgowego lub powstałych na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego
    5. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu
    5.1. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy
    5.2. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych na chronionym rynku pracy
    5.3. Osoby niepełnosprawne prowadzące samodzielną działalność gospodarczą
    5.4. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych - badania wycinkowe
    5.5. Możliwości lokomocyjne i dostępność stanowisk pracy
    Rozdział II
    Międzynarodowe działania na rzecz osób niepełnosprawnych
    1. Organizacje odgrywające wiodącą rolę w rozwiązywaniu problemów osób niepełnosprawnych
    1.1. Unia europejska wobec osób niepełnosprawnych
    1.2. Amerykańska postawa wobec niepełnosprawności
    1.3. Polska wobec osób niepełnosprawnych
    2. Zadania i rola ergonomii w rehabilitacji
    Rozdział III
    Systematyka stanowisk pracy z uwzględnieniem wymogów osób niepełnosprawnych
    1. Stanowisko pracy
    2. Organizacja stanowisk pracy
    3. Ocena poziomu organizacji stanowisk pracy
    4. Cele realizowane na stanowiskach pracy
    5. Klasyfikacja stanowisk pracy
    6. Kształtowanie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej
    Rozdział IV
    Metodyka projektowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych
    1. Biomechaniczne podstawy ergonomicznego doboru/dostosowania stanowisk pracy dla osób z dysfunkcjami układu ruchu
    1.1. Podstawowe pojęcia
    1.2. Rola kręgosłupa w biomechaniźmie
    2. Zmiany przeciążeniowe układu ruchu (ZPUR) [37, 51]
    3. Problematyka doboru stanowisk pracy do osób niepełnosprawnych
    3.1. Procedury badawcze do oceny osób niepełnosprawnych [30]
    3.2. Ergodis - metoda oceny możliwości i potrzeb osób z niepełnosprawnością fizyczną
    3.3. Model analizy możliwości zawodowych
    3.4. ERGOWORK-IBV - metoda oceny przystosowania stanowisk pracy do osób z niepełnosprawnościami fizycznymi, umysłowymi i sensorycznymi
    4. Procedura projektowania stanowisk pracy
    5. Kryteria do projektowania z punktu widzenia osoby niepełnosprawnej
    6. Projekt kwestionariusza identyfikującego wymagania osoby niepełnosprawnej
    7. Kryteria do projektowania z punktu widzenia wymagań stanowiska pracy
    8. Projekt kwestionariusza identyfikującego wymagania stanowiska pracy
    9. Diagnoza stanu niepełnosprawności ruchowej na podstawie badań ankietowych
    10. Implementacja komputerowa budowy stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych 104
    10.1. Program Anthropos
    10.2. Systemy eksperckie (ang. Expert systems)
    10.3. Wytyczne konstruowania bazy danych antropometrycznych i biomechanicznych
    10.4. Model bazy danych schorzeń i deformacji według nomenklatury medycznej
    10.5. Model bazy wiedzy i mechanizm wnioskowania
    10.6. Model bazy wiedzy umożliwiający translację "bazy medycznej" na parametry wymagane przez "bazę parametrów modeli"
    10.7. Model bazy danych o stanowiskach pracy
    10.8. Charakterystyka systemu doradczego GEOMAN
    Rozdział V
    Aplikacja programu komputerowego projektowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych
    1. Wersja użytkowa programu projektowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych
    1.1. Zasada działania programu
    1.2. Program komputerowy GEOMAN
    1.3. Tryb normalny programu
    Literatura
    [zasłonięte]@book24.waw.pl - Book24 - księgarnia internetowa