Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

POLSKIE LOBBY PRZEMYSLOWE - NISKONAKLADOWA

04-03-2012, 12:23
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 24.99 zł     
Użytkownik SIWYDTP
numer aukcji: 2096844560
Miejscowość Ostrołęka
Wyświetleń: 5   
Koniec: 03-03-2012 18:45:44
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
 
Dane kontaktowe
[zasłonięte]@siwydtp.pl
510-[zasłonięte]-553
[zasłonięte]82098
 
Informacje dodatkowe
Wpłaty należy dokonać

na konto jedno
z poniższych kont.

BANK ZACHODNI WBK
98 1090 [zasłonięte] 101400
0001 [zasłonięte] 056343

mBANK
47 1[zasłonięte]140 20
0000 [zasłonięte] 3[zasłonięte]3026035

oraz z każdego konta za pośrednictwem

Płatności Allegro

DLA KLIENTÓW

Z ZAGRANICY:
IBAN
PL981[zasłonięte]1014
000[zasłonięte]01[zasłonięte]243

Kod SWIFT (BIC code)
BZ WBK S.A.: WBKPPLPP
----------------------------------

Wszystkie informacje potrzebne do sfinalizowania aukcji znajdą się w e-mailu który otrzymasz po wygraniu aukcji od serwisu allegro. numery konta także na stronie O MNIE oraz poniżej

Proszę zapoznać się z warunkami sprzedaży dostępnymi na stronie
"O mnie".

 

 

Geneza, tożsamość i dokonania

Polskiego Lobby Przemysłowego oraz podmioty uczestniczące w jego pracach

(1993–2009 r.)

 

 

1. Polskie Lobby Przemysłowe im. Eugeniusza Kwiatkowskiego powstało 16 lat temu w Warszawie. Inicjatorami jego powołania byli dyrektorzy, pracownicy nauki współpracujący z przemysłem i związkowcy będący uczestnikami trzech ogólnopolskich seminariów, które odbyły się w 1992 roku w Świdniku oraz Warszawie i były poświęcone sytuacji i przekształceniom w polskich przemysłach: elektronicznym, lotniczym i obronnym, których istnienie było wówczas bardzo zagrożone. W trakcie  tych imprez wskazano na konieczność sformułowania długofalowej polityki przemysłowej, realizowanej przez państwo, od której odżegnywał się ówczesny rząd. Obowiązywała wówczas  formuła lansowana przez ówczesnego ministra przemysłu Tadeusza Syryjczyka, że „ najlepszą polityka przemysłową jest brak polityki przemysłowej”. Uczestnicy wspomnianych seminariów wspólnie doszli do wniosku, że konieczne  jest stałe i systematyczne oddziaływanie na władze i polityków w celu obrony interesów polskiego przemysłu i stwarzania warunków dla jego rozwoju.

I tak zrodziła się idea powołania Polskiego Lobby Przemysłowego, które ukonstytuowało się 13 marca 1993 roku na zebraniu założycielskim, które odbyło się w Warszawskiej Szkole Zarządzania – Szkole Wyższej. Nadano  mu formę niezależnego ruchu społecznego, będącego poziomym porozumieniem o współdziałaniu i współpracy samodzielnych organizacji – działaczy gospodarczych, , a zwłaszcza pracujących na rzecz polskiego przemysłu obronnego stowarzyszeń i organizacji związanych z przemysłem  oraz związków zawodowych różnych nurtów i branż.. Do PLP przystąpiła także grupa dyrektorów oraz ekspertów i pracowników naukowych działających na styku z przemysłem, w tym naukowców związanych z wojskiem. Polskie Lobby Przemysłowe stało się płaszczyzną uzgadniania i wypracowania stanowisk, opinii i ekspertyz w istotnych sprawach polskiego przemysłu, zwłaszcza branż strategicznych i wysokiej techniki.

W tych kwestiach upoważnieni przedstawiciele poszczególnych instytucji podpisali listę założycieli, będącą deklaracją uczestnictwa w działalności Polskiego Lobby Przemysłowego i akceptującą jego założenia programowe. Osoby fizyczne – dyrektorzy, prezesi i eksperci – wypełniły deklaracje członkowskie.

Polskie Lobby Przemysłowe w 1995 roku za  swojego patrona wybrało wybitnego polskiego polityka gospodarczego Eugeniusza Kwiatkowskiego. W swojej działalności – jako nadrzędnym kryterium – kieruje się polską racją stanu w gospodarce i konsekwentnie podejmuje wysiłki na rzecz suwerenności gospodarczej Polski w  zglobalizowanym świecie. Nie jest związane z żadną opcją polityczną. Należy podkreślić, że Polskie Lobby Przemysłowe nie prowadzi jakiejkolwiek działalności gospodarczej i ogranicza się wyłącznie do funkcji opiniotwórczych i opiniodawczych oraz edukacyjnych. Nie jest też klasyczną organizację lobbystyczną, działa bowiem w oparciu o pracę społeczną.

W ciągu 16 lat swojego istnienia Polskie Lobby Przemysłowe wykazywało dużą aktywność w obronie polskiego przemysłu. Podejmowało również działania interwencyjne, mające na celu ratowanie przedsiębiorstw o szczególnym znaczeniu dla gospodarki lub obronności (np. Pressty Bolechowo, WZT „Elemis”, Zakładów Starachowickich „STAR” SA, ZM „Łucznik” SA, Stoczni Szczecińskiej, Fabryki Kabli w Ożarowie..

W czasie piętnastoletniej działalności PLP sformułowało  prawie  250 opinii, opracowań i stanowisk, dotyczących całej gospodarki, poszczególnych branż polskiego przemysłu lub konkretnych jego problemów oraz obronności.  Przekazane one zostały poszczególnym rządom i wybranym ministerstwom oraz komisjom sejmowym i senackim. Niejednokrotnie spotkały się one z odpowiedzią i wyjaśnieniami ze strony władz wykonawczych i parlamentarnych. W niektórych sprawach przedstawiciele PLP odbywali rozmowy na szczeblu ministerialnym.  Byli  również zapraszani na posiedzenia niektórych komisji sejmowych.

Do największych osiągnięć Polskiego Lobby Przemysłowego  w czasie 16 lat jego istnienia należy zaliczyć opublikowane w 1996 roku opracowanie pt. „Wielozadaniowy samolot bojowy dla wojsk lotniczych RP – szansa na modernizację gospodarki i rozwój ekonomiczny Polski. Opinia na temat sposobu wyboru oferty” oraz opracowanie pt. „Polska racja stanu. Elementy alternatywnego programu gospodarczego”, które w postaci książkowej zostało opublikowane w marcu 2000 roku. W 2004 roku opublikowany został alternatywny program naprawy PKP. Natomiast w czerwcu 2005 roku wydany został „Raport o stanie państwa i sposobach jego naprawy”, opracowany przez - powołane z inicjatywy Polskiego Lobby Przemysłowego i Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego – Konwersatorium „O lepszą Polskę”, w pracach którego uczestniczyło ponad 40  intelektualistów i ekspertów. 17 grudnia 2008 r. Konserwatorium wznowiło swoje prace w celu opracowania raportu poświęconego globalnemu kryzysowi gospodarczemu. Ma on zawierać diagnozę i określenie przyczyn tego kryzysu, zarówno w wymiarze światowym jak i w warunkach polskich, a ponadto propozycje działań i narzędzi umożliwiających jego przezwyciężenie.

Istotną formą działalności Polskiego Lobby Przemysłowego przez cały okres jego istnienia  były ogólnopolskie konferencje problemowe i seminaria oraz fora dyskusyjne i programowe. W ciągu 16 lat Polskie Lobby Przemysłowe – wspólnie z różnymi związkami zawodowymi i niektórymi stowarzyszeniami – zorganizowało ich 30. Wszystkie one kończyły się przyjęciem uchwał lub stanowisk, pod którymi podpisali się – oprócz PLP – przedstawiciele związków zawodowych i organizacji w nich uczestniczących.

Jako organizacji o charakterze opiniotwórczym i opiniodawczym, Polskiemu Lobby Przemysłowemu zależy na dotarciu ze swoimi opiniami i postulatami do społeczeństwa. Dlatego najważniejsze jego stanowiska, opinie i opracowania  przedstawiane były na konferencjach prasowych. W czasie 16 lat istnienia, PLP zorganizowało 66 konferencji prasowych. Za pomocą wyszukiwarki Google można wyszukać w Internecie  wiele artykułów i omówień wystąpień PLP będących wynikiem tych konferencji prasowych.

W celu zwiększenia swego oddziaływania i siły przebicia, Polskie Lobby Przemysłowe doprowadziło do partnerskiej, ścisłej współpracy jego ekspertów ze środowiskami pracowniczymi, reprezentowanymi przez związki zawodowe różnych nurtów.                    19 czerwca 1996 roku podpisane zostało porozumienie o współdziałaniu Polskiego Lobby Przemysłowego ze związkami zawodowymi różnych nurtów – ponad podziałami - w sprawie strategicznych branż polskiego przemysłu. Sygnatariusze porozumienia zadeklarowali, że wspólnie będą monitorować procesy decyzyjne dotyczące przyszłości polskich branż strategicznych i przeciwstawiać się rozwiązaniom niekorzystnym dla Polski. Polskie Lobby Przemysłowe wsparło także ruch zagrożonych polskich przedsiębiorstw, których reprezentanci 13 lipca 2002 roku w Stoczni Szczecińskiej powołali Ogólnopolski Komitet Protestacyjny. Koordynator Polskiego Lobby Przemysłowego  Paweł Soroka wszedł wtedy do prezydium OKP ( struktura ta działała przez ok. 2 lata ). Nieco wcześniej PLP nawiązało współpracę z Komitetem Protestacyjnym Fabryki Kabli w Ożarowie i Komitetem Protestacyjnym Stoczni Szczecińskiej, dla którego przygotowało program ratowania stoczni i polskiego przemysłu stoczniowego.

10 marca 2004 roku Polskie Lobby Przemysłowe im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zawarło Porozumienie o Współpracy ze swoim partnerem strategicznym - Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. 7 września 2004 roku, z inicjatywy Polskiego Lobby Przemysłowego, zawarte zostało Porozumienie Obywatelskie Organizacji Społecznych  i Związków Zawodowych „Dla polskiej nauki, rozwoju ponad podziałami”. Sygnatariuszami Porozumienia są: Polskie Lobby Przemysłowe, Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” i Związek Zawodowy Pracowników Polskiej Akademii Nauk. Natomiast 17 stycznia 2007 roku  podpisane zostało Porozumienie o Współpracy pomiędzy Polskim Lobby Przemysłowym a Towarzystwem Wiedzy Obronnej.

Szesnastoletnia działalność Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego świadczy o tym, że ta  niezależna od ugrupowań politycznych społeczna organizacja gospodarcza zawsze dążyła do połączenia kryteriów efektywności ekonomicznej z potrzebami społecznymi i interesami dużych grup społecznych, a nie z partykularnymi interesami tworzącej się w Polsce wąskiej oligarchii. Ważnym punktem odniesienia dla PLP są bowiem ideały Sierpnia 1980 roku.

 

2. Bieżącą działalnością Polskiego Lobby Przemysłowego kieruje Gremium Koordynacyjne  w składzie: mgr inż. Stanisław Dawidowicz, doc. dr Tadeusz Gałązka, mgr inż. Jerzy Horodecki, prof. dr hab. Andrzej Janicki, prof. dr hab. Jerzy Klamka,  mgr Kazimierz Łasiewicki, płk Edmund Misterski, prof. dr hab. Stanisław Piasecki, dr inż. Henryk Potrzebowski, dr hab. Paweł Soroka, inż. Ryszard Wieczorkowski.

Koordynatorem PLP wybrany został dr hab. Paweł Soroka, a sekretarzem dr inż. Henryk Potrzebowski. Komisję Rewizyjną PLP tworzą: mgr inż Jerzy Czeszko, Jerzy Panek i Zygmunt Szczepkowski.

 

Adres Polskiego Lobby Przemysłowego:

 00-050 Warszawa  ul. Świętokrzyska 14a, pok. 540 (ZG SIMP), tel.( 022 )[zasłonięte]827-17,

fax :[zasłonięte]826-03., tel. kom. koordynatora PLP dr hab. Pawła Soroki: 0603-[zasłonięte]-568.

E-mail:[zasłonięte]@plp.info.pl

 

ARTYKUL ZE STRONY http://www.plp.info.pl/?str=o_nas.html

Koszt przesyłki
przy wpłacie na konto

 

 
PAMIĘTAJ ŻĘ KUPUJĄC NA INNYCH AUKCJACH MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ NA
 
Przesyłki staram się wysyłać jeszcze tego samego dnia po zaksięgowaniugowaniu przelewu lub dnia następnego.
 
KOSZTACH WYSYŁKI

Shipping total
World Tariff posts
Polish PAYPAL

Jeśli 
po otrzymaniu
przesyłki nie będziesz do końca zadowolony z zakupionego produktu,
skontaktuj 
się z nami!
Inne

Strona "O MNIE"

Pozostałe aukcje


Komentarze