Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

POLSKA OPOWIEŚĆ O BURSZTYNIE NOWA

03-06-2012, 20:20
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 12 zł     
Użytkownik ebukinista
numer aukcji: 2333006019
Miejscowość KOCZARGI NOWE
Wyświetleń: 9   
Koniec: 18-05-2012 17:40:41

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2006
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

WITAM SERDECZNIE.KIEDYŚ BYŁEM e-bukinista TERAZ JESTEM ebukinista i ZAPRASZAM DO ODWIEDZENIA MOJEJ STRONY - ,, O MNIE ,,.ZANIM NAPISZECIE PAŃSTWO DO MNIE.

UDZIAŁ W AUKCJI TO AKCEPTACJA WARUNKÓW PRZEDSTAWIONYCH NA STRONIE ,,O MNIE,,

STAN 10/10.MA PANI/ PAN PYTANIE PROSZĘ DZWONIĆ 600 [zasłonięte] 804 LUB NAPISAĆ.POZDRAWIAM I ŻYCZĘ UDANEJ LICYTACJI.DO MOMENTU POWSTANIA ANTYKWARIATU STACJONARNEGO KSIĄŻKI TYLKO

POLSKA OPOWIEŚĆ O BURSZTYNIE - KSIĄŻKA W JĘZYKU POLSKIM I ANGIELSKIM

Polska. Opowieść o bursztynie
Kosmowska-Ceranowicz Barbara
MUZA, wydanie 2006
ISBN: 83-7319-710-9
Format: 20x28, 128 stron
Oprawa: Twarda
Wydanie: 1

Dopóki bursztyn będzie chronił swych tajemnic, dopóty będzie nas pobudzał do badań, a miłośnicy tego kamienia wciąż będą chcieli go posiadać w formie kolekcji inkluzji, odmian lub biżuterii.... Album “Polska. Opowieść o bursztynie” opatrzony komentarzem profesor Barbary Kosmowskiej-Ceranowicz ukazuje niezwykły świat bursztynu. Album “Polska. Opowieść o bursztynie” zrodził się z rosnącego zainteresowania biżuterią bursztynową, wręcz modą na bursztyn. Zawiera około 200 kolorowych zdjęć, ukazujących piękno bursztynu, zatopione w nim szczątki organiczne, bogactwo jego odmian, a przede wszystkim prezentuje różnorodność artyzmu wyrobów dawnych oraz piękno bursztynowej biżuterii naszych czasów.

W ostatnich latach nastąpił rozwój przemysłu zdobniczo-jubilerskiego. W województwie pomorskim zaistniała nawet potrzeba kształcenia twórców na szczeblu wyższym. Coraz częściej obok biżuterii dekorowanej bursztynem powstają ozdobne przedmioty dużych rozmiarów - i to nie tylko kasety, świeczniki, kufle, obrazy, ale i ...meble. Znamienne jest wejście bursztynu do świątyń. Już niedługo w gdańskiej bazylice św. Brygidy będzie można podziwiać monumentalny bursztynowy ołtarz. Stawia to nas w rzędzie dokonań na miarę konstrukcji przestrzennej z Bursztynową Komnatą, zarówno jej oryginałem jak i gotową już rekonstrukcją.
W publikacji przybliżono Czytelnikom informacje dotyczące genezy bursztynu, obecności w bursztynie inkluzji organicznych, jego właściwości, złóż bursztynu oraz przedstawiono inne niż bursztyn bałtycki żywice kopalne. Możemy, choć w skromnym zakresie, zapoznać się z niektórymi badaniami podstawowymi takimi jak badania nad mikrostrukturą nieprzezroczystego bursztynu białego, a jednocześnie uczestniczyć w tegorocznym odkryciu Autorki, jakim jest po raz pierwszy znalezienie pod mikroskopem elektronowym kryształów o pokroju pręcikowym i tabliczkowym.
Autorka zasygnalizowała niektóre trendy w dawnym i obecnym rzemiośle bursztynowym i sztuce artystycznej. Jako geolog zwraca główną uwagę na bogactwo odmian bursztynu użytego do wykonania wyrobu. Od lat jest orędowniczką używania bursztynu naturalnego, niezmienionego w termicznej obróbce. Wzornictwo polskiej biżuterii na pewno należy do najlepszych, a jakość wyrobów nie ma sobie równych. Biżuteria polska jest obecna na wielu targach światowych a ranga jej jest bardzo wysoka.
Album “Polska. Opowieść o bursztynie” to doskonały materiał do promocji polskiego bursztynnictwa i mam nadzieję, że przyczyni się do spopularyzowania bursztynu bałtyckiego na całym świecie. Potrzeba nam takich inicjatyw edytorskich szczególnie obecnie, gdy trwają prace nad budową marki Gdańsk - Światowa Stolica Bursztynu.