Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

P245 Brown for Dark Green The Filter MIG productio

04-03-2012, 4:17
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 21.20 zł      Najwyzsza cena licytacji: 21.20 zł     
Użytkownik pszum
numer aukcji: 2114991192
Miejscowość Białystok
Kupiono sztuk: 1    Zostało sztuk: 5    Licytowało: 1    Wyświetleń: 17   
Koniec: 12-03-2012 12:54:06

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Filtry stosujemy głównie ożywiania powierzchni jednolitych i monotonnych, lekkiego nabłyszczania zbyt matowych pojazdów oraz do modyfikowania kolorów, które ciężko jest uzyskać stosując mieszanki farb. Załóżmy, że chcecie wykonać pojazd w kolorze piaskowym, lekko zielonkawym. Do jego pomalowania stosujemy klasyczne kolory piaskowe, pozwalamy im wyschnąć, a potem na bazie filtrów przybliżamy kolor piaskowy do pożądanego, zielonkawego odcienia.

JAK STOSOWAĆ FILTRY?

Filtry są bardo proste w aplikacji, jednak należy bardzo dobrze poznać zasady ich stosowania i wprawnie posługiwać się używanymi narzędziami. Największą uwagę należy zwrócić na to, jaką powierzchnię mamy zamiar poddać działaniu filtrów:

a) Jeżeli powierzchnia do malowania jest matowa, filtr będzie efektywny w 100%, bardzo szybko wyschnie, ale kolejne warstwy (kolejne kolory filtra) nie będą już tak efektywne jak pierwsza (bo już po jednej warstwie powierzchnia przestanie być całkowicie matowa). W tym przypadku najkorzystniej jest stosować jedną – góra dwie – warstwy filtra.

b) Powierzchnie półmatowe są idealne dla nakładania większej ilości filtrów. Czas ich schnięcia będzie relatywnie krótki i możemy nałożyć wiele warstw, aż do uzyskania pożądanego efektu. W dodatku ten rodzaj powierzchni, w połączeniu z filtrami, oddaje najlepsze wrażenie metalowej tekstury niezależnie od tego, jakiego użyliśmy koloru bazowego. W tym przypadku można uzyskać zadowalające efekty stosując nawet 10 do 12 warstw filtra, pod warunkiem ograniczenia się do maksymalnie 4 różnych kolorów.

c) Powierzchnie błyszczące powodują, że filtr niebezpiecznie zbliża się do granicy, poza którą stanie się wash’em. Z powodu gładkości powierzchni filtr nie pokryje jednolicie całego elementu i będzie się gromadził w zagłębieniach i wokół wypukłości, tak jak wash. Czas wysychania wydłuży się, a sam filtr będzie wymagał ciągłego kontrolowania aż do całkowitego zaschnięcia. W tym przypadku nie poleca się używania więcej niż 1-2 filtrów, większa ilość jedynie zepsuje nam model.

Tomek Rogala

Pojemność 35 ml