Zestaw olejków zapachowych z Francji
W rewelacyjnej cenie 9,90 zł!
Naturalne olejki eteryczne otrzymywane są w procesie destylacji roślin aromatycznych, poprzez poddanie ich działaniu pary lub przez maceracje tłuszczami. Historia stosowania tych roślin w medycynie i w higienie psychofizycznej sięga korzeniami głęboko w czasy starożytne. Olejki eteryczne i ich terapeutyczne właściwości znane były już 3000 lat p.n.e. w Egipcie a także w starożytnych Indiach, Chinach oraz Macedonii i Grecji.
Obecnie na świecie powraca się do doświadczeń starożytnych, ale uzupełnia się je współczesną wiedzą, która w dziedzinie olejków eterycznych jest niezwykle bogata. W lekach nowej generacji bardzo często wykorzystuje się zarówno olejki eteryczne jak i ich pochodne (np. mentol, tymol, anisol czy eukaliptol). Wiele olejków znajduje się w najnowszej farmakopei europejskiej (monografia obejmująca wymagania dotyczące surowców i środków farmaceutycznycznych.
Lecznicze działanie olejków z powodzeniem stosuje się w medycynie zarówno konwencjonalnej jak i alternatywnej. Szczegółowe informacje na temat stosowania olejków znajdziecie na naszych stronach lub w specjalistycznej literaturze. Jednak, aby efektywnie korzystać z dobrodziejstw terapeutycznego działania olejków eterycznych, zawsze trzeba się upewnić czy stosujemy naturalne olejki eteryczne, gdyż na rynku jest bardzo wiele olejków "identycznych z naturalnymi" lub po prostu kompozycji zapachowych imitujących zapach naturalnych olejków eterycznych.
Jak używać olejków zapachowych?
- drewniane patyczki nasączone olejkiem i wstawione do pojemniczka na biurku poprawią komfort pracy,
- jeśli chcesz usunąć nieprzyjemny zapach popiołu, wsyp do popielniczki trochę piasku i nasącz go olejkiem,
- nalej odrobinę olejku na wycieraczkę pod drzwiami domu,
- kilka kropel olejku nada zapach sztucznym kompozycjom kwiatowym,
- aby usunąć nieprzyjemny zapach potu należy włożyć do buta drewienko nasączone olejkiem,
- nasącz chusteczkę zapachem i umieść w szafie, a odzież będzie pachnieć świeżością,
- nalej kilka kropel do parowników zawieszanych na grzejnikach i kaloryferach,
- aby zaromatyzować powietrze w mieszkaniu, należy skroplić chodnik lub dywan olejkiem,
- można nasączyć gazik olejkiem zapachowym i na początku odkurzania wciągnąć go do środka: wychodzące powietrze automatycznie zaromatyzuje powietrze w mieszkaniu,
- do kominków i lampek zapachowych, do kilku łyżek wody trzeba dodać kilkanaście kropel wybranego olejku,
- aby zapewnić przyjemny zapach w samochodzie, nasącz olejkiem zapachowym wyschniętą choinkę lub uzupełnij pusty wkład odświeżacza montowanego na nadmuchu. Innym skutecznym sposobem jest skroplenie olejkiem wycieraczek samochodowych,
- kilka kropli dolanych do jonizatora zapewni aromatyczne powietrze w pokoju,
- aby uzyskać w mieszkaniu piękny zapach i uprzyjemnić mycie podłóg, można dodać do wody olejek zapachowy o ulubionym zapachu.
-
Buteleczki mają ok 3ml