Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Oblicza socjologii krakowskiej

19-01-2012, 15:13
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 25 zł     
Użytkownik zima1942
numer aukcji: 1999913470
Miejscowość gdańsk
Wyświetleń: 6   
Koniec: 14-01-2012 14:52:49
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
Grzegorz Bryda i Wojciech Pawnik (red.)
Oblicza socjologii krakowskiej (tom I)


Format: a5
Ilość stron: 198
Oprawa: miękka
Stan: nowa

Wszystkie teksty są bardzo ciekawe, zasługują na uwagę, są dobrze osadzone w literaturze. Ich zaletą jest nowatorskie spojrzenie na poruszane problemy, czy to w formie analizy wyników własnych badań, czy umiejętnym zestawieniu dyskursów lub poglądów cytowanych autorów. Inspirują czytelnika do własnych przemyśleń.
Z recenzji prof. Marii Libiszowskiej-Żółtkowskiej

Chcę podkreślić, że ten wydawać, by się mogło – przypadkowy zbiór tekstów- jest wartościowy jako dowód prężności intelektualnej krakowskiego środowiska socjologicznego. Powstawanie społeczeństwa sieci, dylematy religijne i moralne społeczeństwa polskiego, nowe planowanie przestrzeni społecznej to kwestie niezwykle ważne i dobrze, że badania na te tematy zostaną opublikowane.
Z recenzji prof. Marii Szmeji

Odeszły już do przeszłości czasy, w których silny ośrodek uniwersytecki dominuje nad niewielkimi placówkami socjologicznymi, prowadzącymi dydaktyczną działalność usługową w innych uczelniach. Dzisiaj w Krakowie socjologia jest bowiem nauczana przynajmniej w trzech uczelniach państwowych, nie licząc oczywiście szkół prywatnych. W wielu uczelniach istnieją dzisiaj zespoły prowadzące nie tylko pracę dydaktyczną, ale i badawczą. Środowisko krakowskie (i oczywiście nie tylko ono) jest dzisiaj nie tylko bardziej liczne, aniżeli kiedyś, ale i znacznie bardziej rozczłonkowane. Rodzi to nowe problemy i wymaga – jak mniemam – podjęcia nowych inicjatyw na rzecz jego integracji.
Ze wstępu prof. Krzysztofa Gorlacha