Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Obiektyw Samyang 8mm f/3.5 Sony Fish-eye CS II

04-02-2015, 17:33
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 999 zł     
Użytkownik fotoakcesoria
numer aukcji: 5016053164
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 9   
Koniec: 04-02-2015 16:21:44

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Producent: Samyang
Typ ogniskowania: Stałoogniskowe
Ogniskowa minimalna (mm): 8 [mm]
Ogniskowa maksymalna (mm): 8 [mm]
Przysłona maksymalna (f) (0,6 - 9,6): 2.80
Stabilizacja mechaniczna: Brak stabilizacji
Typ obiektywu: Fisheye
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

 
  [zasłonięte]82959
  [zasłonięte]@gmail.com
  501-[zasłonięte]-959
  (kontakt w godzinach 11-18)

Przedpłata - 0zł
Pobranie - 15zł

Przedpłata - 0zł

56 [zasłonięte]02004 [zasłonięte]038024[zasłonięte]5411

1. Prosimy o mailowe potwierdzenie zakupu z określeniem formy płatności lub wypełnienie formularza opcji dostawy allegro.

2. Podane ceny są cenami brutto - zawierają podatek VAT. Standardowo do przesyłki dołączony paragon - na życzenie klienta faktura VAT (dane do faktury można dodać poprzez formularz opcji dostawy allegro).

3. Przesyłki nadawane są do 48 godzin od momentu wpłaty lub informacji o wysyłce za pobraniem (w wyjątkowych sytuacjach zgodnie z regulaminem allegro).

4. Przed licytacją prosimy zapoznać się ze stroną o mnie.

Gwarancja: 36 miesięcy

 

Samyang 8mm f/3.5 Sony fish-eye CSII

Nowa wersja obiektywu typu fish-eye koreańskiej firmy Samyang

z mocowaniem do aparatów Sony / Minolta

Wyróżnikiem wersji CSII jest zastosowanie demontowalnej osłony przeciwsłonecznej.


 


 

Samyang 8mm to diagonalny obiektyw typu "rybie oko". Dzięki temu świat postrzegany za jego pomocą zmienia się całkowicie. Wystarczy podłączyć go do korpusu aparatu, żeby odkryć zupełnie inna rzeczywistość. Przerysowania perspektywy stają się wówczas kolejnym środkiem artystycznego wyrazu. Teraz tylko wyobraźnia fotografa może być ograniczeniem.

 

 

Przykładowy film nakręcony obiektywem Samyang 8mm

 

 

Głębia ostrości

W obiektywach o bardzo krótkiej ogniskowej jest bradzo duża głębia ostrości. Im ogniskowa jest krótsza tym większa przestrzeń odwzorowywana ostro. W praktyce nawet przy pełnym otwarciu przysłony i ustawieniu ostrości na 1m uzyskana głębia ostrości rozciąga się od 0,5m do nieskończoności zatem brak systemu autofocus skutkuje jedynie zredukowaniem ceny, a nie przekłada się na zmianę komfortu pracy.Samyang 8mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye to najwyższej jakości obiektyw szerokokątny. Obiektyw przeznaczony jest do aparatów z matrycą APS-C. Nowa wersja, ze zdejmowaną osłoną przeciwsłoneczną, z powodzeniem pracuje z aparatami pełnoklatkowymi. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością przekadrowania w czasie obróbki w celu usunięcia części objętej winietą. Dzięki zastosowaniu w jego konstrukcji hybrydowej soczewki asferycznej oraz wielowarstwowych powłok antyrefleksyjnych najnowszej generacji, parametry optyczne utrzymane są na najwyższym poziomie. Obiektyw oferuje pole widzenia 180 stopni dla aparatów APS-C, dzięki temu fotografie wykonane z jego pomocą zyskują zupełnie nowy wymiar. Na rysunku obok przedstawiono uklad optyczny obiektywu. Kolorem zielonym wyróżniono soczewkę asferyczną.

Jakość wykonania

Obiektyw zbudowany jest z solidnych materiałów. Przykładem niech będzie metalowy bagnet. Na stałe zamontowana jest osłona przeciwsłoneczna typu tulipan. Jednocześnie chroni ona przednią soczewkę pokrytą powłokami antyrefleksyjnymi. O jakości optyki świadczą najlepiej testy, np. ten opublikowany w portalu optyczne.pl.

 

Samyang 8mm nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym i śmiało można go porównywać z konstrukcjami nawet kilka krotnie droższymi.

Szybkie panoramy

Pole widzenia tego obiektywu pozwala na wykonywanie panoram z znacznie mniejszej ilości ujęć składowych. Do wykonania panoramy 360 wystarczą trzy ujęcia aparatem z matrycą APS-C dlatego można je robić znacznie szybciej. Demontowalna osłona odsłania zupełnie nowe możliwości zastosowania tego obiektywu z aparatach z pełną klatką.

 

 

Mapy HDRI

Wykonywanie map HDRI jest znacznie ławiejsze, gdy posłużysz się obiektywem typu rybie oko. Utrudnienie zazwyczaj wynika z winietowania obiektywów tego typu. W Samyang 8mm już w pierwszej wersji oszacowane winieowanie było na zadawalajacym poziomie około -0.6EV.

Wyposażenie

W pudełku, razem z obiektywem, otrzymasz dekiele oraz futerał. Na uwagę zasługuje dekiel przedni, którego zadaniem jest zabezpieczyć przednią soczewkę. Zakłada się go na będący częścią obiektywu tulipan, który w tej wersji obiektywu można zdjąć.

Model - Samyang 8mm F3,5 Sony Fish-eye CSII
Typ obiektywu - superszerokokątny , stałoogniskowy , rybie oko
Ogniskowa - 8mm
Światłosiła - f/3.5
Pole widzenia - 180 stopni
Minimalna odległość ostrzenia - 0.3m
Liczba listków przysłony - 6
Minimalna przysłona - 22
Mechanizm ustawiania ostrości - manualny
Konstrukcja optyczna - 10 elementów / 7 grup / 1 soczewka asferyczna
Dostępne mocowania - Sony / Minolta
Waga - 440g