Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

(Nie) Wielka Ucieczka czyli Legenda - ebook EPUB

20-01-2012, 1:45
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 26,90 zł     
Użytkownik Virtualo
numer aukcji: 2046166230
Miejscowość Internet
Wyświetleń: 9   
Koniec: 20-01-2012 01:45:18
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Ebook - Książka EPUB

(Nie) Wielka Ucieczka czyli Legenda o Błękitnookim Chłopcu

Gosti’noor

Format:   Adobe Digital Editions  
Liczba stron:277
Rozmiar:1,6 MB
ISBN:[zasłonięte]978-83468-27-0
Data wydania:11 Maj 2011
Wydawnictwo:Drzewo Laurowe
Kategoria:Młodzieżowe
 
Darmowy fragment
Cena Virtualo: 26,90
Zabezpieczenie:Adobe Digital Editions
Użytkowanie:na 6 urządzeniach + 1/rok
Drukowanie:brak
Kopiowanie:brak

Opis

Przepowiednia głosi, że Błękitnooki Chłopiec może wpływać na zmianę przepowiedni. Może zmienić to, co zostało w „gwiazdach zapisane”. Nikt go wprawdzie nie widział, ale wszyscy uciemiężeni przez Czarnoksiężnika Karnhora (oby nigdy nie padło na mnie jego spojrzenie), wierzyli w jego moc. Nawet cyniczny Ax, domorosły magik i oryginał. Kiedy jego towarzysze zostali pojmani, wyruszył do innego wymiaru po legendarnego Błękitnookiego. Niestety, omyłkowo ściągnął do swojego świata niewłaściwego chłopca…

Wbrew oczekiwaniom chłopiec udanie wciela się w rolę Błękitnookiego, gdyż w jego obecności zdarzenia przybierają nieoczekiwany przez nikogo przebieg. Wprawdzie zostaje schwytany przez Małych Ludzi i uznany za szpiega, lecz udaje mu się umknąć z więzienia z pomocą towarzysza niedoli, więźnia Mandira. Wspólnie przemierzają lochy, zapomniane pieczary i zamkowe zakamarki, odpierając ataki strażników, pająków i golemów. Ich kompania z wolna powiększa się o Noughata – zaklętego drwala, później o Axa, pod wpływem piwa zyskującego na odwadze oraz Duszki Nocne, nie mające nic wspólnego z nocą czy duchami. Na drodze małej kompanii czyhają jeszcze smoki, żołnierze Karnhora (oby nigdy nie opadło na mnie jego spojrzenie), płytkie dowcipy i udający wszystkożernego trolla Ejty, no i Antyzajączek, który wpada do akcji tylko na chwilę. Kompanom wspólnymi siłami i bez rozlewu krwi udaje się wyprawić Nocne Duszki za wielką wodę, do krainy zachodzącego słońca.

Atutem tej zwariowanej historii, jest z jednej strony znakomicie zarysowana akcja, świetne dialogi i fascynująca przygoda. Ale pod jej podszewką kryje się wyszukana i przewrotna zabawa z czytelnikiem, w której pełno odwołań do innych bajek. Wizyta w baśniowej krainie, pełnej smoków, magów, dziwnych stworów, niewidzialnych mieczy (kilka widać, ale te akurat niewidzialnymi nie są), Dużych i Małych Ludzi jest jedynie kanwą niezwykłych zdarzeń, we fragmentach swobodnie nawiązujących do „klasyki” tematu (m.in. „Władcy Pierścieni”, Harrego Pottera, Conana, Shreka, E.T.), miejscami parodiujących styl tychże. Autor stworzył niezwykle oryginalne i jakże wyszukane danie dla smakoszy.

„(Nie) Wielka Ucieczka czyli Legenda o Błękitnookim Chłopcu” to część pierwsza czteroczęściowego, przygodowo-żartobliwego cyklu. To propozycja zarówno dla dzieci zwyczajnych, jak i tych podstarzałych. Ale uwaga! W obu przypadkach wciąga bez reszty

Odpowiedzią był widok wyłaniającego się z ciemności stawonoga. Ale jakiego stawonoga! O odwłoku wielkości cielaka, odnóżach długości trzech metrów i szczękach przypominających nożyce do drutu. Pająk wolno sunął ku zamarłym z przerażenia ludziom, z chrzęstem przebierając ośmioma nogami. A każda kończyła się płaskim pazurem, które szurały i klekotały na skalnych odłamach. Szu, szu, rum-rum... szu, szu, szu, rum-rum...

Zbliżywszy się na niewielką odległość, monstrum przycupnęło i zmrużyło błyszczące żółtawo oczy – wszystkie cztery pary zwracając na Mandira, jakby oceniając szanse w starciu z człowiekiem. Olbrzym błyskawicznie otrząsnął się z szoku, wystąpił przed towarzysza i przyjął pozycją bojową, wznosząc nad głową miecz, ostrzem skierowany ku przeciwnikowi. Niespodziewanie stwór zgrabnym ruchem odnóża wyciągnął zza odwłoka dziwaczne okulary składające się z ośmiu wielkich szkiełek i założywszy na głowę, spytał:

– Hej, chiba nie pukniesz gościa w patrzałkach?!

Spis treści

Rozdział I

Nieoczekiwana propozycja, czyli co może się wydarzyć nazbyt nudnego popołudnia

Rozdział II

Pieśń nad pieśniami, potwierdzająca prawdę, iż milczenie jest złotem

Rozdział III

Spotkanie w ciemnościach, czyli jak przyjaciół poznaje się w biedzie

Rozdział IV

Zabawa w chowanego: nikt nic nie wie, nikt nic nie widzi

Rozdział V

Strach ma wielkie oczy, czyli o tym, co oprócz pająków można spotkać pod ziemią

Rozdział VI

Opowieść Noughata (osoby wrażliwe mogą ją spokojnie pominąć)

Rozdział VII

Skarby, skarby! Przekonujący, że zawsze najpilniej strzeże się skarbca

Rozdział VIII

Niespodzianek ciąg dalszy, czyli o masce, ruchomych posągach i nie tak małym potopie

Rozdział IX

Z niewielką pomocą starych przyjaciół, czyli o uprzejmości względem dam

Rozdział X

Nareszcie na swobodzie, czyli wszystko dobrze, co się dobrze kończy

Rozdział XI

Co trzy głowy to nie jedna, czyli jak należy dyskutować ze smokami

Rozdział XII

Droga ku morzu – rozdział jeszcze nie ostatni

Rozdział XIII

Kłopoty chodzą parami, czyli zemsta wkurzonego Antyzajączka

Słowa ostatnie

Czyli pora pożegnań

Księgarnia Internetowa Virtualo

to nowoczesna księgarnia internetowa, która oferuje bezpieczny i szeroki dostęp do książek w formie cyfrowej (ebooki, audiobooki). Ich zakup i dostawa następuje tylko za pośrednictwem sieci Internet. Sprzedawane książki elektroniczne nie posiadają tradycyjnych nośników (papier, CD, DVD, itp.), są ekologiczne.

Oferowane w naszej księgarni książki są tańsze od tradycyjnych wydań do 90%. Koszty druku, tłoczenia płyt i transportu są wyeliminowane.

Nie czekasz na dostawę, produkty otrzymujesz zaraz po dokonaniu zapłaty.

Mamy nadzieję, że odkryjecie tu Państwo nowe oblicze swoich ulubionych książek.

Pomoc
tel.:+48 22 [zasłonięte] 27
(pn.-pt. 900-1700)
Po zakupie

Kwotę 26,90 zł prosimy przelać na nasze konto w RBS Bank 66 1670 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0040039 [zasłonięte] 914105.
W tytule przelewu należy umieścić numer aukcji oraz nick z allegro.

Klientom, którzy mają powyżej 6 punktów, czyli począwszy od oznaczenia gwiazdką: udostępniamy książkę bezpośrednio po licytacji (automat 24 godz., 7 dni w tyg.).

Książka będzie dostępna na stronie Virtualo.pl, poprzez zakładkę „Moja Biblioteka”. Login i hasło przesyłamy e-mailem.

Dostęp do zakupionej książki w formacie EPUB jest STAŁY (nieograniczony). Można ją pobierać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Oferowane przez nas książki są chronione prawem autorskim
i sprzedawane zgodnie z umową z wydawcą.

Zapraszamy do zakupu!

*Adobe Digital Editions jest bezpłatną aplikacją firmy Adobe umożliwiającą czytanie ebooków (PDF i EPUB) chronionych DRM. Wszystkie ebooki od Virtualo zabezpieczone są DRMem. Aby móc je odczytywać na dowolnym urządzeniu elektronicznym (komputerze, laptopie, czytniku itd.) należy pobrać ww. program ze strony Adobe.