Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

NAWŁOĆ ziele zioła 50 g od HERBAPOLU Kraków

02-03-2012, 17:05
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 5 zł     
Użytkownik anuska73
numer aukcji: 2083422308
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 15   
Koniec: 06-02-2012 10:52:57
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

NAWŁOĆ - ZIELE

(Viscum album)

50g

od Herbapolu w Krakowie S.A.

Surowiec nawłoci zawiera olejek lotny, flawonoidy, m.in. rutynę, dużo garbników, śluz, kwasy organiczne, żywice i saponiny.

Dzięki obecności flawonoidów i saponiny surowiec nawłoci działa moczopędnie, a ze względu na obecność dużej ilości garbników i częściowo fenolokwasów działa ściągająco na błony śluzowe przewodu pokarmowego, a także przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, a nawet przeciwkrwotocznie zapobiegając nadmiernej łamliwości naczyń włosowatych.

Ze względu na te właściwości napar surowca nawłoci bierze się w przypadkach zapalenia pęcherza moczowego łagodząc bolesne oddawanie moczu, a także w stanach zapalnych i zakażeniach dróg moczowych bakteriami odpornymi na antybiotyki, w niektórych schorzeniach nerek, kamicy nerkowej i pęcherzowej, skazie moczanowej oraz pomocniczo w artretyzmie i gośćcu.

Ponadto surowiec ma zastosowanie w nieżytach przewodu pokarmowego, nadmiernej fermentacji jelitowej, drobnych krwawieniach w przewodzie pokarmowym i biegunkach, zwłaszcza u dzieci.

Zastosowanie:

Napar nawłoci do wewnętrznego i zewnętrznego użycia: 1 łyżkę ziela na 1 szklankę wrzątku. Odstawić na 15-20:.minut do naciągnięcia i ostudzenia, przecedzić i pić 3 razy dziennie po l/3 szklanki i 20 minut przed jedzeniem (jeśli w przypadkach zapalenia pęcherza i dróg moczowych lekarz nie zaordynuje inaczej), trzeba też wtedy bezwzględnie unikać spożywania wszelkich ostrych i kwaśnych przypraw, zwłaszcza octu, soku i innych przetworów z agrestu i czerwonych porzeczek, a także cytryn. Pić nie duszkiem, ale powoli i z wiarą w skuteczność leku.

Napar tego surowca stosuje się również zewnętrznie do okładów na trudno gojące się rany, wykwity skórne, owrzodzenia, a także do płukania w zapaleniach i zakażeniach jamy ustnej oraz gardła.

Przeciwwskazania:
Środki ostrożności:
Wymuszonej diurezy nie stosować przy obrzękach spowodowanych niewydolnością serca lub nerek.

Termin ważności : 02/2013