Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Nathalie Heinich Socjologia sztuki NOWA

22-06-2014, 13:45
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 7.60 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 7.60 zł     
Użytkownik KrzysztofATN
numer aukcji: 4268037157
Miejscowość Przyjaźń
Licytowało: 1    Wyświetleń: 5   
Koniec: 22-06-2014 12:25:13

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Koszt wysyłki zgodny z cennikiem PP.
Polecam wysyłkę kurierem (opcja next day) - koszt 15,50 -niezależnie od ilości zakupionych książek ( do 30 kg)


Autor: Nathalie Heinich 

Tytuł: Socjologia sztuki 

 

Znakomita orientacja w dorobku dyscypliny, wsparta poważnym własnym w tym dorobku udziałem, pozwoliła autorce na opracowanie syntetycznej, informacyjno-podręcznikowej opowieści o socjologii sztuki: o jej narodzinach i początkach, o jej późniejszym rozwoju i o jej stanie obecnym.
Na wstępie autorka kreśli dzieje dyscypliny. Wyróżnia w tych dziejach cztery fazy: w pierwszej, jeszcze „przedhistorycznej”, do ukształtowania się socjologii sztuki najpoważniej przyczyniły się dwie dziedziny: socjologia i kulturoznawstwo historyczne; w drugiej istotne były zwłaszcza osiągnięcia tzw. socjologicznej estetyki; w trzeciej doszła do głosu przede wszystkim społeczna historia instytucji

artystycznych; w czwartej nowością było odwołanie się socjologów sztuki do empirycznych metod badawczych. Następnie autorka, już w trybie narracji systematycznej, rysuje stan obecny socjologii sztuki. Zaczyna od omówienia współczesnej estetyki recepcji. Z kolei charakteryzuje sferę „mediacji” między sztuką i jej odbiorcami, istotne znaczenie przypisując badaniom nad doniosłą pośredniczącą rolą wyróżnionych osób i specyficznych instytucji artystycznych. Zarysowane w tych dwu fragmentach tło pozwala autorce przejść do charakterystyki socjologicznych badań nad produkcją artystyczną, w tym zwłaszcza badań Pieere’a Bourdieu. Autorka omawia współczesne socjologiczne badania nad samym dziełem sztuki, nad społecznym uwarunkowaniem jego specyfiki, granic i zmienności. Książkę kończy rozdział podsumowujący refleksję nad obecnym statusem socjologii sztuki i nad jej prawdopodobnymi perspektywami: jako dyscypliny swoistej, względnie autonomicznej, coraz bardziej świadomej swoich powinności.

 

stron 160

 Rok wydania: 2010r. , wyd. Oficyna Naukowa

Okładka: twarda lakierowana
Stan: nowa

   
ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE


Przed licytacją zapoznaj się ze stroną "o mnie". Nie wysyłam za pobraniem, koszt wysyłki zgodny z cennikiem PP ( doliczam 50 groszy za papier, taśmę pakową).Nie wycofuje ofert! Allegrowicz poniżej 10 komentarzy jest proszony o potwierdzenie zakupu.
Na życzenie mogę podesłać lepszej jakości zdjęcia. Nie kończę aukcji przed czasem, ani nie sprzedaje poza allegro.Życzę udanych zakupów:) i zapraszam na inne aukcje:)