Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Nadolski - Bytom przełomu wieków XIX, Nowa

20-01-2014, 19:40
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 74 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 3814494722
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 3   
Koniec: 18-01-2014 20:03:14

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Anna 44[zasłonięte]445
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Nadolski - Bytom przełomu wieków XIX, Nowa
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]72913
Wymiar: 22.0x32.0cm
Nr wydania: 1
Seria: MAGICZNE CZASY MAGICZNYCH MIAST
Ilość stron: 120
Rok wydania: 2012
Wydawca: Księży Młyn
Autor: Nadolski Przemysław
Stan: Nowa
Rodzaj okładki: Twarda

Opis książki

Podtytuł: Opowieść o życiu miasta
Język oryginału: polski
Są miasta, w których byliśmy tylko przez chwilę, ale wystarczyło byśmy się w nich zakochali lub takie, w których nigdy nie byliśmy, ale przez większość czasu planujemy je odwiedzić. Są też takie, o których CZYTALIŚMY i pozostały w naszej pamięci. Jak jednak odnaleźć dawne miasta, dzisiaj wyglądające zupełnie inaczej?
Muzycy, złodzieje, bogaci i biedni, młode dziewczęta i dystyngowane panie w strojach z niemieckich żurnali, modne kawiarnie i nowe kina, kopalnie, małe kamieniczki ? wszystko zatrzymane na pożółkłych fotografiach, skrupulatnie kreślonych planach, w listach do bliskich, artykułach w „Beuthener Zeitung”, „Oberschlesische Grenz-Zeitung” oraz na stronach polskiego „Katolika”. Każda osoba, miejsce, wydarzenie ożywa na stronach książki Bytom przełomu wieków XIX–XX. Opowieść o życiu miasta.
Razem z Autorem zaglądamy do Bytomia, w którym Thomas Cieplik uczy młodzież muzyki, a w niedzielne poranki od jego gry na organach drgają witraże w oknach majestatycznej świątyni, na dworcu odprowadzamy wzrokiem pociąg pędzący do Berlina, kibicujemy bytomskim piłkarzom Beuthen 09 podczas zwycięskiego meczu z Realem Madryt 2:1, prawie niezauważeni przyglądamy się groźnie wyglądającym przemytnikom, usiłującym przewieźć tramwajem towar przez niemiecko-polską granicę w Bytomiu. W ciągu dnia obserwujemy, jak toczy się miejskie życie, pracę w kopalniach „Heinitz”, „Karsten Centrum”, „Radzionkau, robimy zakupy w małych sklepikach, jemy pyszne ciastka w eleganckiej Cafe Hindenburg, wdychamy zapachy śląskiego obiadu. Wieczorami szalejemy do białego rana, pijemy niepowtarzalny w smaku alkohol i palimy cygara. Przy małym karcianym stoliku toczymy długie rozmowy o technice i przyszłości.
Żyjemy w okresie przełomowym do ostatniej strony, ostatniego zdjęcia…
Zapraszamy do przeczytania książki Bytom przełomu wieków XIX–XX. Opowieść o życiu miasta. Składa się ona z kilkudziesięciu rozdziałów dotyczących spraw ważnych dla miasta i jego mieszkańców. Publikację wzbogacają liczne zdjęcia, reklamy oraz dane adresowe ułatwiające poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji.

Do książki dołączone są bezpłatne dodatki:
  • reprint planu miasta z lat 30. XX wieku
  • płyta CD z piosenkami śpiewanymi w przedwojennym Bytomiu
Zobacz także...