Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Miklaszewski DISTANCIA, WITOLDO czyli Gombrowicz

19-01-2012, 13:09
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik Jan23usz
numer aukcji: 2034329357
Miejscowość Sosnowiec
Wyświetleń: 7   
Koniec: 13-01-2012 11:56:15

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

DISTANCIA,WITOLDO!


 Czyli Gombrowicz oczyma argentyńskich przyjaciół 

 

Krzysztof Miklaszewski 

 

 

 

projekt okładki: Małgorzata Czerwińska
opracowanie graficzne: Arkadiusz Kącki

WYDAWCA:Wydawnictwo Twój Styl

ROK WYDANIA:  2004 wydanie pierwsze

OPRAWA: twarda lakierowana

WYMIARY: 11 x 19,5 cm

LICZBA STRON: 243


 

 

Napisana przez lata metodą niemal detektywistycznej konfrontacji dialogoNapisana przez lata metodą niemal detektywistycznej konfrontacji dialogowana opowieść o Witoldzie Gombrowiczu. Książka, którą zainspirowały dwa pobyty autora w Argentynie, przynosi odbiegający od utrwalonego obraz pisarza malowany przez najbliższy mu krąg przyjaciół.

 


To oni spróbowali zweryfikować nie tylko fakty i zdarzenia, opisywane przez Gombra, ale przede wszystkim sądy pisarza o nich samych.


 

 Część pierwsza: "O wdzięcznej pamięci kobiet" to rozmowy z Wielkimi Przyjaciółkami Witolda: Marią Świeczewską, Alicją Giangrande, Haliną Grodzicką i Zofią Chądzyńską, inkrustowane fragmentami "Dziennika" i nieznaną korespondencją do małżeństwa Świeczewskich.

 

Część druga: "O niewdzięcznych wypominkach mężczyzn" to nigdy dotąd nie publikowane zapisy rozmów z Mężczyznami: Mariano Betel, Alejandro Russovitchem, Juanem Carlosem Gomezem i Zygmuntem Grocholskim, uzupełnione równie nieznaną ikonografią. 

Książka "Distancia, Witoldo!", której tytuł to skierowany do pisarza okrzyk Pani Giangrande, usiłującej wymusić dystans Witolda do jego interpretacji rzeczywistości, to dowód na łączność biografii i twórczości, życia i sztuki. A że ów "przekład" realności na literaturę pełen jest luk i niedopowiedzeń, penetracji postawy Gombrowicza też ten dystans zachować musi. Dla czytelniczka zapewne to rzecz najciekawsza.