Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MARUMI FILTR POLARYZACYJNY CPL 49mm 49 DHG SLIM KR

04-06-2014, 17:06
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 145 zł     
Użytkownik digimania_pl
numer aukcji: 4262603922
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 11   
Koniec: 04-06-2014 17:01:51

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Średnica: 49mm
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

O nas Nasze aukcje Komentarze Napisz do nas

Naglowek
Kontakt

[zasłonięte]@digimania.pl
tel.:
12 [zasłonięte] 11
GG: [zasłonięte]66803


Gwarancja satysfakcji

Kupując u nas masz pewność,
że w paczce będzie dokładnie to,
co było przedmiotem aukcji,
a w razie jakichkolwiek problemów możesz się z nami skontaktować. Gwarantujemy fachową pomoc.
Zgodnie z prawem jest możliwość zwrotu towaru, bez podania przyczyny, do 10 dni od daty odbioru. Na większość zakupionych u nas towarów udzielamy pisemnej gwarancji producenta lub importera.


Wysyłka

Wszystkie wysyłki realizujemy za pomocą firmy kurierskiej DHL. Istnieje możliwość sprawdzenia zawartości paczki w obecności kuriera, a wszystkie przesyłki są ubezpieczone. Po wygraniu aukcji prosimy o mailowe podanie formy płatności.
Standardowy czas realizacji zamówienia to 1-4 dni roboczych od potwierdzenia zakupu.

Formy wysyłki:
DHL przedpłata
DHL za pobraniem

przesyłka pocztowa

Paczkomaty 24/7


Po odbiór osobisty zapraszamy do naszej siedziby w Krakowie przy ul. Olszańskiej 11 (okolice Ronda Mogilskiego).
Faktura VAT

Wszystkie towary sprzedawane na naszych aukcjach są nowe, a podane ceny są kwotami brutto. Istnieje możliwość otrzymania faktury VAT. W takim przypadku należy podać dane do faktury w mailu potwierdzającym wybór formy płatności.

MARUMI
filtr
CPL DHG
49mm

MARUMI filtr polaryzacyjny kołowy CPL 49mm DHG (Digital High Grade)
 • Filtr polaryzacyjny kołowy CPL (Digital) MARUMI 58mm DHG (Digital High Grade)
 • Posiada 8 powłok JONOWYCH MC o podwyższonym współczynniku transmisji i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi
 • Specjalne wyczernienie brzegów szkła chroniące przed powstawaniem blików.
 • W komplecie pudełko ochronne
  Produkt MADE IN JAPAN

Cechy produktu:
 • filtr polaryzacyjny kołowy wysokiej klasy "Digital High Grade",
 • posiada dziesięć, nowego typu, jonowych powłok o ultraniskim współczynniku odbicia,
 • cienki, matowy pierścień typu "Wide" (Slim),
 • wyczerniony brzeg szkła.

 • Filtry z powłokami przeciwodblaskowymi klasy DHG pokryte są nowego typu powłokami jonowymi, o dużej odporności na uszkodzenie.
 • Poza wzorową ochroną przed odbiciami światła, chronią przed utratą kontrastu, a poszczególne warstwy powłok jonowych wpływają na czystość i klarowność barw RGB, dając w konsekwencji kolor o dobrym nasyceniu i kontraście, co daje widoczny efekt w fotografii analogowej, a w fotografii cyfrowej czyszczenie poszczególnych kanałów kolorów RGB wyraźnie poprawia zapis cyfrowy.
 • Ulepszone powłoki przeciwodblaskowe gwarantują pełną ochronę przed odbiciem bocznego światła w soczewkach obiektywu, znacznie poprawiając kontrast i kolor.

Filtr polaryzacyjny przepuszcza jedynie światło o polaryzacji liniowej w wybranym kierunku. Efekt dla fotografii jest taki, że pochłania on światło rozproszone w atmosferze (ang. haze) w przypadku fotografowania nieba. Błękit nieba staje się ciemniejszy, a chmury pozostają białe (jednocześnie bardziej kontrastowe).


Filtr polaryzacyjny pozwala również na zwiększenie nasycenia barw (saturacji) powierzchni matowych (np. zieleni roślin, bądź kolorów tkanin) w słoneczny dzień. Filtr najmocniej działa, gdy obiektyw skierowany jest pod kątem 90 stopni od kierunku padania światła. Z tym wiąże się również jedna z niedogodności polaryzatora - w przypadku obiektywu szerokokątnego może być widać, że np. pas nieba jest ciemniejszy a dalej od niego już nie. Główną wadą polaryzatora jest to, że zabiera on część światła (zwykle około 1 - 1,5 EV, czyli wymaga od 1 do 1,5 mniejszej przysłony lub dłuższego czasu naświetlania). Filtr polaryzacyjny umożliwia też wyeliminowanie odbić od szyby lub powierzchni wody (czyniąc ją bardziej przezroczystą, transparentną).


W przypadku używania wielu filtrów na raz, filtr polaryzacyjny powinien zostać umieszczony najbardziej zewnętrznie. Umieszczenie za innymi filtrami mogłoby spowodować redukcję ich funkcji. W przypadku zdjęć plenerowych filtr działa najskuteczniej przy ustawieniu kąta filtrowania 90° w stosunku do kierunku padania światła. Kąt ten można ustalić za pomocą dłoni. Należy palec wskazujący skierować do słońca i wyprostować kciuk tak aby utworzył z palcem wskazującym kąt zbliżony do 90°. Następnie wskaźnik obrotu zewnętrznego pierścienia należy na filtrze należy ustawić zgodnie ze wskazaniem kciuka. Średni kąt polaryzacji światła słonecznego zmienia się wraz z kątem padania promieni. Powoduje to, że barwa nieba zmienia się od granatowo-niebieskiej do jasno-błękitnej. Odpowiednie ustawienie filtra polaryzacyjnego może ten efekt dramatycznie zwiększyć lub znacznie zniwelować, co w lustrzankach można bezpośrednio obserwować w wizjerze.
Filtr daje wyraźne efekty przy fotografowanie ze słońcem z boku. Przy słońcu zza pleców, a także dokładnie pod światło efekt zmiany barw nieba i innych oświetlonych przez słońce obiektów jest niezauważalny. Fotografowanie panoramiczne wyklucza użycie filtra polaryzacyjnego, gdyż barwa nieba z jednego zdjęcia nigdy nie dopasuje się do drugiego. Filtr polaryzacyjny obniża warunki ekspozycji o od 1 do 2 EV, co należy wziąć pod uwagę przy ręcznym doborze tych warunków.


Wystawiamy faktury VAT

Mamy w sprzedaży również inne akcesoria, sprawdź naszą ofertę:


Zobacz naszą stronę "O mnie"