Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Malarstwo - Ludwig Maciąg (konie), j.nowa

24-01-2012, 7:08
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 35 zł      Aktualna cena: 35 zł     
Użytkownik oicmoh
numer aukcji: 2051418006
Miejscowość Warszawa
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 14   
Koniec: 15-01-2012 22:28:56

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 1999
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
Forma: album, atlas
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wprowadzenie Stanisław Ledóchowski.

Album zawiera życiorys malarza bogato ilustrowany, 100 całostronicowych kolorowych reprodukcji obrazów, szkiców, ilustracji do książek, plakatów a także znaczków pocztowych.

Książka dwujęzyczna, w języku polskim i angielskim.

Ludwik Maciąg ur. się 13 lipca 1920 r. w Krakowie. W latach okupacji ukończył podziemną podchorążówkę i był członkiem Oddziału Partyzanckiego AK na Podlasiu. Został odznaczony Krzyżem Walecznych za walkę w bitwie pod Łomazami. W 1945 r. rozpoczął studia na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Naukę kontynuował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie gdzie w latach 1[zasłonięte]969-19 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Malarstwa, otrzymał tytuł Profesora Nadzwyczajnego. W 1978 r. został Profesorem Zwyczajnym. Był wychowawcą wielu artystów malarzy. Należy do najwybitniejszych, nielicznych batalistów okresu powojennego w Polsce. Z ogromnym upodobaniem malował przede wszystkim ukochane konie. W Jego obrazach koń stał się plamą barwną, podporządkowaną kompozycyjnie i kolorystycznie budowie obrazu. Koń Maciąga ma wszystkie cechy pięknego stworzenia – pełnego siły, energii, harmonii linii i ruchu. Jest malowany w nowy, nieznany w sztuce sposób, lecz z siłą wyrazu równą przedstawieniom największych mistrzów tematu. Artysta namalował również setki akwarel przedstawiających Jego ogromny zachwyt pejzażem polskim. Obrazy Maciąga są abstrakcyjne i zarazem realistyczne. Forma tych dzieł wpisuje się we współczesne tendencje sztuki światowej. Jego twórczość jest przykładem autonomii, oryginalności, autentyzmu, prawdy. Był niezależnym twórczo i wolnym artystą tworzącym pierwowzory, łamiącym stereotypy. Jego sztuka stała się uniwersalna.
Profesor Ludwik Maciąg zmarł 7 sierpnia 2007 r. we wsi Gulczewo nad Bugiem.

stron 152

wyd.
Wydawnictwo Kanwa
Warszawa 1999 r.
ISBN 83-[zasłonięte]189-3-1

twarda okładka

stan:
bardzo dobry -