Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Lomography SPINNER do panoram 360 st. Leather Edit

24-06-2012, 12:03
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 499 zł     
Użytkownik izdrowak
numer aukcji: 2416543685
Miejscowość Sopot
Wyświetleń: 36   
Koniec: 26-06-2012 14:27:58

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

LIMITOWANA EDYCJA!

Czy to jest nowy trend w sztuce fotografowania? A może sposób na życie? Niektórzy nazywają ją niewinnym hobby? Profesjonalni fotografowie szmirą.
 
Lomografia, bo o niej mowa powstała na początku lat dziewięćdziesiątych u naszych sąsiadów z Wiednia. Rozwijała się bardzo szybko a swoim zasięgiem objęła 48 krajów w tym Polskę. W dużym skrócie charakteryzuje ją beztroskie pstrykanie dużej ilości zdjęć przy użyciu niestandardowych aparatów, zapominając o wizjerze. Zdjęcia mają być szaleńczo spontaniczne, a ich efekty nieprzewidywalne. Soczewki lomograficznych aparatów kolorują zdjęcia niesamowitymi barwami i odcieniami. Może to też być kilka wbudowanych soczewek do zdjęć sekwencyjnych zachowanych na jednym kadrze, jest też lampa błyskowa obudowana kolorowymi filtrami, można oglądać świat jak płetwiaste zwierzaki dzięki aparatowi z wbudowanym rybim okiem, wymieniać by można bez końca. Najważniejsze jest to aby mieć swój aparat zawsze ze sobą tak aby był on obrazkowym pamiętnikarzem tego co niezwykle ulotne w życiu każdego z nas.
Warto zaznaczyć, że lomografią interesują się młodzi i starsi, wykształciuchy i wolnomyśliciele, kobiety i mężczyźni, sławni tacy jak Moby czy Robert Redford, mniej sławni tacy jak ja. Chodzi o dobrą zabawę i poczucie przynależności do czegoś nietuzinkowego, czegoś co odróżnia od sąsiadów.
10 złotych zasad LOMO:

#1: Zawsze miej Lomo ze sobą!
#2: Rób zdjęcia o każdej porze dnia i nocy!
#3: Lomografia nie jest dodatkiem do Twojego życia lecz jest jego częścią!
#4: "Pstrykaj z biodra!"
#5: Fotografuj przedmioty najbliżej jak możesz!
#6: Nie myśl!
#7: Bądź szybki!
#8: Nie musisz wiedzieć co akurat sfotografowałeś!
#9: .... i nie musisz tego wiedzieć też później!
#10: Nie przejmuj się zasadami!
 
 

Towarzystwo Lomograficzne prezentuje: Spinner 360°. Od 360° do nieskończoności: aparat analogowy zakręcony bardziej niż sama kula ziemska, czyniący ujęcia z punktu widzenia Diabła Tasmańskiego (360 stopniowe) oraz niekończące się, niczym argentyńska telenowela, panoramy na 35 mm filmie;

Naciągnij i zakręć: dzieło snajpera, dowcip diabła, jedno pociągnięcie linki uwalnia spust... i życie kreci się nadal, a aparat razem z nim!

Nostalgia za niekończącą się przyjemnością: tworzy nawet do ośmiu pełnych 360° panoram na 36 klatkowym filmie! Potęga perforacji: zapełnia lomograficznymi panoramami całą szerokość 35 mm, nie darując nawet ząbkom perforacji; „Ekologiczne Zasilanie”: napęd na taśmę gumową, obsługa totalnie manualna – nie potrzeba jakichkolwiek baterii Freestylowa fotografia: ! 10 specjalnych technik pstrykania lub 10 specjalnych pstrykań w technice.

Spinner - naciągnij i zakręć!

Czy puszczaliście kiedyś bączka...? To taka zabawka, gdzie wciskasz „spust” w górnej części, wprawiając tym samym dolną w intensywne i szalone wirowanie. Lomografia wypuściła bąka analogowo, lecz nieco inaczej. Góra wiruje, a dół się trzyma. Nie mamy jednak do czynienia z zabawką... Najnowsze dziecko Lomography, Spinner 360 to w pełni automatyczny, analogowy aparat, który chwyta niekończące się panoramiczne kadry na 35 mm filmie, wykonując przy tym spektakularny obrót, niczym gwiazda tańcząca na lodzie. Ponadto Spinner 360 wykręcił się poza ramy konwencjonalnej fotografii panoramicznej, umieszczając fotografa w centrum wydarzeń. Axis Mundi? (z łac. „oś kosmiczna”). No jasne! Wystarczy tylko pociągnąć za linkę, a gumowy napęd sytuuje Cię w centrum Wszechświata. Rach, ciach i Spinner 360° wiruje na uchwycie z odpowiednio długo otwartą migawką. Dwa ustawienia czasów, sprawiają, że ten pozytywnie zakręcony aparat dobrze sprawdzi się zarówno w plenerze, jak i w oświetlonych pomieszczeniach. Najlepsze rezultaty osiąga się nakręcając film o czułości 400 ISO. Spinner rejestruje wszystko, co znajdzie się w jego polu widzenia kilkakrotnie dłużej, niż ma to miejsce w przypadku klasycznej panoramy. To idealny aparat dla ludzi wiodących nieco wolniejszy tryb życia, pragnących podkręcić swój własny zegar lomograficzny. Zakręconym odradzamy zakup, bo zwariujecie do reszty;).

Magia widocznej perforacji

Krążąc wokół możliwości Spinnera 360 warto dodać, że podczas wykonywania ultra-długich 360 stopniowych kadrów, naświetla on film w koliście niestandardowy sposób. Każde zdjęcie posiada widoczne ząbki perforacji (otwory w kliszy), nie pozostawiając wątpliwości, że mamy do czynienia z analogową technologią. Nieważne, czy wykonuje się zdjęcie ze szczytu Pałacu Kultury, pod prysznicem czy w samym sercu miejskiej dżungli. Ani tyci powierzchni filmu nie zostanie zmarnowane.

Lomograficzne Triki

Można by tu wiele pisać, tylko czy jest sens?. Kręcę się ze Spinnerem i ani myślę pisać! Wchłonął nas ten aparat do granic galaktycznych możliwości. Jeżeli znacie książkę Stephena Kinga „ Christine” to Spinner jest właśnie tym samym wampirem, tyle że ukrytym w obudowie przypominającej policyjną "suszarkę" ! Wkręca w triki do tego stopnia że nie sposób zawrócić. Aby już hiper absolutnie wkręcić was w plastikową spiralę Towarzystwo Lomograficzne stworzyło podstawową listę trików (technik) dla Spinnera, stanowiących klucz do magicznego, wampirycznego obrotowego świata, wcześniej niewidzianych perspektyw. Dlaczego nie pokusić się o przejażdżkę szaloną “kolejką górską” kształtów i figur? Przemyśleć od nowa zagadnienie czasoprzestrzeni, wykonując “Timescan”. A może wywrócić świat do góry nogami w stylu “Footloose”. Nawet tradycyjne autoportrety, można zinterpretować techniką “Hipshot” skanując swoją sylwetkę z poziomu biodra. Istnieje co najmniej 10 technik kręcenia się ze Spinnerem, a kolejne czekają na odkrycie, więc zapraszamy do twista!

Opis Techniczny

Rodzaj filmu: 135
Obiektyw: 25mm
Szeroki kąt ustawienia horyzontalnego: 360°
Kąt ustawienia wertykalnego: 66°
Ostrość: stała ogniskowa,1m do ~.
Ilość zdjęć na 1 rolce filmu: około 8 kadrów (na standardowej 36 - klatkowej rolce)
Przesłona: f/8, f/1