Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Libiszowska Maria-Leksykon socjologii religii

17-06-2014, 8:39
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 28 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 4251826963
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 5   
Koniec: 17-06-2014 08:37:28

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Libiszowska Maria-Leksykon socjologii religii
ISBN: 837[zasłonięte]2418
Wymiar: 170 x 240 mm
Nr wydania: -
Seria: -
Ilość stron: 497
Ocena: Dobry +
Waga: 0,90 kg
Indeks: 0231/51/0003
Rok wydania: 2004
Autor: Libiszowska-Żółtkowska Maria
Rodzaj okładki: Miękka
Stan: Używana
Wydawca: Verbinum

Opis książki


Kompendium wiadomości na temat współczesnego stanu socjologii religii w Polsce i na świecie! Zbiorowe dzieło kilkudziesięciu polskich socjologów religii, z różnych ośrodków akademickich, pod red. prof. dr hab. Marii Libiszowskiej-Żółtkowskiej i prof. dr hab. Janusza Mariańskiego. Prezentuje rzetelną, obiektywną interpretację dokonujących się współcześnie przewartościowań i przeobrażeń sacrum pod wpływem trendów globalizacyjnych i postmodernistycznych. Zawiera 325 haseł. Wstęp Polska socjologia religii jest dyscypliną naukową na tyle teoretycznie i badawczo rozwiniętą, że grono socjologów, pracujących niemal we wszystkich ośrodkach akademickich w Kraju, podjęło inicjatywę przygotowania Leksykonu socjologii religii. Inicjatywa ta wydaje się niezmiernie pożądana, jako że nie tylko w literaturze polskiej, ale także w literaturze światowej brak tego rodzaju opracowania (jeżeli nie liczyć Worterbuch der Religionssoziologie Giitersloh 1994, mającego nieco inny charakter i obejmującego zaledwie 40 haseł, czy Encyclopaedia of Religion and Society red. William H. Swatos jr, Walnut Creek, 1998, encyklopedycznego dzieła zawierającego wiele haseł, m.in. z zakresu socjologii religii). W literaturze rodzimej wprawdzie można znaleźć wiele haseł z dziedziny socjologii religii w dwóch encyklopediach, a mianowicie w Encyklopedii katolickiej, wydawanej od 1973 przez Towarzystwo Naukowe KUL (dotychczas ukazało się dziewięć tomów), i w dziewięciotomowej Encyklopedii religii PWN (2[zasłonięte]001-20), oraz w licznych encyklopediach religioznawczych i leksykonach religii, natomiast nie ma encyklopedycznego ujęcia zjawisk religijnych z perspektywy socjologicznej. Tę właśnie lukę stara się wypełnić niniejszy Leksykon, który i w Polsce, i na świecie jest pierwszym słownikowym przeglądem definicyjnie usystematyzowanych terminów i zagadnień socjologii religii, podsumowaniem bogatego dorobku badawczego i interpretacyjnych teorii. Autorami haseł jest sześćdziesięciu pracowników naukowych, głównie socjologów, kilku psychologów, pedagogów, religioznawców i teologów, często różniących się między sobą warsztatem badawczym, wykładnią interpretacyjną, definicją pojęć i preferencją teorii wyjaśniających złożoność zjawisk religijnych. Są wśród nich przedstawiciele zarówno substancjalnego, jak i funkcjonalnego definiowania religii, zwolennicy nurtu fenomenologicznego i interakcjonizmu symbolicznego, teoretycy i uprawiający niemal wyłącznie socjologię empiryczną.

Uwagi:


Lekko zakurzone brzegi stron.
Zobacz także...