Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

LEICA 50 f/0.95 NOCTILUX-M ASPH. KPL fabr. UŻYWANY

20-01-2014, 19:41
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 32 900 zł     
Użytkownik sklepfoto-com
numer aukcji: 3870598828
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 164   
Koniec: 19-01-2014 18:17:04

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Producent: Leica
Typ ogniskowania: Stałoogniskowe
Ogniskowa maksymalna (mm): 50 [mm]
Typ obiektywu: Standard
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

 

KONTAKT:

Email: [zasłonięte]@sklepfoto.com

tel: (22)[zasłonięte]833 30
tel: 603 [zasłonięte] 38 10
Gadu-Gadu<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>74148Artur (GG [zasłonięte]74148)

Adres:
Warszawa
Punkt odbioru towaru:
ADAMAX Sklepfoto
Ul. Osmańczyka 20 pawilon 2b
01-494 Warszawa
(pawilon usługowy na końcu budynku)

Godziny otwarcia:
Pn. - pt. 9 - 17

SPOSOBY PŁATNOŚCI:

Płatności Allegro
Szybka i wygodna forma płatności.

Gotówka
W przypadku odbioru osobistego, akceptujemy płatność gotówką.

Przelew
Numer rachunku bankowego zostanie wysłany do Państwa po zakończeniu aukcji.

Finalizacja transakcji
Do każdego zakupu dołączamy fakturę VAT Marża.

 

Na tej aukcji sprzedajemy:

LEICA 50 f/0.95 NOCTILUX-M ASPH. (11602) - UŻYWANY

 UŻYWANY OBIEKTYW  -  LEICA NOCTILUX-M 50mm f/0.95 ASPH.  

- OBIEKTYW W STANIE IDEALNYM - FABRYCZNYM.


LEICA NOCTILUX-M 50mm f/0.95 ASPH. to nie jest zwykły obiektyw. Różni się od tego, co zwykle wkręcamy w nasze aparaty tym, czym różni się bolid Formuły 1 od zwykłego auta! To szkło ekstremalne - najjaśniejszy obiektyw małoobrazkowy w historii, w dodatku charakteryzujące się wybitnymi parametrami optycznymi. Jest horrendalnie drogi, a i tak trzeba na niego czekać miesiącami!

NOCTILUX-M 50mm f/0.95 ASPH. stanowi kolejny krok milowy w dziedzinie produkcji optyki fotograficznej. Przełamuje on „barierę dźwięku dla optyki”, jaką jest jasność f/1.0! Łączy przy tym w sobie ekstremalnie duży otwór względny ze znakomitą jakością obrazu, która z łatwością wytrzymuje porównanie z najlepszymi obiektywami na rynku.

Wykonany z wysokiej jakości materiałów i ręcznie składany w fabryce w Solms, jest wyjątkowo niezawodnym produktem, który zachowa swą wartość przez dziesięciolecia. Stanowi połączenie najbardziej wyrafinowanych technologii z precyzyjnym, mistrzowskim rękodziełem, opartym na umiejętnościach i doświadczeniu.

Leica zaprezentowała nowe szkło podczas targów Photokina 2008 - po 33 latach miał on zastąpić Noctiluksa f/1, produkowanego od 1975 roku. NOCTILUX-M 50mm f/0.95 ASPH. wytwarzany jest przy ekstremalnie wąskich tolerancjach produkcji. Specjalnie dla niego trzeba było opracować nowe metody centrowania i kalibracji odległości soczewek. O skali zaawansowania tej technologii niech świadczy fakt, że przed premierą Leica pracowała nad Noctiluksem 0.95 przez ponad dwa lata, a po premierze przez ponad rok nie udało się rozpocząć produkcji seryjnej (nie jest to zresztą najszczęśliwsze określenie - obiektywy te są produkowane ręcznie, a zdolności produkcyjne Leiki to zaledwie kilka-kilkanaście sztuk miesięcznie!).

NOCTILUX-M 50mm f/0.95 ASPH. przeznaczony jest do szczególnych zastosowań. Przy otwartej przysłonie daje ekstremalnie wąską głębię ostrości, pozwalając eksperymentować z fotografią portretową, czy studium detali. Obiektyw wykazuje swe zalety w fotografii w świetle zastanym, konkurując nawet z czułością ludzkiego oka. W normalnym oświetleniu można go bez wahania używać jako obiektywu uniwersalnego. Naturalna ogniskowa 50mm pozwala na zgodne z rzeczywistością odwzorowanie fotografowanych obiektów.


Układ optyczny NOCTILUXa zawiera osiem soczewek rozmieszczonych w podwójnej konstrukcji Gaussa, symetrycznej względem przysłony. Wysoką jakość obrazu zapewniają dwie asferyczne powierzchnie soczewek, wykonane w złożonym procesie szlifowania i polerowania. Aż pięć soczewek cechuje niestandardowa dyspersja, a trzy z nich mają ekstremalnie wysoki współczynnik załamania światła – takie szkło jest więc wyjątkowo kosztowne (jego cena mniej więcej dwukrotnie przewyższa cenę srebra).
Znakomitą jakość obrazu przy najkrótszych dystansach ostrości zapewnia soczewka szybująca. Znajduje się ona w ostatniej grupie, zmieniającej swe położenie podczas nastawiania ostrości względem pozostałej części układu optycznego.

Pomimo wyższej jasności i jakości LEICA NOCTILUX-M 50mm f/0.95 ASPH. nadal jest wyposażony w gwint filtru E60 i ma teleskopową, blokowaną osłonę przeciwsłoneczną.

 

Dane techniczne:
 • Ogniskowa: 50 mm
 • Przysłona maksymalna: 0.95
 • Przysłona minimalna: 16
 • Maksymalny format: Leica format (36x24mm)
 • Sposób nastawiania ostrości: ręcznie
 • Mocowanie: Leica M
 • Kąt widzenia (po przekątnej): 47°
 • Kąt widzenia (w poziomie): 40°
 • Kąt widzenia (w pionie): 27°
 • Minimalna odległość ogniskowania: 1.0 m
 • Maksymalne powiększenie: 0.059 (1:16.9)
 • Mocowanie filtra:  E60 (gwint 60 mm)
 • Konstrukcja optyczna (elementy/grupy): 8/5
 • Wbudowana osłona przeciwsłoneczna
 • W zestawie skórzany futerał
 • Średnica: 73 mm
 • Długość: 75 mm
 • Ciężar: 630 g
 • Gwarancja: 2 lata


 

KOMIS - LEICA 50 f/0.95 NOCTILUX-M ASPH. (11602) - UŻYWANY