Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

LARVANEM - OPUCHLAKI naturalna walka nicienie 100m

28-05-2012, 22:50
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 108 zł      Najwyzsza cena licytacji: 108 zł     
Użytkownik KoppertPolska
numer aukcji: 2336333170
Miejscowość Poznań
Kupiono sztuk: 3    Licytowało: 3    Wyświetleń: 168   
Koniec: 24-05-2012 11:18:30
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

LARVANEM – biologiczna metoda skutecznej walki z OPUCHLAKAMI – nicienie Heterohabditis bacteriophora

Opuchlaki są uciążliwymi szkodnikami wielu upraw. Znanych jest ok. 150 roślin żywicielskich i lista ta ciągle ro­śnie. Cykl rozwojowy opuchlaków zależy od czynników środowiska. W zależności od temperatury rozwój od jaja do wyklucia się larwy może trwać od 10 do 30 dni. Stadium larwalne w warunkach polowych przebiega przez 9 do (w rzadkich przypadkach) nawet 22 miesięcy, podczas gdy pod osłonami larwa może przepoczwarczyć się nawet po 2 miesiącach. Po trwającym 20 dni stadium poczwarki pojawiają się dorosłe chrząszcze. Samica zdolna jest do złoże­nia 100 a nawet kilku tysięcy jaj rocznie (w klimacie umiarkowanym składanie jaj rozpoczyna się od początku lipca do końca października. Pod osłonami w ciągu roku równocześnie występują wszystkie stadia rozwojowe. Pierwsze osobniki dorosłe pojawiają się w maju. Owady nielotne, prowadzące ściśle nocny tryb życia.

Żerowanie

Larwy i osobniki dorosłe powodują uszkodzenia roślin. Dorosłe wygryzają okrągłe dziurki, zaczynając od krawędzi blaszki liściowej, co bardzo obniża wartość estetyczną roślin ozdobnych. Największe szkody wyrządzają larwy, któ­re żywią się początkowo cząstkami gleby jednak później zaczynają żerować na korzeniach, obgryzając je.

Zwalczanie nicieniami zawartymi w preparacie Larvanem:

Nicienie z preparatu LARVANEM dostają się do larw opuchlaków przez naturalne otwory (otwór gębowy, przetchlinki lub otwór odbytowy). Zawierają specyficzne bakterie, które wydostają się z przewodu pokarmowego nicienia i rozprzestrzeniają się wewnątrz ciała owada, rozwijają się bardzo szybko. Bakterie zamieniają tkanki gospodarza w produkt, który jest łatwo pobierany przez nicienie. Larwy opuchlaka giną w ciągu kilku dni i zmieniają kolor na brązowy. Po około 2-3 tygodniach larwy nicieni przenikają z martwego owada do gleby i poszukują nowego żywiciela.

I zabieg należy wykonać na przełomie kwietnia i maja, gdy gleba osiągnie temperaturę 14°C

Powtórzyć zabieg we wrześniu by wyeliminować młode larwy

Dawka: 500 mln nicieni/1000 m2, 50 mln nicieni/100 m2.

Unikać aplikacji w pełnym słońcu

Środek aplikować na wilgotną glebę

LARVANEM - Skuteczne zwalczanie opuchlaków to niszczenie larw !

Opakowanie: woreczek w kartonie zawiera pożyteczne nicienie Heterorhabditis bacteriophora

Zawartość: 50 mln larw trzeciego stadium rozwojowego z obojętnym wypełniaczem

Stosowanie i zasada działania:
Ponieważ larwy opuchlaków są odporne na większość stosowanych insektycydów opracowano i sprawdzono w praktyce zwalczanie biologiczne z wykorzystaniem nicieni parazytoidów owadów, które są bezpieczne dla ludzi i roślin, nie powodują uodparniania się owadów, nie pozostawiają śladów na roślinach, ani nie hamują ich wzrostu jak to robi wiele pestycydów.
Ich zastosowanie w szkółkach jest dość proste, choć trzeba to przyznać - pracochłonne. Zadowalające wyniki stosowania nicieni sprawiają, że szkółkarze od 10 lat w Polsce używają nicieni. Ich skuteczność pozwala utrzymać populację opuchlaków w niskiej liczebności. Niestety - nie zwalczają 100% szkodników. Niewielka część larw przeżywa i co roku należy powtarzać zabieg na roślinach uszkadzanych przez opuchlaki. Każdy szkółkarz sam zaobserwuje, które gatunki i odmiany roślin w szkółce są preferowane przez szkodnika. Tam należy skoncentrować swoją uwagę, aby zapobiegać rozpowszechnianiu się szkodnika na całą szkółkę.

Produkt dostępny również dla właścicieli ogrodów, w którym problem z opuchlakiem występuje.


Nicienie wprowadza się bezpośrednio na wilgotne podłoże – podlewanie. Ważne jest, aby jak najszybciej znalazły się one w wilgotnej glebie i były w każdym pojemniku, gdyż mogą się poruszać w wilgotnym podłożu, ale wymyte z pojemnika giną na słońcu lub wysychają.


Dawkowanie:
50 mln nicieni Heterohabditis bacteriophora/100m²

więcej informacji o produktach na stronach:

www.koppert.info.pl - serwis informacyjny

www.e-koppert.pl - sklep internetowy